Yeni Harry Potter Dizisi Geliyor: Rowling'e Tepki Olarak Kadro LGBT Bireylerden ve Azınlıklardan Oluşacak

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/yeni-harry-potter-dizisi-geliyor-basrolde-lgbt-bireyler-yer-alacak/

image

Yeni Harry Potter dizisi geliyor. J.K. Rowling’in trans bireyler hakkında yaptığı açıklamalara tepkiler devam ederken, Amerikalı yapımcılar, karakterlerin LGBT+ bireylerden ve azınlıklardan oluşacağı yeni bir dizi süreci hazırlığındalar. J.K. Rowling, kaleme aldığı Harry Potter serisi ile dünyanın en çok kazanan yazarlarının başında geliyor. 7 kitaplık serisiyle dünya üzerinde en çok satan kitap serilerinden birini kaleme… (DEVAMI…)

Bir anti LGBTQW+ birey olarak bu haber beni çok üzdü.

2 Beğeni

Böyle olunca daha fazla antipati kazanıyorlar karşı taraftan

4 Beğeni

Haberde yazan “Projenin yazarı olan TikTok video yapımcısı Megan Mckelli” kısmından sonrasını okumadım. SJW terörü de yaptığınız pozitif ayrımcılık da yerin dibine girsin. İyice tiksindirdiler dizi film sektöründen.

8 Beğeni

Herhangi bir yapımı tanımlarken özellikle ve öncelikle buna vurgu yapılması beni baştan soğutuyor. İyi oyunculuk, güzel bir hikaye olacak diye övülsün dizi.

5 Beğeni

Araştırdığım kadarıyla tiktoktaki birinin kendi fanfiction hikayesini film yapma girişimi bu. Söylediklerini de tahminimce medya dikkatini çekmek için ortaya atmıştır. Ciddi bir proje değil yani, zaten copyright meselesine takılır. Delinin biri kuyuya taş atmış…

10 Beğeni

Bıktım ya yeminle bıktım. Kadının eseri üzerinden para kazanmaya devam. :joy: Nefret, ayrımcılık falan derken hepsi zengin oldu HP sayesinde.

3 Beğeni

Yazara tepki olarak onun kitabından esinlenmeselerdi daha mantıklı olurdu sanki. :joy::joy: Çok kalitesiz bir yapım ortaya çıkaracaklarını kendileri de biliyorlar, bari bir kısım izlesin diye haklarını savunurmuş gibi yapalım demişler herhalde.

3 Beğeni

Bu haber bana mizah anlayışımı sorgulattı. Okurken çok güldüm. Olaylar absürt komedi gibi.

1 Beğeni

Rowling’in açıklamalarını homofobik ve sert bulmuyorum. Bence gayet normal açıklamalar yaptı ama medya tamamen üzerine oynuyor. Eğer kadından nefret ediyorsanız eserini de tüketmezsiniz.

8 Beğeni

Okuduğumdan beri acı acı gülüyorum. Bu haber var ya, forumda dizilerin canına okunması konusunda bilip bilmeden çiziktiren şahısları sevindirsin. Otursun keyifli keyifli seyretsinler.

3 Beğeni

Yıllardır aynı şeylerden markayı diri tutuyorlar “woke culture” ve “toplumsal adalet savaşçısı” gibi kavramların bu konular içinde konuşulması gerçekten çok üzücü. Fakat şu an aldıkları hâl cidden pozitif ayrımcılıktan öteye geçmiyor. Bir insanı hetero olduğu için bir rol için oynatmak ne ise aynı şey trans, non-binary, diğer LGBTQ+ insanlar gibi veya ırk, kültür, bulunduğu etnik kökene karşı duyulan sempati - antipati gibi durumlar üzerinden yürüdüğü zaman gerçekten çok saçma şeyler ortaya çıkıyor. J. K. Rowling koyu bir feminist ve TERF, feminizmin kendilerini kapsaması gerektiğini isteyen trans kadınlar - lebfemler ile radikal feministler bu konuda birleşmeleri şimdilik olanaksız görünüyor zaten. Birinin kabul ettiği bir düşünceyi diğer tarafın düşüncesi birbirlerini parçalayacakları kadar uç noktalarda.

Beni rahatsız eden tek şey yazarı silmeye çalışarak ??? aynı andan onun eserlerini kullanarak??? bu konuları tekrar tekrar ederek Rowling’in servetine servet katmaları ve kadının gündemde bulunan yerini canlı tutmaları. Gerçekten bu konuda neyi düşündükleri değil de neden böyle bu düşünceyi karşı olduğun düşünceye yarar sağlayacak şekilde kullandıkları bana daha tuhaf geliyor açıkçası.

3 Beğeni

Rowling değil miydi Dumblodore öyle böyle diyen :smiley:

Fanmade olduğunu neden ilk cümlede belirtmeyip clickbait yapıyorsun güzel kardeşim?

5 Beğeni

Projenin yazarı olan TikTok video yapımcısı Megan Mckelli efendinin doğmuş doğmamış tüm çocuklarına bırakacağı mirasın dolaylı olarak Rowling’in torunlarına harçlık olacağı mükemmel bir şaheser olacak gibi hissettim. Rowling’in telif avukatı şimdiden ellerini ovuşturmaya başlamıştır :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 Beğeni

Muhtemelen dava eder. Güzelim seriyi de hiç edecekler. Zaten asıl olay bana kalırsa LGBT savunmak falan değil. Neden buymuş gibi yapıp insanların takdirini kazanıp ceplerindeki parayı almak. Birde şu var; bu eser telifli olduğu için bunu nerede ve nasıl oynatacaklar? Umarım hiçbir yerde gösterime bir şeye girmez. Harry Potter’ın zaten suyunun suyu çıkartıldı. Şimdi bir de bu olay :face_with_symbols_over_mouth:

1 Beğeni

Bu "woke"lar ve “sjw” denen şahıslar kadar mal insan yok.
Bu hikaye birkez bitti zaten James ve Sirius’u beyaz (ayrıca siyahi karakterler de var seride o zaman onları da beyaz yapalım) olarak tasfir etmiş yazar sen bunu değiştirince ne olacak dünyanın en iyi serilerinden birini kendi ideolojin uğruna mahvedeceksin.
Ayrıca yazarın hakkını gasp edeceksin o da masum masum izleyecek değil mi?
Sonuna kadar Rowling haklı bu seriyi yazan o ve ne yapacağı onun tercihi ayrıca kadın lgbt ye düşman değilki serinin ana karakterlerinden biri eşcinsel onun karşı olduğu transları kadın kabul edenlere.
Bunda da haklı trans olan birey ben kadınım diyerek kadın sporcularla müsabaka yapıyor ve orantısız şiddetten dolayı sporcular mağdur oluyor.
Sonuç olarak sonuna kadar Rowling haklı.
Bize bu güzel eseri verdiğin için teşekkür ederiz

1 Beğeni

Harry Potter serisi de berbat olacak anlaşılan

resim

4 Beğeni