Yeni Kitap Haberleri

:smirk:

22 Beğeni

Of of offff, süper bir kapak tasarımı ve çok güzel bir haber.

1 Beğeni

Ooo şahane haber. Ben hazır dizi de çıkmışken Good Omens ile başlarlar diye düşünüyordum ama anlaşılan Yıldız Tozu daha önce hazırlanmış. Bende beyaz kapaklı eski baskı da var, hatta onun kapağının kitabın ruhuna daha uygun olduğunu düşünüyorum fakat Berat Çelik’in çevirisini hiç sevmiyorum. Emre Bey soru hattı başlığında kitabın yeniden çevrildiği söylemişti, yeni çeviri kime ait acaba?

Darısı Sandman’e diyelim.

4 Beğeni

Eee bende bu kitap var. Ama bu kapakta çok güzel şimdi bir daha mi alacağız? ;):sweat_smile:

3 Beğeni

Bak yukarı yazmış Rıhtım yazarı çeviri kötü diye.Kapak tasarımına gelirsek bende eski kapak tasarımını beğenmediğim için bir türlü almamıştım.

3 Beğeni

Daha mutlu olamazdım :heart: Yalnız umarım sert kapaklı versiyonu olur İskandinav Mitolojisinde olduğu gibi.

1 Beğeni

Çabuk bitmesi benim de dikkatimi çekti.

kucuk-trampetci-kiz_water

Yeni kitap Kitapyurdu sitesinde satışta

Küçük Trampetçi Kız (Kitapyurdu)

John Le Carre Kitaplığı (Kırmızı Kedi ve Alfa Yayınları)

4 Beğeni

Klasik%20Bilimkurgu%20%C3%96yk%C3%BCleri

Klasik Bilimkurgu Öyküleri (Kitapyurdu)

Tanıtım Yazısı Şöyle;

“İnsan aklının kapasitesi dahilindeki hiçbir icat, doğanın inşa ettiği engelleri yıkamazdı.”

Klasik Bilimkurgu Öyküleri , iyi bilimkurgunun iyi edebiyata dönüşme yolundaki ilk durağı olan 19. yüzyıla uzanıyor. Öncü niteliğindeki bilimsel ve teknolojik icat öykülerinden medeniyete yabancılaşan modern kahraman anlatısına, ütopya ve distopya geleneğinin izlerinden bilimkurgu ve fantazyanın iç içe geçtiği kozmik dehşet türüne kadar genişleyen bir yelpazenin en değerli öyküleri buluşarak bu edebiyatın temel unsurlarını sergiliyor.

Fitz-James O’Brien’ın yazdığı ve Lovecraft’ın en sevdiği öykülerden biri olarak tarihe geçen “Elmas Mercek”, Edward Page Mitchell’ın kaleme aldığı ve edebiyat tarihinin ilk zaman makinesi öyküsü olarak kabul edilen “Geri Giden Saat”, yine Mitchell’a ait ve türünün önemli örneklerinden biri olan “Gövdesi Olmayan Adam”, Frank R. Stockton imzalı bir icat öyküsü olan “Negatif Yerçekimi Hikâyesi”, usta ütopya yazarı Edward Bellamy’den “Hikâyem Size”, H. G. Wells’ten yazıldığı dönemde olduğu kadar günümüzde de değerini koruyan “Yeni Hızlandırıcı” ve ustaların ustası Abraham Merritt’ten “Çukur Halkı” bu derlemede yan yana geliyor.

18 Beğeni

Işık hızıyla listeme ekledim bu kitabı. :grin:

4 Beğeni

Ben de direk listeye ekledim. Seçki olarak basılan BK öyküleri çok hoşuma gidiyor.

4 Beğeni

Benim neyim eksik ben de eklerim :yum:
Bunun dışında önerdiğiniz derlemeler var mı? (yüzyılıneniyibilimkurguöyküleri :pensive:) Farklı yazarlar tatmak adına güzel bir okuma deneyimi olur :slight_smile:

1 Beğeni

Ben direk satın aldım. Bilimkurgu Klasiklerinde yaşanan sorun burada da yaşanmasın diye alıp rahat ettim. Sonra çıkıp telif filan diye bir daha baskı filan olmaz. Zaten alınacak iyisi mi kalmadan almak. :grin::grin::grin:

2 Beğeni

image Satın aldığınız belli oluyor :smile:

Ben de ekledim listeye teşekkürler.

1 Beğeni

Evet o benim. :joy::joy::joy::joy:

1 Beğeni

Öykü severler için Melisa Kesmez artık İletişim Yayınlarında.

3 Beğeni

Bandrol olayından sonra Sel Yayıncılık’tan ayrılan yazarlardan.

3 Beğeni

Babil 1,30 TL daha ucuz.

4 Beğeni
1 Beğeni

Yeni çıkacak olan daha detaylı gibi duruyor. Dokuz Diyar’ı okumaktansa bu daha mantıklı gibi.