Yeni Kitap Haberleri

Sert kapak için ben sordum “Sonra belki düşünülebilir ancak şu an değil.” diye cevap verdiler.

1 Beğeni

Niteliksiz adam ve Zweig bütün öyküler sert kapak yapsalar iyi olurdu.

1 Beğeni

Zeplin Kitap Zweig’ın bütün öykülerini ayrı ayrı kitaplar şeklinde basmıştı, eksik kalan birkaç tanesi de sanıyorum bu hafta çıkacak. Aylak Adam Toplu Öyküler’de o çevirileri kullandı. Yani çevirmenlere Zeplin kitaplarından bakabilirsiniz. Benim tek bildiğim Satranç’ı Esen Tezel’in, dört öyküyü de benim çevirdiğim. :slight_smile:

5 Beğeni

O zaman, kitapları alabiliriz. Ben bu ay ilk siparişimde alırım, ileride sert kapak baskı çıkarsa da şansıma artık :slight_smile:

1 Beğeni

Zweig’in tüm öykülerini tek bir ciltte toplamalarını çok istiyorum. İş Bankası keşke yapsa.

1 Beğeni

Bu mesajdan yola çıkarak bulabildiklerimi listeledim. Anıl bey’in çevirdiği öyküleri bulamadım sanırım bu toplu öyküler için çevirdiniz basılı Zeplin kitaplarından göremedim. Kitapyurdu eksik listelemiyorsa liste şöyle;
Güncelleme; Anıl bey’in çevirilerini de ekledim.

AYLAK ADAM - STEFAN ZWEIG TOPLU ÖYKÜ BASKILARI ÇEVİRİ

Toplu Öyküler 1
Satranç Esen Tezel
Hayatın Mucizeleri
Korku Merve Doğruer
Ay Işığı Sokağı Anıl Alacaoğlu
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu Merve Doğruer
Olağanüstü Bir Gece Duygu Bolut
Unutulmaz Bir İnsan
Zıt İkizler
Görünmez Koleksiyon Merve Altın
Sahaf Mendel
Ormanın Üzerindeki Yıldız Merve Doğruer
Cenevre Gölü’ndeki Olay Merve Doğruer
Unutulmuş Düşler Merve Doğruer
Ölümsüz Kardeşin Gözleri Duygu Bolut
Toplu Öyküler 2
Mecburiyet Serhat Tunar
Bir Çöküşün Öyküsü
Beklenmedik Karşılaşma Merve Altın
Bir Kadının Yaşamından 24 Saat Ecehan Alioğlu
Yakıcı Sır Ece Zehir
Bir Kalbin Çöküşü Duygu Bolut
Kadın Ve Manzara Duygu Bolut
Erika Ewald’in Aşkı Kahraman Taban
Lyon’da Düğün
Karda Anıl Alacaoğlu
Mürebbiye Anıl Alacaoğlu
Wondrak Anıl Alacaoğlu
O Muydu? Serhat Tunar
İki Yalnız
Toplu Öyküler 3
Amok Koşucusu Merve Doğruer
Prater Baharı
Avare
Nişan
Yolculuk
Karmaşık Duygular Özge Yüksel Ertuş
Bir Yaz Hikâyesi
Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor
Üç Güvercin Efsanesi
Geç Ödenen Borç Merve Doğruer
Leporella Merve Doğruer
Alacakaranlık Öyküsü Merve Doğruer
Kızıl Özge Yüksel Ertuş
Gömülü Şamdan
3 Beğeni

456 sayfalık Tanrımezarı 99,98 TL mi cidden yoksa gülelim diye bir şaka mı?

4 Beğeni

Dağıtıcılara bu fiyattan verilmiş.

Ay Işığı Sokağı, Karda, Mürebbiye ve Wondrak öykülerinin çevirisini ben yaptım. Zeplin’in Zweig serisini takip edenler, diğer öyküleri ayrı ayrı almış olanlar için onlar da 2 ayrı kitap şeklinde yayımlanacaklar.

2 Beğeni

ilk gördüğümde verdiğim tepki bu oldu aynen. Firma olarak şuan rakipleri gram altın. Onunla yarışıyorlar. Az kaldı ama yakında gram altın geçince, rakipleri çeyrek altın olacak. Onu bekliyorum. Şaka gibi gerçekten şaka gibi.

3 Beğeni

28 Beğeni

İşte beklediğim kitap. Yaşasınnnnn. :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Düzenleme: Aman Tanrım! Karanlık Kitaplık ve Gustav Meyrink :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Yehuuuu… :blush::blush::blush::blush::blush:

Sevindirik oldum. :sweat_smile:

6 Beğeni

Bende bu yayınevi yada başkası düzgün baskı yapar diye almayacağım. Niteliksiz Adam için de aynı nedenden bekliyordum zaten. Ama sen alırsan iyi olur, ciltli baskı kesinleşir :smile:

2 Beğeni

Bassınlar söz ciltli baskıyı da alacağım. Niteliksiz adam karton baskı var ama ciltli bassınlar onu da alacağım.

Onlar ciltli baskı çıkardı da biz mi almadık :slight_smile:

3 Beğeni

Çoq Yakında:)

5 Beğeni
6 Beğeni

Rob Sinclair kitaplarına bakayım dedim. 3. kitabın tanıtım yazısına 2. kitap için spoiler koymuşlar, canım sıkıldı :smirk:

Okumak isteyen tanıtım yazısına dikkat etsin en azından son kitabın arkasını falan okumasın 2.'yi okumadan.

@Erdal_01 sen bu kitaplardan birini okudun mu? Yada bilgin var mı?

Ben bugün 3. Kitabı aldım kitapçıdan. Tamamlansın okuyum istiyordum. En kısa zamanda tatil modundan çıkıp okuyacağım. Kitabın genel yorumları güzel.

1 Beğeni

Senin yorumlarını bekliyorum o zaman :slight_smile:

1 Beğeni