Yeni Batman Nihayet Belli Oldu ve Söylentiler Doğru Çıktı!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/geek/yeni-batman-belli-oldu/

Ben Affleck’ın Batman rolünü bırakmasından sonra en çok merak edilen konulardan biri de yerine kimin geçeceğiydi. Ve bu sorunun cevabı nihayet belli oldu! (DEVAMI…)

Batman light - diet - zero

6 Beğeni

Adam kariyerini yarasa-vampir üzerine kurmuş.

Ben beğenmedim bu seçimi.

4 Beğeni

Bana göre yanlış bir seçim. Ben Affleck’ten sonra bu kadar kötü bir seçim olamaz. Hayırlısı diyelim.

2 Beğeni

Bu adam batman olur mu bilmem ama galiba iyi oyuncu. Parlak vampir çocuk filmleri ve 1-2 romantik komedide oynamış ondan sonra çektiği tüm filmleri derdi olan filmlere benziyor. Ön plana çıkmayan düşük bütçeli ve genellikle metacritic notu yüksek filmler. Daha çok festival filmlerinde oynamasının sebebi sanırım Pattison’un da Parlak vampir çocuk imajının yapışmasından sıkılmış olması. Yeni Nolan filminin de kadrosunda görünüyor. Bu sebeplerle ve Nolan’a olan güvenimden dolayı oyunculuğu iyi diye yorumluyorum ben. İyi oyuncuysa daha farklı bir batman görebiliriz ama kötü yönetmenle ve yazarla da çok bir şey yapamaz.

Sonuç olarak oyuncu seçimini nispeten doğru bulsam da DC işi kotaramazsa biz batman seçimi kötüydü zaten parlak vampir çocuktan ne ılacaktı zaten diyelim diye seçilmiş gibi geldi. Pattison’un da amacı belli parlak vampir çocuk yakıştırmasından kurtulmak. adam o kadar sanat filmi çevirmiş iyi de notlar almış ama ben High Life filmine denk gelene kadar bu adam hep parlak çocuktu. Şimdi oyuncu oldu gözümde.

2 Beğeni

Sık DC. Kendi bacağına durmadan sık.
Kişisel görüşüm; hiç mi Batman olacak adam kalmadı?

4 Beğeni

Olmaz gibi. Hiç kafamda canlandıramadım.

2 Beğeni

DC ve Warner Bros. resete basmaktan reset tuşunu yalama etti ama hâlâ, inatla aynı hataları yapıyorlar.

Oyuncuyu senaryoya uygun seçtiklerini ummaktan başka elden gelen bir şey yok. Umarım farklı bir Batman portresi çizmek istedikleri için bu seçimi yapmış olsunlar. Aksi takdirde, işimiz yaş… Bir Joker seçimine bak, bir de şuna… Tutarsızlık paçalarından akmış, yerde gölet oluşturmuş, ayakları kaymış üzerine düşmüşler…

1 Beğeni

Good Time daki oyunculuğu gayet iyiydi. Bence kötü bir seçim değil. Yine de bir görmek gerek.

DC daha kötüsünü yapamaz dedikçe şaşırtmaya devam ediyor. Başka oyuncu mu kalmadı yahu? Robin olacak deseler sesimi çıkarmazdım ama Batman? Bence çok kötü bir seçim.

7 Beğeni

Parlak çocuk imajından ötürü evet ben de ön yargılı oldum şu an ama benzer şeyleri zamanında Tom Holland için herkes söyledi ve ortaya çıkan spiderman’ı görüyoruz. O yüzden çokta olumsuz düşünmemeye çalışcam neden olmasın şimdi.

Twilight faciasından sonraki filmlerinde oyunculuğu gayet iyi aslında. Ama fiziken Batman’le gerçekten hiç uyuşmuyor. Karşımıza farklı çizilmiş bir Batman mi gelecek bir fikrim yok, yine de iyi bir seçim değil bence.
Hazır Supernatural da bitiyorken keşke Jensen Ackles oynasaydı diye düşündüm aslında. Hem ses tonu ve görünüş açısından daha iyi olurdu hem de oyunculuğu da kurtarırdı. :confused:

7 Beğeni

Pattinson’un Twilight popüleritesini ben de zamanında eleştirmiştim. Ancak adam bu şöhreti kullanmadı, rolün üzerine yapışmasına izin vermedi ve daha ciddi işlerde çalıştı. İsteseydi bu şöhreti daha fazla paraya çevirip daha da fazla ünlenebilirdi ama giriştiği işlerde pek para yoktu sanat filmlerinden hallice işlerdendi. Bu seçimleri de bilerek yaptığını dile getirdi.

Fiziksel olarak çok uygun değil, bu doğru ama samanyolu oyuncularının dahi Ben Affleck’ten daha iyi olacağını bilirken hayal kırıklığına uğramadım.

Ben Affleck=

images%20(21)

3 Beğeni

Diğer abla da kedi kadın olsun bence. :smiley:

1 Beğeni

Batman rolünü kim oynayamaz diye bir anket yapsan bu adam 1. çıkardı. Kesinlikle kötü oyuncu değil; ama, bu rolün adamı değil. Batman parlak yüzlü süt kuzusu değil. Bi kere bu adamın yüzü buna müsait değil. Güzelim karakteri heba edecekler. Abi alsınlar bi Batman çizgi romanı rasgele, hiç bilmiyorlarsa, bi baksınlar neresi benziyor bunun ? Adam gibi bi Batman vardı; Affleck, onu da harcadılar.Yazık…

2 Beğeni

Sırada ne var, Superman rolünde Justin Bieber mı? Dünyanın gidişatı hiç iyi değil, tanrı hepimizi korusun…

1 Beğeni

Melankolik, depresyonda, işi gücü bırakmış, inanılmaz kilo vermiş dertli bir Batman işleyecekler sanırım ( ki büle Batman olmaz ) yoksa hiç bir elle tutulur yanı yok. Bu işin başındakiler acaba oturup “en kötü ne yapabilirsek onu yapalım millet çıldırsın” mı diyor? Yoksa Gyllenhaal’e falan laf ettiğimiz için DC ve Warner Bros bizim cezamızı mı verdi?

1 Beğeni

Senaryonun iyi olmasıyla birlikte rolde gayet iyi iş çıkarabilecek potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Bence hatalı seçim değil. Kendisi kötü oyuncu da değil, bilakis başarılı birisi zaten. Bittabi oyuncuyu sadece “Twilight” ile bilenler için olumsuz düşüncelerin olması şaşırtıcı değil.

Yukarıda da denmiş, katılıyorum. Vampir rolüyle arkasına aldığı şöhreti kullanmadı ve kendisine sinemada bambaşka bir rol biçti.

4 Beğeni

robert pattinson’ı twilight serisi üzerinden eleştirebilmek için ancak 9-10 sene komada kalıp bugün uyanmanız gerek. çünkü başka türlü mantıklı bir açıklaması olamaz bu eleştirinin. ya da sinemayı takip etmiyorum deyip geçebilirsiniz, o da bir seçenek. twilight sonrası yer aldığı filmleri, çalıştığı yönetmenleri zaten saymaya gerek yok imdb’de var. o filmdeki rol arkadaşı kristen stewart ile beraber son yılların en iyi çıkış yapan oyuncularından. hem de zıplamalı atmalı pelerinli filmlerde falan değil, a sınıfı festivallerden iyi izlenimlerle dönmüş, iz bırakacak sanat filmlerinde oynadılar, oynamaya da devam ediyorlar. kariyerine mustafa sarp gibi başlayıp, iniesta’ya evrildi bu abimiz.
tip üzerinden yapılan eleştiriler ise zaten bana hemen hemen tüm uyarlama yapımlarda anlamsız geliyor. iyi bir oyuncu performansı yoksa herhangi bir şekilde karaktere benzemesinin önemi yok.
bu karar dc’nin son yıllarda aldığı en mantıklı, pattinson’ın ise son yıllarda aldığı en kötü karar. keşke kabul etmeyip sanat filmlerinde oynamaya devam etseydi. umarım devamını getirip kendini dc evrenine hapsetmez.

ekşi sözlük usulü tanımla bitirmek istiyorum.
tanım: adı joaquin phoenix olmadığı için beğenilmeyen oyuncu.

6 Beğeni

Şunu şöyle bırakayım o zaman :sweat_smile:

1 Beğeni