Yol Müzikleri

İki bacağınızın arasındaki motorun kükremesi kulaklarınıza doluyor. Rüzgâr usulca ceketinizin üzerinden akarken elciği köklüyorsunuz. Kavisli yollar ve gün batımının turuncu gölgesi görüşünüze giriyor.

Arabanızın arka koltuklarında arkadaşlarınız gülüşüyor. Vitesi yükseltip önünüzde çizgi gibi uzanan yola bakıyorsunuz. Şehrin keşmekeşinden kurtulmuş mis gibi doğa havası, hafif aralık camdan ciğerinize doluyor.

Yağmur damlaları başınızı dayadığınız cama vururken memleketinizi özlüyorsunuz. Otobüsün içi ölüm gibi sessiz. Camdan görünen tek tük ağaçlar, karanlıkta kendilerini çorak bir bozkıra bırakıyor. Aklınızda onlarca düşünce, sırtınızda çantanız…

Ve her bir senaryoda size bir şarkı eşlik ediyor. Neler onlar?
Ben başlayayım:

11 Beğeni

Amacına hizmet eder mi bilmem ama aklıma ilk bu geldi:

3 Beğeni

Bunlar da benden:

Biraz abarttım galiba :smile:

2 Beğeni
8 Beğeni
3 Beğeni
3 Beğeni

Özelikle gece yolculuklarında en sevdiğim parçalardan birisidir. Arabaların ve şehrin ışıkları yanınızdan akıp giderken dinlemek güzel oluyor.

Ailece yola çıkıldıysa kesinlikle aşağıdaki parçalar listede olur.

Bu da benim sevdiklerimden birisidir.

Ve tabi olmazsa olmaz… :rofl: İlk başlarda eşim bu ne biçim şarkı filan dedi. Dozu yavaş yavaş verip alıştırdım. Şimdi herkesi bu lanete bulaştırmanın verdiği mutlulukla dinliyoruz. :rofl:

6 Beğeni

Kesfedilmemiş yerlerin hükümdarı…

3 Beğeni
5 Beğeni

Yol müziği dendi mi benim aklıma hep bu parça gelir. Yine âdet bozulmadı, kafamın içinde çalmaya başladı :slight_smile:

6 Beğeni
3 Beğeni
2 Beğeni

İlk aklıma gelen bu oldu.

Bol eğlenceli şarkılar sizinle olsunnn :))

4 Beğeni
5 Beğeni
4 Beğeni
3 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni
1 Beğeni
2 Beğeni