Yarım Kalarak Üzen Diziler

Bu dizi yarım kalmadı galiba ya. Ben mi yanlış hatırlıyorum.

Freaks and Geeks :disappointed_relieved:

2 Beğeni

Penny Dreadful’un son sezonu gerçekten beni de üzmüştü. Dracula gibi bir karakterin birkaç bölümde işlenip hemen sonuca bağlamaları kötüydü. Tek ümidim Aralık sonunda yine Showtime’dan gelecek olan Penny Dreadful: City of Angels. Yine muazzam bir iş çıkaracaklarından eminim.

1 Beğeni

Çizgiromanın bir kısmını okumuştum. Okuduğum kadarıyla Sir Malcolm, Vanessa ve Sembene Mina’yı arıyorlardı

Yarım kaldı gibi bir durum söz konusu oldu. Yayıncı kuruluşu reyting kesmediği için yapımcıları erken ve beklenmeyen final yaptırmak zorunda bıraktı.

Final yapınca benim aklımda tamamlandı olarak kalmış demek ki …

Bu dizi cidden çok iyiydi. Resmen arada kaynadı gitti.

1 Beğeni

The OA
Fleabag
The OA finansman olmadığı için yarım kalmış. Fleabag’in de yaratıcısı Phoebe Waller Bridge Fleabag’in hikayesini tekrara düştüğü için bitirme kararı aldığını söylemişti. Hatta belki ileride 40’lı yaşlardaki Fleabag’in hikayesiyle geri döneriz gibi bir şey söylemişti.

Marco Polo 20 karakter

Star Trek: Enterprise

Her sezon bir ana hikâye kapsamında Federasyon temellerini atan hadiseleri izliyorduk. Bu bile yeterdi. Kıvamını bulmuştu da. Xindi tehdidiyle yüzleşirken farklılık, birlik, ortak noktalarda gelmek işlenmişti. The Temporal War, Suliban, Klingonlar ve Süper İnsanlar hikâyelerinde ilerlemek için kendi varlığını veya geçmişi değiştirmenin beyhudeliğini, gelişimin etik değerler çerçevesinde gerçekleşebileceği işlenmişti. 4. Sezonda Romulan tehdidine ve federasyon tarihinde önemli yere sahiplik eden savaşın ayak sesleri gelmeye başlamıştı. Federasyonun kurucu halklarıyla nasıl anlaşıldığı anlatılmıştı.

The Next Generation’dan beri Star Trekler 7 sezon tasarlanırlar. Enterprise’ın 3 sezonu daha vardı. Geri kalan sezonlar Romulanlarla yapılacak savaşa odaklanacaktı muhtemelen. O savaş sürerken, Kobayashi Maru Testi’nin doğuş, Klingonlarla sıcak çatışmaya girilmesi vs. önemli şeyin kökeni anlatılabilirdi.

Talihsizlik işte. :man_shrugging:

1 Beğeni
1 Beğeni

Constantine’ i hatırlattınız yine üzüldüm şimdi olmadı. :roll_eyes: Baya seviyordum bu diziyi. Gerçi constantine’i de baya seviyorum.