Yeni Behzat Ç. Dizisi "Çekiç ve Gül" Duyuruldu: Farklı Oyuncularla Geliyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Behzat Ç: Çekiç ve Gül Dizisi Yeni Oyuncular ile Geliyor – Kayıp RıhtımTelevizyon tarihinin ikonik yapımları arasına adını yazdıran Behzat Ç. için yeni bir dizi yolda. Bambaşka bir oyuncu kadrosu ile çekilecek yapımın yazarlığını ve yönetmenliğini serinin yaratıcısı Emrah Serbes üstlenecek. Yeni dizi yazarın önümüzdeki aylarda yayımlanacak Behzat Ç: Çekiç ve Gül kitabından uyarlanacak. Yazar Emrah Serbes tarafından yaratılan Behzat Ç. karakteri, okurun karşısına ilk defa 2006… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Emrah Serbes beğendiğim bir yazar ama hukukun olduğu bir ülkede yerinin cezaevi olması gerekirdi. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil, olmamalı.

Benim beğenmediğim bir yazar, cümleleri çok zorlama, gerçek hikayeler anlatıyor ama karakterleri gerçek değil, diyalogları zorlama vs. Cezaevi durumu için ise ona özel bir durum değil, salgın nedeniyle çok sayıda hükümlü denetimli serbestlik ile dışarı çıkarıldı.

Eksik oyuncularla bile eski tadı vermemişti, Erdal Beşikçioğlu olmazsa hiç olmaz.

1 Beğeni

Genel olarak af gibi uygulamaların hukuku zedelediğini düşünen biriyim. Emrah Serbes ve onun gibi benzer suçlar işleyenlerin çok daha uzun süreler hapishanede kalması gerektiğini düşünüyorum. 13.5 yıl gibi bir süre bile bana göre oldukça az, yetersiz ve caydırıcılıktan uzak.

Cumhuriyet linkleri foruma gömülünce bozuluyor.

Şu haber galiba:
https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/emrah-serbes-1-yil-sonra-serbest-1092956

Af konusunda ben daha çok bu konuda ABD benzeri gibi yapı olması taraftarıyım. Torba bir af yerine uzmanlar, ilgili kurumlar tarafından oluşturulan bir komisyonun bireyleri ıslah olma, topluma yeniden kazandırılma vs değerlendirerek serbest bırakılması taraftarıyım.

Ben o durumun Emrah Serbes özelinde bir durum olmadığını söylemek için onu belirtmiştim

Behzat Ç özellikle zor günlerimde bana destek olan bir yapım, ancak Blutv macerası pek hoşuma gitmemişti. Şimdi eski kadronun da olmayacağına göre beni pek çekmedi. Tutacağını sanmıyorum. Özellikle Erdal abi olmadan…

Beypazarı 35 diyor adam, bizim sütçüye kızıyordum bir de. :slight_smile: