Yeni Leyla ile Mecnun Dizisinde Leyla'yı Canlandıracak İsim Belli Oldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/leyla-ile-mecnun-exxen-yeni-leyla-oyuncu/

Yeni Leyla ile Mecnun dizisi ufukta gözüktü. Acun Ilıcalı’nın dijital yayın platformu Exxen, popüler yapımı geri getiriyor. Seri büyük çoğunlukla ana kadrosunu korurken akıllara gelen ilk soru ise Leyla karakterinin kimin tarafından canlandırılacağı olmuştu. Nihayet bu belirsizlik de yanıt buldu. Dizinin yönetmeni Onur Ünlü, paylaştığı gönderi ile o ismi duyurdu. Deniz Işın, ikonik rolü canlandıracak… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Bu yeniden çevrimlerde hep atlanan bir duygu var:Zeitgeist. 2011-2013 yılları arasında yayınlanmış ve oldukça başarılı olmuş olabilirsiniz ama bunu 2021 yılına getirmeye çalışmak beyhudedir. Dizinin başlangıcından 10 sene geçmişken, 10.yıl özel sezonu çeker gibi olmuş, aynı kadroyu ve aynı konuyu alıp yeniden işlemek hem yaratıcı olamamak hem de büyük bir kayıp.

Çünkü bu dizi, dizinin karakterleri, oyuncular ve konusu 2011’de güzeldi. 2021’de aynı olmayacak. Dizinin 2011 ya da 2012 bölümlerinden birinde İskender diyordu hatta:O geri gelse senin tanıdığın kişi değil ki. Geri gelseniz bile bizim tanıyıp, sevdiğimiz o dizi değilsiniz. Zaman da, o zaman değil. Behzat Ç, Sihirli Annem ya da Çocuklar Duymasın gibi bir fiyasko bekliyorum.

2 Beğeni

Ben de kötü bir yapım olacağını düşünüyorum , tadında bırakılsaydı keşke. Bir de “Exxen” de yayınlanacak bunu duyduktan sonra ufak umutlarım da sönüyor

2 Beğeni

Exxen gibi bir yerde ne kadar siyasi göndermelerini yapabilirler mâlum. Kaldı ki dizinin yönetmeni Onur Ünlü’nün 1453 zulmü, Ermeni soykırımı iddiası gibi konulardaki görüşleri ve senarist Burak Aksak’ın görüşleri geçen süreçte fazlasıyla tepki çekti. Çoğu insan ideolojik olarak bile diziden uzaklaştı. Bakalım göreceğiz, hayırlısı olsun.

2 Beğeni