Yeni Karayip Korsanları Filmi Başrolü Margot Robbie Oldu!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/yeni-karayip-korsanlari-filmi-margot-robbie/

Margot Robbie, Birds of Prey yazarı Christina Hodson tarafından yazılan yeni bir Karayip Korsanları filminin başrolü olarak açıklandı. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Canımmmm yaaaaaaaa :heart::heart::heart:

Uzun bir süredir en sevdiğim aktör Johnny Depp ve en sevdiğim film ise Karayip Korsanlarıdır. I kadar çok seviyorum ki hayatımda duygusal değerlere sahip hiç bir oyuncu veya film yerini alamadı. Son iki filmine rağmen asla değişmedi gözümde değeri. Şimdi yaptığı filmler ve dizilerine hayran olduğum Disney, Johnny Depp’i kadrodan çıkarmış alakasız bir oyuncudan bir Jack Sparrow yaratmaya çalışıyor. Amaç para. En sevdiğim filmin boyle değersizleştirilmesine gerçekten dayanamıyorum. Kendime olan saygımdan böyle bir film olursa asla izlemeyeceğim asla da aileme ve arkadaşlarıma izlettirmeyeceğim. Keşke tutmuşa ellenmese tadına bıraksalar.

Hodson da yazdığına göre “Harley Quinn denizlerde” tadında bir şey olacak sanırım. Şimdiden soğudum.

2 Beğeni

Şu " … FİLMLERLE CİNSİYET EŞİTLİĞİ MESAJI VERELİM… HER FILMDE BIR GAY BIR TRANS … BIR ZENCİ BIR AFRIKAN AMERIKAN OLSUN …"
Kültürünün ürünü olan her şeyden tiksiniyorum. Cinsiyetçi değilim, ırkçı değilim ama sırf bir yerlerden de artı puan toplamak icin gösteriş için bunların yapılması saçmalık. Yaz hikayeni, hikaye güçlü bir kadın karakter iceriyorsa güçlü bir kadın yarat, zorlama şeyler çok saçma geliyor bana…

8 Beğeni

Ne filmi ne senaryoyu görmüş değiliz. Robbie’nin neden cinsiyet eşitliği mesajı verilmek için başrole getirildiğini düşündüğünüzü anlayamadım. Bundan sonra her kadın başrole ya da siyahi karaktere mesaj vermek için getirilmiş ön yargısıyla mı bakacağız?

3 Beğeni

Tarihte kaç tane kadın korsan var? Gemiye alınmasının bile uğursuzluk getirdiğine inanılan bir çağdan bahsediyoruz. Bunun yanında başlamış devam etmekte olan 4 film çekilmiş bir serinin devam filminden bahsediyoruz. Noktaları birlestirmek icin cok uğraşmaya gerek yok bana kalırsa. Bu bir önyargı değil. Bir tahmin. Her filme bunu yapıştırmak tabiki saçma, ama Gandalf’ın kadın yapıldığı bir yapım mesela bana göre zorlamadır. Irkcılık kısmına hic girmiyorum çünkü orda daha kötüler. Netflix dizisi gibi her topluluğa hitap etme çabasında olmak bana gösteriş geliyor. Tabi benim düşüncem. Ha izleyecek miyim bu filmi? Evet. Umarım ben hatalı çıkarım da iyi bir senaryoyla gelir, :sweat_smile:

2 Beğeni

Senaryosu güzel olsun isterlerse pandaları oynatsınlar izlerim ben.

Geçen sene Karayip Korsanlarını tekrar izlemek istedim ama zamanında çok beğendiğim ilk filme yarım saat dayanabildim. Bir sıkıntı vardı ama çözemedim açıkçası. Değişikliğe gidilmesi iyi olmuş, Orlando Bloom gelmesin yeter.

https://dnd.wizards.com/articles/features/diversity-and-dnd

D&D de bu yönde evriliyor. Gnome,orc,elf “ırk” değil “oynanabilir kişiler” olacak ve ırksal statlar kaldırılacakmış :hanci:

1 Beğeni

Margot Robbie özelinde değil, Kaptan Jack Sparrow başrol değilse benim tadım kaçıyor. :frowning:

1 Beğeni

Karayip Korsanları fantastik bir kurgu, bizim yaşadığımız gerçekliğe bakıp “kaç kadın kaptan var” demek doğru olmaz. Kaldı ki önceki bölümlerde de kadın kaptanlar vardı. Örneğin Anamaria kadın kaptanlardan birisi, hatta kısa süre Siyah İncinin kaptanı da oldu.

Tüm bunlar bir tarafa kaptan Jack olmayınca izlemeden bir şey demek doğru değil ama yine de bana şu an aynı seyir zevkini vermeyecek gibi geliyor.

Karayip Korsanları devam filmi gibi değil de aynı kurgusal evrende geçen yeni bir film gibi olacak herhalde.

3 Beğeni

Bence Karayip Korsanları “kadın korsan mı olur, onlar sadece uğursuzluk getirir” algısını kendi bütünlüğü içerisinde çözmüş bir film serisi (Elizabeth örneği mesela). O yüzden bu düşüncenin kadın başrolün mesaj verme amacıyla seçildiği tahmininize uyduğunu düşünmüyorum.
Netflix örneklerinde haklı olabilirsiniz, sonuçta kar amacı güden bir ortam.

Bunu yazmaya gelmiştim :slight_smile: Margot Robbie’yle bir alıp veremediğim yok ama Depp yoksa o film Karayip Korsanları değildir benim için. Başka bir film serisi altında çekmelerini dilerdim.

2 Beğeni

Karayip Korsanları serisi zaten ilk üç filmden sonra bozdu. Margot Robbie ne alaka? Başka oyuncu mu kalmadı yahu? Carina Smyth(Bayan Barbossa) ve Henry(Brenton Thwaites) devam etselermiş daha güzel olurdu. Bu benim fikrim. Margot Robbie sıktı artık ve yakıştıramadım bu film için.

Şu kadını her yerde görmekten gına geldi artık

Margot Robbie’nin karakteri Kaptan Jack Sparrow’u taklit etmenin ötesine geçerse Karayip Korsanları evreninde geçen güzel bir hikaye izleyebiliriz. Reboot derken umarım Jack’in maceralarını yok saymaktan bahsetmiyorlardır.

Şey yapın. Lezbiyen korsan kadın, Siyahi gay astronot, Trans halter şampiyonu bir araya gelip banka soysun. Astronot bankayı soyarken güvenlik görevlilerince şiddete maruz kalsın. Ama sadece o kalsın siyahi olduğu için.Disney çeksin… Eşitlik ve özgürlük temalı olsun. Marvel’da artık Hulk’a pantolon değil etek giydirsin. Yırtık pantolon hem fakiri aşağlama hem de erkek egemenliğine işarettir…

Saçma sapan zorlama işler. Bogh u çıkmış seriler… Tekrar çekimler…Ideolojiler… Dur dur ben cevapliyim sen yazma. İzlemeyiz olur biter…

3 Beğeni

Artık Karayip Korsanları filmi çekmesinler.Tutan bir projeyi gişe için suyunu çıkarıp rezil edip piyasaya sürüyorlar.Bıktık artık.

Bu kadında Dwayne Johnson gibi taşın altında gözükmeye başladı. Bir yerden sonra yüzü eskiyecek ve insanlar daha fazla tahammül etmek istemeyecektir. Bkn. ben. Eğer role Mary Elizabeth Winstead seçilseydi göbek atabilrdim. Yada Karen Gillian. Jack’in olmayışı filmin -5 puanla başlamasına sebep oluyor. Gerçi ilk 3 filmdeki ‘‘Deli-Dahi Jack’’ yerine sonra 2 filmde ‘‘Sarhoş Jack’’ tavırları daha fazla olduğu için canımı sıkmıştı.

1 Beğeni