Yeşim Taşı Efsanesi: Türk Mitolojisini Merkeze Alan Fantastik Roman Raflarda

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/yesim-tasi-efsanesi-omer-unal/

Ömer Ünal’ın ilk romanı “Yeşim Taşı Efsanesi: Karanlık Dünyaya Yolculuk” Karakum Yayınevi etiketiyle yayımlandı. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Türk mitolojisine ve tarihine dayanan kurgular hoşuma gider. Denk gelirse okurum. :slight_smile:

Türk Mitolojisine dayanan kurgular hoşuma gidiyor, keşke tanıtım yazısı hikayeyle ilgili de bilgi verseymiş azıcık. Bir de nedense türk yazarların fantastik kitapları ince oluyor, hemen bitiyor yahu.

1 Beğeni

Olmuş hatta beklentimin üzerinde. Türk mitolojisinden roman çıkabiliyormuş demek ki. En sevdiğim yanı ise gereksiz betimlemeler yok. Akıcı. Koncolos ve Arçura favorim.

Selamlar, tanıtım yazısında Bilge Kağan’ ın mitolojik bir varlık olduğunu söylemiyor. Bilge Kağan, Dede Korkut, Hızır vs. ve mitolojik varlıklar diye geçmiş. Hani tarihi karakterlere ek olarak mitolojik varlıklar gibi.

1 Beğeni

Haklısınız, ve bağlacı gözümden kaçmış. Yorumumu sildim.

Başarılar dilerim, umarım fantezi türünde yeni çalışmalar da gelir.

Türk Mitolojisi’ mı seven arkadaşlara yine Karakum Yayınevinden çıkan Adil Öztürk’ün Dördüncü Günün Melaneti kitabını da tavsiye ederim.