Yeni Alien Filmi Geliyor: Ridley Scott Doğruladı!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/yeni-alien-filmi-ridley-scott/

Ridley Scott, yeni Alien filmi için çalışmalara başladığını duyurdu. Klasik seri yeni macerasıyla geri dönmeye hazırlanıyor.
(DEVAMI…)

11 Beğeni

Umarım güzel bir hikayesi olur. İzleriz. :smiley:

2 Beğeni

Son filmin kitabı da yayınlanmıştı, hem film hem kitabı beğenmiştim ben.

2 Beğeni

Covenant seri içinde bir tık geride kalmıştı sanki, umarım bu sefer eski ruhu yakalar :pray:

2 Beğeni

Nedense predatör le harmanlanmayan alien filmlerine ısınamadım bir.

Ridley Scott’ın Alien evreninde geçen yeni seride yapmaya çalıştığı şeyi takdir etmiştim.

İlk filmin (Prometheus) sıkıntısı, hikâyedeki mantıksal bazı sorunlar öne geçince içerik üzerinde fazla durulmadı. Covenent’te bu durum epeyi bir düzeltilmişti.

Gişede battı, Fox’un satışı derken evrenin ve yeni filmlerin akıbeti muallakta kaldı.

Sanki Ridley Scott da biraz kararsızlığa düşmüş gibi. :thinking: Bildiğimiz Alien serisini devam ettirmek mi, yeni seriyi devam ettirmek mi? Belki ikisini birleştirir, diyeceğim de… zaten Covenent birleşmiş haliydi. Bir ihtimal, ayrı kollara ayrılmış bu iki seri aynı zaman çizgisinde birleşir. Prequel seride yaşananların (Covenent) sonucu Alien 4’ün sonrasındaki zaman diliminde çözülür; geçmişten bir sekansta da Alien 1’deki olaylara sebep olan geminin gizem perdesini kaldırırlar.

Neyse.

1 Beğeni

Alien serisi diğer uzay temalı serilerden daha kanlı olmasına rağmen sıkı takipçisi olarak son iki filmi daha enteresan buldum. Gişede iş yapmamasına rağmen hem merak uyandırıcı hem de daha özenli yazılmış senaryolardı. Her köşe başında bir kafanın koparıldığı tamamen şiddet üzerine bir serinin uzun vadede iş yapması çok zor. Yeni filmde hem kan hem de star trek gibi farklı yaşam formlarının kültürlerini göreceğimi umuyorum.