Yeni Kitap Haberleri

Sıkıntı yok öyleyse.

1 Beğeni

Bir kısmı karşılaştırdım ufak tefek hatalar var. Örneğin şurada orijinali tek cümle olan metin, üç farklı cümleye bölünmüş ve orijinal metinde “top top olmak” ya da “toz plakası” anlamı taşıyan bir kelime geçmiyor. Keza “Rusty-red” paslı kırmızıdan çok “Pas kırmızısı” anlamı taşıyor. Maçtan sonra vakit bulursam tekrar bakarım.

5 Beğeni

11 Beğeni

Clot kelimesinin top top olmak gibi bir anlamı da var.

Bu eserin arka arkaya yayınevleri tarafından basılmasının İş Bankası ile bir alakası yok ki. Hepsi -İş Bankası da dahil- Koronavirüs gündemdeyken faydalanmak istemişler.

Buyrun, İş Bankası baskısındaki çevirmen notu:

3 Beğeni

Clot benim bildiğim pıhtılaşmak demek, cauls da plaka değil zar (beyin zarı gibi) anlamı taşıyor. Tozdan bir zar tabakası tarafından pıhtılaştırılmış bir görünüm anlatılmış. “Top top olmuş plaka” pek yerinde bir anlam ifade etmiyor bence.

3 Beğeni

Evet caul kelimesine itirazım yok zaten. Çevirmen hem zar yerine plaka seçip hem de onu top top olmuş demekle zihinde canlandırmanın kolay olmadığı bir seçim yapmış.

Kelime bazlı atmıştım ben mesajımı. Çevirmen sanırım kendisi de tam canlandıramamış kafasında.

2 Beğeni

Fiyatı hala çok :smiley:

4 Beğeni

Sabah su siparişi vereyim dedim, su fiyatlarına güncelleme gelmiş. Damacana su fiyatları 1.5- 3 TL arası artmış.

O zaman uygunmuş tamam :joy:

PKD - Yüksek Şatodaki Adam

39 Beğeni

Pkd okumaya başlayacaklar nasıl bir okuma sırası ile ilerlemeli

1 Beğeni

Dağıtıcılardan birinin sitesi mi bu? Sipariş verecektim ona göre bekleyeceğim :slight_smile:

alfakitap.com 'u bekleyin. En geç yarın satışa açarlar. Alfa yeni kitaplarda diğer sitelerden siparişleriniz de en az 6-7 gün tedarik beklersiniz.

Örneğin Alfa şu an Muhammed Ali Amerika’ya Karşı 1966 - 1971 kitabını stoktan gönderiyor ama diğer siteler 9’undan sonraya tarih veriyor.

Siparişimin tamamı zaten Alfa’nın kitapları. Alfa baskıları için yayınevinin kendi sitesini kullanmam gerektiğini geçen sene ciltli kitaplarda yaşadığım nahoş tecrübeyle anladım :smiley:

1 Beğeni

Her zaman ki tavsiyem; Toplu Öykülerle başlayın. :slight_smile:

@alper harika bir haber bu. Kapak görseli de çok güzel.

5 Beğeni

Bunlar da fiyatları. Monte Cristo Konto 1440 sayfa 13,50 x 21,00 cm

16 Beğeni

Çok uzun zamandır beklediğim İjon Tichy’nin yeni macerası, Gelecek Bilim Kongresi nihayet geliyor :star_struck:. Satışa çıksa da hemen versek siparişi.

2 Beğeni

Yüksek Şatodaki Adam’ı ne zamandır bekliyordum,sevindim :slightly_smiling_face:
Lem’ler, Monte Cristo Kontu’da cabası :smiling_face_with_three_hearts:

3 Beğeni

Alfa’dan sipariş vermek için Yüksek Şatodaki Adam’ı bekliyordum.