Yol Müzikleri

(Kasvet Ulu) #1

İki bacağınızın arasındaki motorun kükremesi kulaklarınıza doluyor. Rüzgâr usulca ceketinizin üzerinden akarken elciği köklüyorsunuz. Kavisli yollar ve gün batımının turuncu gölgesi görüşünüze giriyor.

Arabanızın arka koltuklarında arkadaşlarınız gülüşüyor. Vitesi yükseltip önünüzde çizgi gibi uzanan yola bakıyorsunuz. Şehrin keşmekeşinden kurtulmuş mis gibi doğa havası, hafif aralık camdan ciğerinize doluyor.

Yağmur damlaları başınızı dayadığınız cama vururken memleketinizi özlüyorsunuz. Otobüsün içi ölüm gibi sessiz. Camdan görünen tek tük ağaçlar, karanlıkta kendilerini çorak bir bozkıra bırakıyor. Aklınızda onlarca düşünce, sırtınızda çantanız…

Ve her bir senaryoda size bir şarkı eşlik ediyor. Neler onlar?
Ben başlayayım:

Not: Hayır. Üşendiğimden bir playlist yapamadığım yalan. O yüzden buraya yazdığım katiyen yalan!
Not2: Emniyet kemerinizi ve kaskınızı takmayı unutmayın. İyi yolculuklar!

Amacına hizmet eder mi bilmem ama aklıma ilk bu geldi:

Bunlar da benden:

Biraz abarttım galiba :smile:

(Hiçliğin bekçisi…) #8

Özelikle gece yolculuklarında en sevdiğim parçalardan birisidir. Arabaların ve şehrin ışıkları yanınızdan akıp giderken dinlemek güzel oluyor.

Ailece yola çıkıldıysa kesinlikle aşağıdaki parçalar listede olur.

Bu da benim sevdiklerimden birisidir.

Ve tabi olmazsa olmaz… :rofl: İlk başlarda eşim bu ne biçim şarkı filan dedi. Dozu yavaş yavaş verip alıştırdım. Şimdi herkesi bu lanete bulaştırmanın verdiği mutlulukla dinliyoruz. :rofl:

(Metal Storm) #9

Kesfedilmemiş yerlerin hükümdarı…

(M. Ihsan Tatari) #11

Yol müziği dendi mi benim aklıma hep bu parça gelir. Yine âdet bozulmadı, kafamın içinde çalmaya başladı :slight_smile:

(Kasvet Ulu) #12

Bahsettikleri yollarda sürmeyi isterdim. Bizim memleketin yolları malum. Türkiye’nin sahil şeridinde var mı Route 1 gibi bir yer? Belki de vardır. Benimse kafamın içinde hemen şu şarkı çalıverir:

(Metal Storm) #13

(Seda ) #15

İlk aklıma gelen bu oldu.

Bol eğlenceli şarkılar sizinle olsunnn :))

(Kasvet Ulu) #16