Yeşilin Kızı Anne: "Anne with an E" Adıyla Netflix'e de Uyarlanan Roman Türkçede

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/yesilin-kizi-anne-anne-with-an-e-netflix/

Anne with an E adlı Netflix dizisine de ilham olan, Kanadalı yazar L.M. Montgomery’nin kült romanı Yeşilin Kızı Anne, eksiksiz olarak ilk defa Türkçede. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Bu habere çok sevindim. Yıllar önce Kanal D’de Çiftlik Kızı Anne diye bri anime versiyonunu yayınlamışlardı. O zaman da çok sevmiştim Anne’i. Yıllar sonra kitapları olduğunu öğrendim ve ingilicesinden okudum. Diziyi Netflix’te izledikten sonra da acaba Türkçesi var mı diye aramıştım ve birkaç ay sonra bu haber geldi. :grinning:Gerçekten çok mutlu etti bu haber beni. Bir de Türkçesinden okumak iyi olacak. Umarım çeviri özenli yapılmıştır.

Dizisini izledikten ve Netflix’in diziyi iptal etmek gibi saçmalığın daniskası bir karar aldığını öğrendikten sonra bir yarım kalmışlık hissettim. Dizinin uyarlandığı kitap nasıldır acaba diye kindle’a indirip okudum. Sonuç mu? Kitap bitirdim ve oturdum 15 dakika ağladım. Türkçe’sini edinip kitaplığıma koyacağım.