Yeni Kitap Haberleri

Hahhaha ben almaktan vazgeçtim zaten

2 Beğeni

Film senaryosunu almanın amacı ne ola ki? Senarist veya yönetmen değilsen bu kitabı niye alırsın?
Aklımda deli sorular.

3 Beğeni

Örnek vermek gerekirse senaryo dediğimiz şey işte bu. Bir insanın işi bu değilse, neden bunu okur.

2 Beğeni

Alien covenant gibi bişey olsaydı alınırdı ama

4 Beğeni

Bu işin okulunu okumuş biri olarak şunu söyleyebilirim ki, hiçbir derinliğin olmadığı, karakterin ruhsal yanına hiç yer verilmeyen, tamamı mecburen geniş zamanda yazılan ve kullanılan sinema terimleriyle birlikte hikayenin içine hiç giremediğin metinlerdir senaryo.
İçinde bulunduğun için yazması keyiflidir ama okuması da bir o kadar can sıkıcıdır.

3 Beğeni

Daha önce NTV Yayınları tarafından yayınlanmış ve şu an kitapyurdu harici herhangi bir yerde bulunması oldukça zor olan Corto Maltese serisi, YKY tarafından tekrardan basılıyor.

%35 indirimle 29,25 TL’lik fiyatı şahsen bana yüksek gelse de, isteyenler NTV’nin bastığı aynı cildi kitapyurdu üzerinden 10 TL’ye de alabilir şu an. Aradaki uçurum farkın sebebi NTV Yayınları’nın kapatılmış olması, elindeki stokları kitapyurdu’na devretmiş olması ve bu sebeple %60 indirimli satılmasından kaynaklanıyor olsa gerek. Ayrıca 2012 yılının, şimdiye göre zamsız etiket fiyatıyla listelenmiş olması da ayrı bir etken. YKY ise yeniden düzenleme yapmış, ebatları büyüterek sayfa sayısını 168’e düşürmüş. O ebat ve sayfa sayısına göre o fiyat aslında normal sayılabilir. (Aynı ebata sahip Alfa Yayınları tarafından tekrar basılan Tenten serisi ortalama 62 sayfaya sahip oldukları halde 20 TL etiket fiyatına sahipler.)

Forumda @Bunn-Y tarafından incelemesi de yapılmıştı; https://forum.kayiprihtim.com/t/corto-maltese-denize-hasret-romantiklerin-kahramani/5933

6 Beğeni

Şuradan bakıldığı zaman, çok kötü bir yazı fontu kullanmışlar

Halbuki böyle olmalıydı

https://flipbook.cantook.net/?d=%2F%2Fwww.edenlivres.fr%2Fflipbook%2Fpublications%2F99834.js&oid=936&c=&m=&l=&r=&f=pdf

3 Beğeni

İşte bu harika bir sürpriz oldu. Dost serisi renksizdi, yanılmıyorsam sadece 3-4 eksik kalmışken yarım kaldı. NTV serisi renkli ve küçük boydu, ama her kısa maceranın ayrı ayrı basıldığı bir seriydi. Dost’ta tek ciltte toplanan 7-8 öykü , NTV serisinde ayrı sayılar halindeydi.

Bakalım YKY de öyküleri ayrı ayrı mı basacak?

Sanırım bu albümü üçüncü kez alacağım…

3 Beğeni

YKY, Casterman yayın evinin bastığı şekilde basacak sanırım. Casterman’in sitesinde 13 adet albüm gözüküyor.

3 Beğeni

Gotik Kısa Hikayeler
Klasik Edebiyatın En İyilerinden

Klasik edebiyatın ustalarından gotik öyküler:

Usher Evi’nin Çöküşü – Edgar Allan Poe
Kırmızı Oda – H.G. Wells
Sarı Duvar Kağıdı – Charlotte Perkins Gilman
El – Guy de Maupassant
Evliliğin Matem Çanı – Nathaniel Hawthorne
Dönüşüm – Mary Shelley
Kuşkusu Kuvvetle Muhtemel Bir Hadise – Charles Dickens
Ceset Hırsızları – Robert Louis Stevenson
Yaşlı Hemşirenin Hikayesi –Elizabeth Gaskell
Oval Portre – Edgar Allan Poe

4 Beğeni

5 Beğeni

Şok şok şok

:joy:

2 Beğeni

Telif vb. haberi yok adamın. Bir bunlar uyanık :smiley:

4 Beğeni

Korsan almış başını gidiyor. Yayınevleri bu gibi durumlarla bir türlü baş edemiyor

4 Beğeni

Değiştirilmiş Karbon son kitabı

13 Beğeni

Artık seriyi okumaya başlayabilirim, sonrasında diziyi de izleyebilirim…

3 Beğeni

Sonunda geldi son kitap. :pray:t6::tada::confetti_ball:

3 Beğeni

ben de almayi düşünüyordum fakat ilk kitabin cevirisi aceleye gelmis gibi demislerdi. daha sonra yeni baskilarinda bu hatalarin duzeltilecegi soylenmisti diye hatirliyorum. biraz gecsin ben de alacagim

2 Beğeni

Ben diziyi hiç beğenmedim. Kitaba göre berbattı. Kendi başına güzel olabilir dizi, ancak uyarlama konusunda çok çok kötüydü.

2 Beğeni

Ben de son kitabı bekliyordum. Artık gönül rahatlığıyla okuyabilirim.

2 Beğeni