Yeni Blade ile Tanışın: Oscar Ödüllü Mahershala Ali

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/blade-mahershala-ali/

Marvel Stüdyoları, San Diego Comic Con’da sürpriz bir Blade filmi duyurdu! Yapımın başrolünde ise Oscar ödüllü oyuncu Mahershala Ali olacak. (DEVAMI…)

Sizce de oyuncu seçimi çok iyi değil mi? Ben Mahershala Ali’den ötürü çok heyecanlandım. Benim gözümde son zamanların en iyi erkek aktörü.

Edit: Şimdi BossLogic’in paylaştığı fotoğrafa baktım da Wesley’e çok benzettim. Comic-Con’da heyecanlandığım tek haber bu film.

Şimdi ben de heyecanlandım. Ali’yi ilk 4400 adlı dizide izlemiştim. Daha sonra her oynadığı rolde çıtayı yukarı taşıdı. Kendisi rolün hakkını rahat verir elbet ama inşallah filmin diğer unsurları da onun kadar iyi olur.

1 Beğeni

Çok iyi bir seçim bence,zaten önceki oyuncuya tip olarak çok yakın ve oyunculuğuda çok iyi.Umarım bol serili bir yapım olur.

1 Beğeni

Marvel’ın bu güne kadar seçtiği en yetenekli oyucu olabilir. Ayrıca anlaşılan marvel artık oscar kazanmak istiyor :smirk:

1 Beğeni

Daha sonra dizi projesine çevirirler bence. Inhumas ta boyle olmuştu.

Yapmayın şöyle ya… Gözler ve yürekler alıştı bir kez Wesley Snipes’a, Kris Kristofferson’a… Yapmayın böyle… Ya da tadında bırakın…

Lanet olası kapitalizm…

1 Beğeni

Yalnız bu seçimin şöyle bir sıkıntısı var: Ali halihazırda zaten MCU içerisinde yer alan Luke Cage dizisinde oynuyordu. O dizi MCU’nun bir parçası olduğuna göre bu Blade filmi ya MCU’ya dahil olmayacak ya da arada bir yerlerde paralel evren vs. bir yerlere dalıp bu Blade’i başka bir yerden çekecekler. Yine karışık işler…

Netflix dizileri MCU’ya dahil edilmeyecek.

MCU’ya dahil edilenleri de gördük. AoS dahil ama olmasa daha iyi olurdu. Dizide tüm dünyayı etkileyen olaylar oluyor ama nedense MCU’dan kimse ortaya çıkmıyor. Her şey lafta kalıyor.

Marvel bu dizilere bir hataymış gibi bakıyor. Cloak&Dagger devam ediyor sadece. Sanırım bütün evreni tamamen kontrol etmek istiyorlar. Blade’in MCU’ya dahil edilmesi de garip bu arada.

Dahil ettiğin zaman birbirlerine etkilerini de düzgün işlemen lazım. Bunu yap(a)mayacaksan hiç dahil etme. Alternatif evrenlerden biri olsun. Hem sen rahat et hem de izleyici rahat olsun.

Blade’in Phase 4 ile bağlantısı olmayacağı açıklandı.

Habere göre MCU’nun değil de 4. fazın bir parçası olmayacağı açıklanmış. Hatta haberin devamında Feige’in 5. faz ile ilgili bir şey söylemediği, ancak Marvel’ın geçmişteki duyurularına ve zamanlamalarına bakıldığında Blade filminin 5. fazın bir parçası olmasının olası olduğu söyleniyor.

1 Beğeni

Evet, şu an fark ettim onu. Düzeltiyorum.

Oyuncu seçimi iyi olmuş. Acaba filmin bir yerlerinde Wesley Sensei’ i bir şekilde görür müyüz? Görelim bence. Kısa da olsa görelim. :smiley: :smiley:

Kahretsin yine mi bi karakteri zenci yapmışlar. Kadın ve eşcinsel de yapsalarmış bari.

1 Beğeni

Filmde karakterin zenci olmasında bir sorun yok…

Ancak bazen tarih gerçeklerini aşırı ölçüde saptıran uygulamalar olabiliyor. Örnek olarak bu günlerde “Merlin” adlı diziyi izliyorum. Dizi İngiliz televizyon kanalı BBC One için Shine Limited adındaki bağımsız bir prodüksiyon şirketi tarafından çekilmiş. Konusu Merlin’in Prens Arthur ile yaşadıkları serüvenler; tahtta ise Arthur’un babası Uther Pendragon oturmakta. Dolayısıyla olaylar 5. yüzyılın sonlarında geçiyor.

Şimdi saçmalık şurada: Olayların geçtiği Camelot ülkesi zencilerle dolu. 5. yüzyılın sonlarında Britanya’da zenci mi vardı acaba? Haydi onu geçelim Camelot şövalyelerinin arasında bile zenci şövalyeler var. Tarih açısından bu tümüyle saçmalık.

Ama Blade filmine dönersek, baş karakteri bir zencinin canlandırmasında ya da bir vampirin zenci olmasında ne gibi bir sakınca ya da yanlışlık var anlayamadım…

Sanırım arkadaş iğneleme yapmış.

1 Beğeni