Yedinci Matruşka


(Nurdan Atay) #1

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/yedinci-matruska/Ölmeyi düşündüğüm günlerdeydi. O akşam da kadehleri saymayı çoktan bırakmış, bar tezgâhının leke dolu yüzeyine yapışmıştım. “Bence düşündüğünüz yöntemde kurtulma olasılığınız hâlâ var” diyen sese döndüm. Döndüm dediysem sol şakağım ve ıslak saçlarım tezgâhtan kalkmamıştı. Gözlerimi kırpıştırdım. Ne söylediğini anlamaya çalıştım. “Diyorum ki, o ilaçları içseniz dahi mideniz yıkandığında kurtulabilirsiniz.” O anda aklımdan geçen tam… (DEVAMI…)


#2

Merhabalar
Öyküleriniz hep normal gibi başlayıp altından sıradışı bir şey çıkıyor. Kurguyu merak ettim. Yedi kişi birbirini bulunca ne olacak diye okurken bir anda bitiverdi. Sanırım devamı gelecek. :slight_smile:
Anlatımınız akıcı ve dikkat çekici. Şu kısmı beğendim, karakterin dünyasını daha iyi anlamamı sağladı.

Diğer seçkilerde görüşmek üzere.


(Nurdan Atay) #3

Merhaba; Yedi kişi bir araya gelince ne olacağını ben de bilmiyorum umarım yedinci biliyordur da kulağıma fısıldar:) Güzel sözleriniz için ayrıca teşekkürler…


(Murat Barış Sarı) #4

Merhaba,
Dilin kullanımını ve büyülü gerçekçilik ekolünün işlenilişini beğendim. Duygu’nun söylediği gibi devamı olacak gibi bitmiş öykü.
Gelcek seçkilerde görüşmek üzere…


(Nurdan Atay) #5

Merhaba; teşekkür ederim ve evet öyküyü artık okur kendi içinde devam ettirir diye düşündüğüm için orada noktaladım.