Yeni Dracula Biseksüel Olacak

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/yeni-dracula-biseksuel-olacak/

Bram Stoker’ın kült eseri Dracula’dan uyarlanacak BBC - Netflix dizisinde; Dracula karakteri hakkında detaylar Mark Gatiss’ten geldi. (DEVAMI…)

Aynı zamanda iklim değişikliği aktivisti, etnik ayrımcılık düşmanı ve anti-faşist de oldu mu bu iş tamamdır.

16 Likes

Biseksüel Dracula ney ya ?

1 Like

Ne kadar klişe… :joy: Akıl fikir biraz ya…

1 Like

İyice saçmalamaya başladılar.

4 Likes

Başlığı ilk okuduğumda Brüksel olarak okudum. Neyse ki 2-3 saniyeden fazla sürmedi.

4 Likes

Ben de cinsel eğilimimi “Atak Helikopteri” olarak tanımlıyorum.

(Normalde yorum yapmayacaktım ama fırsatı kaçırmak istemedim.)

11 Likes

+Kont Kardeş o kızın peşini bırak!
. Bırakırım.
+Aaa bu kadar mı?
.Tabi. Ne sandın şapşik, ver bi alt dudak…
+Noluyormmhmbfmf…

9 Likes

Vampir mitosunun kökeninlerinde, varlığın sınır tanımayan cinsel çekiciliği de mevcut. Bu yönden, özellikle cinsel tabulara veya sert kurallara sahip toplum yapısında, varlığın bu ayartıcı özelliğinin öne çıktığı oluyor. Şehvet ve günah bağlamında kurulan ilişki sebebiyle ilk vampir öykülerindeki vampirler hep kadın olarak tasvir ediliyormuş. Eh, zamanın cinsiyet ve cinsellik anlayışı gereği, kadın cinselliği öyle veya böyle toplum için tehdit sayılan, bir şekilde kontrol edilmeye çalışılan bir şeydi. Kan emen uğursuzun kadın formunda tasvir edilmesi, o sebeple tuhaf değildi.

Dracula karakteri, vampir mitosundaki o tehditkar cinselliği, erkek formunda sunmuştu. Hikâyedeki işlevi gereği, vampirin anlamı ve yöntemleri özünde değişmemişti. Katı ahlaki kurallarıyla anılan Victoryen İngiltere soyluları, onların tabularını hiçe sayan, yaydığı şehvet ve cazibeyle kurbanlarını ele geçiren gücün tehditi altındaydı.

Kısacası, vampir mitosu ve Dracula karakteri açısından değişen bir şey yok. Canavar, aynı canavar. Yaşayanların kabul gördüğü ahlaki tutumun tam zıddını temsil ederek avlanıyor.

12 Likes

İnsanlara bu cinsel eğilimlerin doğal, normal olduğunu göstermeye çalışmaksa amaçları bence fena batıyorlar.

2 Likes

Ben genelde bu mevzuları gereksiz bulurum ama bu gayet olabilir hatta gayet güzel işlenebilir gibi geldi.

Aynı diziyle başka bir habere göre dizideki Van Helsing de kadın olacakmış bu arada. Şaka değil :slight_smile: Gerçi kardeşimin dediğine göre bunun zaten yapılmışı varmış.

Yakında Frankenstein’ın aslında eşcinsel olduğu ve canavarını sırf en çılgın fantazilerini gerçekleştirmek için yarattığı bir dizi bekliyorum ben. Parçalarını (!) kendi seçiyor ne de olsa… Ne kadar potansiyelli bir fikir :sweat_smile:

Parlayan vampirleri mumla arayacağımız günlerin geleceği hiç aklıma gelmezdi…

10 Likes

Neden afro biri canlandırmıyor? Yoksa, lan yoksa bu “white power” mesajı mı veriyor? Bence drakula seçimi çok ofansif olmuş.

1 Like

Bu nasıl bir tanımlama? :joy:

1 Like

Hani, belli bir kadın imgesini kötücüllükle ilişkilendirme anlamında :sweat_smile:

2 Likes

Kadınlara habis deniliyor… :joy:

1 Like

Kadınlara habis yaftasını yakıştıranların suçudur bu! Ben sadece aracı-açıklamacıyım :sweat_smile: :man_shrugging:

1 Like

Betimlemen güzel olmuş şaka bir yana. Bazen böyle güzel cümleler görünce seviyorum. Bir inceleme veya makalede olsa bu kadar olurdu.

1 Like

Zenci? Zencileri unutmuşlar mı? İnanmıyorum.:zipper_mouth_face:

1 Like

Aynı zamanda siyahi de olacakmış… Zenci ne kaba bir tabir. Cıks, cıks, cıks…

1 Like