Yeni Spawn Filmi Finansal Problemlerle Çalkalanıyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/yeni-spawn-finans-problemi/

Spawn karakterinin yaratıcısı ve yeni filmin yönetmeni Todd McFarlane, senaryo anlaşmazlığı yüzünden filmi finanse etmek için gerekirse Kickstarter’a bile başvurmayı düşünüyor! (DEVAMI…)

2 Beğeni

İki taraf da kendine göre haklı. Malum piyasa dolayısıyla artık bu tarz filmler Pegi 13 oldukları sürece sağlam gişe yapabiliyor.

İlk film geldi şimdi aklıma. O dönem sinemada izlemiştim. Dönemine göre o da gayet karanlık bir yapım olmuştu ama gönüllere kazınamamıştı.

Filmin bütçesi 20 milyon dolar olacaksa, gişede her türlü çıkarır bu rakamı. Ama, Spawn’ın konuşmayacak olması kafa karıştırıcı. Bir taraftan mantıklı geliyor. Çok konuşkan bir karakter değil. Film her türlü +18 olmalı zaten. Farlane şimdi böyle bir kampanya başlatsın bir kaç aya bu parayı toplar. En baştan belirtsen ya sıkıntının para olduğunu. Millet can atıyor zaten. Gerçi 20 milyon dolar bütçe çok az gibi. Başrolde tanınmış bir karakter olmayacak olması demek bütçeyi baya düşürüyormuş.

Spawn’nın olmadığı bi spawn filmi. Boş iş.
20 milyona da anca gerilim türü dedektiflik filmi çeker. En az 10 yıldır ha çektik, ha çekecez diyor beyfendi zaten. Görüldüğü üzere çekse dahi boş…
İlk film aslında zamanına göre iyiydi bence de. Lakin dönemin havasına göre ters olduğundan tutulmadı.