Yeni Kitap Haberleri

(galeme) #3318

Keşke biri de çıkıp Neil Gaiman’ın 4 sayılık muhteşem The Books of Magic çizgi romanını bassa. Harry Potter’ın şekli şemali hep buradan ÇALINTI zaten.

(Emre ) #3319

Çaldırmasaymış. Atı alan Üsküdar’ı geçti.

(Kaan Arslan) #3320

Çok basit, çünkü çaldılar.

(Hüseyin gök) #3321

Neil gaiman hakları ithaki’de heralde.Oraya sormak lazım.

(Yakup Alioğlu) #3322

Hemen linkini vereyim.
@Husey

(Hüseyin gök) #3323

Buda mı çevirildi :slight_smile: banada link atsana.

(Hüseyin gök) #3324

4 sayılık mini çizgi romanı şuan çevrilmiş ama 75 sayılık bu dev eseri çeviripde bize sunacak bir babayiğit yok galiba.:slight_smile:

(galeme) #3325

75 sayılığı okumadım ama şu 4 sayı olanı çevirmelerini çok isterim. Gaiman güzel yazmış gerçekten. DC Comics’in mistik diyarına çok güzel bir serüvene çıkarıyor. O 4 sayının çevirisi nette varsa oku bence hoşuna gider. İngilizce istiyorsan korsan siteler sürüyle var zaten.

Ha bir baba yiğit varsa 75 sayı çevirecek olan bence Books of Magic’den önce Lucifer veya Saga of the Swamp Thing çevirmelerini isterim.

Özel baskılardan biri Dark Night Metal olabilir. Afili bir şeyler yapacaklarını söylemişlerdi.

(Hüseyin gök) #3331

Seri yapımlar yerine tek kitaplık olan yapımların özel edisyon olmasını isterim ben.

Şöyle bir şeye hayır demezdim doğrusu

https://livre.fnac.com/a12810506/Batman-Coffret-3-Volumes-Tome-1-a-Tome-3-Couverture-exclusive-avec-figurine-3-editions-uniques-et-3-ex-libris-Batman-Metal-Collectif

(Hüseyin gök) #3333

Bu Dark Night Metal böyle serilerin içinemi bölünmüş yoksa kendine ait bir serisi varmı.Bu çıkarınca yok flash mış yok aquaman vs diğer ciltlerdemi çıkar?Çünkü öyle takip etmeyi hiç sevmiyorum.

Toplam 26 sayılık bir hikaye. Toplam 4 ciltte toplandı. Green Lantern, Nightwing, Teen Titans, Green Arrow, Suicide Squad, Flash ve Justice League’in dahil olduğu birer sayılık tie-in’ler var. Öyle başka kahramanların çizgi romanlarına aşırı dallanıp budaklanmıyor. Bu tie-in’ler okumasakta olur kıvamında şeyler. JBC hepsini basacak mı bilmiyorum.

(Hüseyin gök) #3335

Screenshot_20190605-122319

Ekşide şöyle bir yorum var.Valla batman button gibi ise ben hiç bulaşmayı düşünmüyorum bu seriye.Bi sevdiğim karekter var Batman olarak onu da en gereksiz kahramanlar ile hep içli dışlı yapıyorlar:)

Metal’den önce Crisis on Infinite Earth’ü okumak yeterli sanırım. Ben öyle yapacağım.

(Hüseyin gök) #3337

O da çıkmadı galiba deyilmi Türkçeye.

Çıkmadı ama bir site çevirmişti.

Aklıma geldi, Kara Ayna şöyle çıksa nefis olurdu

(galeme) #3340

Yahu Metal için o kadar da arka plana gerek yok. Kendi içinde de epey keyif verecek olan bir seri olduğuna emin olabilirsiniz.

Eğer Snyder’ın yeni 52 Batman serisini okuduysanız alacağınız keyif çok katlanır. Üstüne bir de Grant Morrison runını okuduysanız o zaman değmeyin keyfinize. Daha öncesini ben de okumadım. (crisis on infinite earth vs.)

Metal’in 8 sayılık kısmını basmalarını çok istiyorum. Hazırlık olarak çıkan The Forge ve The Casting adlı iki sayı ve devamında gelen 6 sayılık ana Metal serisi. Ha bir de Dark Multiverse Batman’lerinin kökenini anlatan one-shot sayıları da bir ciltte toplasalar çok şahane olur. Bunlar haricinde pek de bir şeye gerek yok.

(Hüseyin gök) #3341

Ben Batman yeni 52’nin hepsini okudum. O yeterli olursa alıp okuyayım o zaman.