Yeni Hellboy Filminden İlk Fragman Geldi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/video/yeni-hellboy-filminden-ilk-fragman-geldi/

David Harbour’lu yeni Hellboy filminden merakla beklenen ilk fragman yayınlandı! (DEVAMI…)

1 Like
1 Like

Bana ilk çıkan filmlere göre komedi yönü bakımından daha ağırlık verilmiş gibi geldi. Hellboy’un yüzü ise ilk versiyona göre daha itici olmuş.

1 Like

Çok fazla yeşil perde kullanmışlar. Romanlardaki kırmızı/siyah yoğunluğu, karakterin karakteristik yanına iyi yansıtmasıni sağlıyordu. Çok aydınlık sahneler. O gotik havayı yakalayamadim. Yine çok uluslu karakter yaratma kaygıları başgöstermiş. del Toro filmleri hikaye olarak vasat olsada efektler, hellboy karakteri, diğer karakterler, sahneler düşük bütçe verilmesine rağmen harikaydı. Abe Sapien olacakmi? O karakteri daha muazzam nasil yaratıp filme yedirecekler soru işareti.
Umarım yanılırım ama ilk fragman beni cezbetmedi.

1 Like

Liz sherman

gotik motik hiç bi hava kalmamış zaten:-) hellboy için çıkana kadar kötü yorum yapmak istemiyorum sadece hikayeyi iyi işlesinler benim için o yeterli.

2 Likes

Filmin yönetmeni korku ve gerilim filmleri yönetmeni olunca çok daha ciddi bir şeyler beklemiştim ama bu fragman komedi filmi havası verdi. Açıkçası film ne kalitede olacak kestiremedim. Sadece CGI’ların birkaç yerde sırıttığını söyleyebilirim.

1 Like

Aynen zaten yeni çıkan filimlerde şöyle bir hava var kötü ve soğuk espiriler, bol cgı, karektere yerleştirilememiş oyuncu seçimleri artık her filmde görülüyor ve tek soluklu çıkmasına neden oluyor. Örn:şu yeni çıkmış fantastik dörtlü filmi beni bitirmişti ya sadece oyuncuları bile görünce filmi izlememiştim. Ama hellboy yapı itibari ile komedi yüklü bir karakter, olayların içine tak diye atlaması, dayak yemesi filan :slight_smile: bu yönü ile belki filimi kurtarabilirler.

Hellboy’ un tipini beğenmedim. :slight_smile:

3 Likes

At hırsızına çevirmişler herifi. :slight_smile:

3 Likes

Filmin çıkacağı haberi geleli beri yaptıkları tek açıklama “şöyle aksiyon olacak, böyle çılgın şeyler olacak.” Kimse de “şöyle güzel bi hikaye tasarladık, şu hikayelerden esinlendik, şunu uyarladık” demedi. Eh, sözlerinin eriymişler; bin tane başarısız Hollywood filmi örneği gibi bu da cıvık aksiyon-komedi olmuş. Birkaç saçma laf esprisi sonrası çok artistik silah patlamaları. Lovecraft ve Nazi soslu del Toro estetiğinin çapı nerede bu nerede.

1 Like

Şöyle bişeyde var elimde şuan 5 tane hellboy kitabı var ve hepsi çoğunlukla 1950-70 yılları arasında geçiyor ve her hikayede hellboy’un nazilere olan öfkesi çok iyi bir şekilde anlatılıyor. Bu trailerde anladığım kadarıyla adamlar 2018 yılında olan bir kurgu yapmışlar nazileri göremeyeceğiz heralde çogunlukla iblislere olan savaşını görürüz gibi.

Fragmanı hazırlayana sanki komedi filmiymiş gibi montajla kanka demişler. Film bu fragmandan daha farklı olacak bence.

Eski Hellboy daha iyiydi görünüm olarak. Bu Hellboy olmamış gibi geldi bana. Fragman iyiydi bol aksiyon olacak belli;ama, Hellboy olmamış. Ron Perlman’ı aradım yani. Tek mutlu olduğum şey; İan McShane süprizi oldu.

1 Like

@mit ve ben, hikâyeye ve anlatıma güvenerek, CGI’dan ve görsel dokunun nasıl olacağına odaklanmıştık. Anlaşılan, dikkatimizi yanlış yere odaklamışız :sweat_smile:

Fragmanı izlerken eğlendim. Bir Marvel filmi gelecekmiş gibi eğlenmekten bahsediyorum. Eh, günümüzde çizgi roman uyarlaması denilince, Marvel Sinema Evreni’nin etkisi yadsınamaz.

O etkininHellboy’a ne kadar sirayet ettiğini, film gösterime girince anlayacağız.

İkinci fragmanı daha çok beğendim. Tamam aynı film ama az espri olunca izleme hevesim daha arttı.

Saniyorum ki hem klasik Marvel tonu hemde karanlik ögeler bir arada olacak. Hellboy’un yüzünü ilk gördüğümde tuhafıma kaçsada gitikçe alışıyorum. Yönetmen farklı bir seylere denemiş.

Fragmani sevdim.Epic bir seye benziyor.

Ekleme: bir kaç yorum okudumda Filim pek begenilmemiş. Halbuki ben pek ümitliydim bu filimden. Ben yinede izleyince eğleneceğimi düşünüyorum. Bu tarz karanlik atmosferleri seviyorum.

1 Like