Yarım Kalarak Üzen Diziler

Firefly ve Forever yarım kalması ile beni felaket üzen dizilerdir. İkisi de çok güzeldi, seveni de boldu, neden bittiğini bir türlü anlamadım.

Terra Nova diye çok güzel bir dizi vardı sonra devam etmedi bitirdiler. Merak eden Google’da aratabilir.

2 Beğeni

Ah Tera Nova ah…
Şimdi hatırlayınca hüzünlendim tekrar, baya soru işaretleri de vardı dizide, çözülemeden bitince üzmüştü…

2 Beğeni

Başrolde oynayan erkek oyuncuyu Erdil Yaşaroğlu’na benzetiyordum ben.

Ozellikle bilimkurguda yarim birakma sampiyonu syfy kanalini siddetle kiniyorum. Yarim birakmadigi dizi parmakla sayilamiyor

3 Beğeni

izlediklerimden en çok firefly’a üzüldüm.

ne güzel ne kutlu bir dizi idi o

Penny Dreadful .Finali yaptık,elimizde yazacak bir şey yok deseler de benim içimde hala yarım yamalak duruyor. Vanessa’nın hikayesi bitmiş olabilir ama Dorian Gray’in hikayesini biraz daha açabilirlerdi diye düşünüyorum. Geleceğini en çok merak ettiğim karakterlerden biri oydu ve Dr. Jekyll diziye yeni girmişken bir anda bitiverdi,adamın akıbetini bile hatırlamıyorum her şey o kadar hızlı gerçekleşti ki. Bir sezon boyunca Kurt Adam’a odaklandık,iyi güzel ama biraz fazla uzun anlattılar gibime geldi. Onun yerine diğer karakterlere daha çok yer verilebilirdi. Dorian’ın sonunu (kitaptaki gibi sonundan bahsediyorum) dizide göremedik. Belki de koymak istemediler ya da sonraları @Cyrist ile tartışırken aklımıza şu geldi belki de kitaptaki son yerine Dorian’ın kendini öldürmemeyi seçtiği alternatif bir olaya göre işliyorlardı karakteri.
Neyse çok dertliyim bu konudan ötürü.

4 Beğeni

Terra nova adında bir dizi vardı çok heyecanlı bir şekilde sezon finali yaptı ve öylece kaldı. Hala bir ümitle bekliyorum yeni sezonu ama çıkmayacak biliyorum. :(:disappointed_relieved:

2 Beğeni

Kesinlikle hikaye bitti veya elimizde yazacak şey kalmadı açıklamasına inanmıyorum ben. Hatta ya yapımcı ya da yönetmen anlatmak istediğimiz bu kadardı bizde uzatmadan bitirdik demişti ki ben kesinlikle yalan olduğunu düşünüyorum. Çünkü sizin de bahsettiğiniz gibi hikayesine girilmeyen veya sonlanmayan karakterle vardı aynı zamanda senaryoyu uzun soluklu planladıkları da barizdi. Her şey öyle giderken sezonun yarısından sonra bitirmek için zorlamışlar resmen.

Draculanın koskoca planı ve londranın neredeyse kıyameti yaşamasının son bölüme bırakılması Venessa’nın kötü tarafa geçmesi ve kurtadamın onu iki cümleyle ikna etmesi ve koskoca Dracula’nın bu şekilde yenilmesi. Ethan Venessa’ya kötü degilsin gel tekrar bizim tarafa dedi Venessa hemen ikna oldu ama öldürmen gerek dedi o da öldürdü. Ethan’ın bölümlerinin bu kadar uzun olması bence diziyi kısa keseceklerini düşünmedikleri içindi. Bence orada bir şey oldu ya başrollerden biri ayrılmak istedi ya da başka bir şey.

2 Beğeni

Penny Dreadful çizgi roman olarak devam ediyor sanırım:

3 Beğeni

Evet sanki Eva Green’in başka planları varmış o yüzden ayrılmış diziden diye haberler çıkmıştı. Ama sonra o haber yalanlandı yazacak senaryomuz yok dediler. Ben de bu şekilde bitmesini beklemiyordum zaten biteceği de sezon yayınlanmaya başladıktan çok sonra söylenildi.

2 Beğeni

Ben bunu sezon aralarında yaşanan olaylardan oluştuğunu sanıyordum.

Okuma fırsatım olmadı ama Prequel ve Awaking diye 2 ayrı serisi var. İkincisinde olaylar 6 ay sonrasından devam ediyormuş.

2 Beğeni

Yüksek ihtimalle Eva Green ile ilgili o haber doğru da çaktırmıyorlar. Diziye yakışacak şekilde bitmedi. Atmosfer de oyunculuklar da çok güzeldi. : )

1 Beğeni

Alcatraz dizisini kimse özlememiş galiba

Geçtiği zaman dilimi, genel oyunculuklar ve aşırı underrated olmasıyla tanıdım bu yapımı. Hafta hafta takip ettim hatta sezon finaline kadar. Gidişi bir hayli üzmüştü, yokluğu hâla üzer.

3 Beğeni

Kardeş Payı
Hala açar izlerim bıkmadan. Keşke sürseydi biraz daha

Başlığı görünce aklıma direk Forever geldi. Çok güzel diziydi.

Ana karakter Doktor Henry Morgan. Ne zaman öldürülse kendini bir nehirde kanlı canlı buluyordu. Yani bir şekilde ölümsüzlüğe erişmişti. Yarı fantastik, yarı polisiye karışımı bir diziydi ve karısıyla olanlar beni çok etkilemişti. Kadın yaşlanıyor, kocasını oğlu sanıyorlar nasıl üzülüyordu öyle. :confused:

3 Beğeni

Muhteşem bir diziydi, aniden bitirilmesi çok üzdü. Çok imza toplandı yeniden başlaması için ama ne yazık ki sonuç alınamadı.

3 Beğeni

Ülkemize uğramamış galiba. Uğramadıysa da iyi ki de uğramamış. Yoksa o güzelliğin tek sezon sürmesinin acısını senelerce yüreğimizde taşırdık. Ha, şimdi ne değişti ki, varlığından ve kaderinden haberdar olduktan sonra:

X-Files yapımcılarının X-Files’tan önceki askeri-bilimkurgu dizisi. Ne kadar tuhaf geleceğinin farkındayım ama bu dizin bölümlerini yabancı dile hakim olmadan izlemeye çalışarak aşık olmuştum. Türü seviyorsanız, etki gücü yüksek yani, bilesiniz. Askere mektup bölümü, konuşma bulunmayan klon asker bölümü, uzaygemilerine pusu kuran düşman avcısının bölümü ve savaşkarşıtı uzaylı bölümü favorim.