Yolu Kayıp Rıhtım'dan Geçen Yazarların Kitapları

Merhaba arkadaşlar.

Kayıp Rıhtım Forum’da bulunan, Portal’da yazılarıyla, Öykü Seçkisi’nde öyküleriyle yer alan pek çok ismin aynı zamanda kendi kaleme aldığı kitapların da olduğunu biliyorum.

Bu başlıkta foruma da üye olan arkadaşların kitaplarını şöyle toplu olarak görelim istedim. Kullanıcı isimleriyle birlikte bir liste hazırlayalım diyorum. Böylece hem gözden kaçanlar bir araya gelir. Hem de yazar adayı arkadaşlar, daha deneyimli isimlere kolayca ulaşmış olur.

İlk aklıma gelenlerle başlıyorum. Yorumlarda siz de belirttikçe güncellerim.

Adil Öztürk - Dördüncü Günün Melaneti (2020)
Kullanıcı adı: @AdilBarsOzturk

Alper Kaya - 08:00 (2011)
Alper Kaya - Kaçak: Komiser Tahsin #1 (2014)
Alper Kaya - Yüzüncü Haber: Komiser Tahsin #2 (2015)
Alper Kaya - Tanrı Misafiri: Komiser Tahsin #3 (2016)
Alper Kaya - Bütün Kuralları Yık (2017)
Alper Kaya - Fotoğraftaki Kadın (2018)
Alper Kaya - Uykusuzlar İçin Hayatta Kalma Rehberi (2018)
Alper Kaya - Kabakulak Yazı (2020)
Kullanıcı adı: @Alper_Kaya

Bekir Sert - Ejder Kral / Lahitteki Sır 1 (2012)
Bekir Sert - Kızıl Kule / Lahitteki Sır 2 (2013)
Bekir Sert - Kayıp Kılıç / Lahitteki Sır 3 (2013)
Kullanıcı Adı: @Bekir_Sert

Bihter Saatçi - Mühür Kıran (2018)
Kullanıcı Adı: @b_hotan

Erdem Ünlü - Son Küre (2020)
Kullanıcı adı: @ErdemUnlu

Erdoğan Küçükçelik - Garibanların Şampiyonu (2020)
Kullanıcı adı: @EzbenderTheSword

Ezgi Özbek - Kartela (2020)
Kullanıcı adı: @zencefilos

Hatice Dırmıkcı - Şifacı / Berweuli 1. Kitap (2018)
Kullanıcı adı: @Berweuli

M. Ercan Ergür - Kutsal Çizme (2020)
M. Ercan Ergür - Mekanika: Zamanın Parçaları (2020)
Kullanıcı adı: @Gorath

M. İhsan Tatari - Yemin ve Öç (2010)
M. İhsan Tatari - Yitik Öyküler Kitabı 1 (2011)
M. İhsan Tatari - Bilekbüken - Yitik Öyküler Kitabı 2 (2012)
M. İhsan Tatari - Geçmişin Gölgesi Geleceğin Laneti (2013)
Kullanıcı Adı: @mit

Mehmet Berk Yaltırık - Yedikuleli Mansur (2017)
Mehmet Berk Yaltırık - Istrancalı Abdülharis Paşa (2019)
Kullanıcı adı: @son_gulyabani

Murat S. Dural - Kibrit Ev (2016)
Murat S. Dural - Lefter Küçükandonyadis (2019)
Kullanıcı adı: @Murat_S_Dural

Onur Selamet - Ölü Dalgıcın Sonbaharı (2018)
Kullanıcı Adı: @darlyopus

Orçun Can - Gökyüzüne Düşen Kız (2013)
Orçun Can - Yeryüzünden Gelen Adam (2015)
Kullanıcı adı: @Fiddler

Peren Ercan - Büyülü Eşyalar Koleksiyoncusu (2019)
Peren Ercan - Kuyrukname (2020)
Kullanıcı adı: @per.ercan

Ruhşen Doğan Nar - İçimdeki Robot (2019)
Ruhşen Doğan Nar - Bir Gün Mutlaka Delireceğim (2020)
Kullanıcı Adı: @Ruhsen_Dogan

S. İpek Ortaer Montanari - La Conjugaison des verbes turcs (2019)
Kullanıcı Adı: @SoundOfSilence

26 Beğeni

Ruhşen Doğan Nar - İçimdeki Robot (2019)
Ruhşen Doğan Nar - Bir Gün Mutlaka Delireceğim (2020)
Kullanıcı Adı: @Ruhsen_Dogan

6 Beğeni

Ölü Dalgıcın Sonbaharı(2018) - Onur Selamet
Kullanıcı Adı: @darlyopus

M. İhsan Tatari - Yitik Öyküler Kitabı 1 (2011)
M. İhsan Tatari - Bilekbüken - Yitik Öyküler Kitabı 2 (2012)
M. İhsan Tatari - Geçmişin Gölgesi Geleceğin Laneti (2013)
Kullanıcı Adı: @mit

7 Beğeni

Harika bir başlık :v:

Şimdilik aklıma gelenleri de ilk mesajı güncelleyerek ekledim. Bakalım daha kimler kimler çıkacak :krs:

3 Beğeni

Erdoğan Küçükçelik-Garibanlar Şampiyonu (2020)
Kullanıcı adı: @EzbenderTheSword

4 Beğeni

@zencefilos da yolu öykü seçkisinden geçen yazarlar kervanına katıldı. Kitabının adı Kartela. :heavy_heart_exclamation:

6 Beğeni

Hepsini ekliyorum. Gözden kaçan kitaplar da gelmeye başladı, harika bir arşiv oluyor. :krs:

4 Beğeni

İyi ki yolum, Kayıp Rıhtım ve Aylık Öykü Seçkisi’yle kesişti. Çok şey öğrendim ve hâlâ öğrenmekteyim.

8 Beğeni

Gökcan’ın forumda hesabı yok sanırım ama Aylık Öykü Seçkisi’ne uzun zamandır katılıyor, ilk kitabı da yakın zamanda çıktı malum.

2 Beğeni

Merhaba,

Her ne kadar sadece tek bir kez öykü paylaşmış olsam ve bunu uzun zaman önce yapsam da benim de yolum Aylık Öykü Seçkisi’nden geçti. Her zaman sıkı takipçisi olduğum Kayıp Rıhtım ve Aylık Öykü Seçkisi iyi ki var. :blush:

https://m.kitapyurdu.com/index.php?route=products/productdetail&product_id=553506

8 Beğeni

Erdem Ünlü- Son Küre var. @ErdemUnlu

5 Beğeni

Böyle bir başlığın açıldığını ve Rıhtım’dan beslenip ortaya çeşitli çalışmalar koyan kişilerin eserlerinin derli toplu bir şekilde yazıldığını görmek gerçekten mutlu etti beni. :slight_smile: Listenin iyice uzayıp gitmesi dileğiyle~

7 Beğeni

Unutmayıp anımsayan, anımsatan herkese sonsuz teşekkürler.

Rıhtım, pek çok kişinin ilk kez öyküsünü okuyucuların huzuruna sunduğu bir okul gibi adeta. Bu duruma bizzat şahidim ve sabırlı ilerleyenlerin er geç bir üst evreye evrilip, hayalindeki kitaplara kavuştuğunu da gördüm.

Kürek çekmeye devam!

6 Beğeni

Ne güzel ya umarım ben de böyle anılabilirim ileride :smiley:

3 Beğeni

Merhabalar,

Ne kadar güzel ve kalabalık bir liste! Bu liste sadece edebi türlerde kitabı olanlar için mi? Yoksa akademik sayılabilecek, yabancı dilde kitabı olan yazarlar da girebiliyor mu? :slight_smile:

Ayrıca yukarıya Murat S. Dural’ı da katabiliriz sanıyorum.

Kitapları;
Kibrit Ev (2016)
Lefter Küçükandonyadis (2019)
Kullanıcı adı: @Murat_S_Dural

4 Beğeni

Rıhtım, bulanların terk etmek istemediği güzel bir diyar gibidir benim için. İlk öykünün, ilk kitabın heyecanını anımsamaktan ve bu diyarda hatırlanarak onurlandırılmaktan çok memnun oldum.

4 Beğeni

Çok güzel bir başlık olmuş sahiden. Merveciğim çokça teşekkür ederim! Aylık Öykü Seçkisi dilimden hiç düşmeyecek sanırım. Tüm yazma maceram boyunca beni bu kadar geliştiren başka bir platform yok.

O zaman ben de yine forum ve Kayıp Rıhtım takipçilerinden biri olan sevgili arkadaşım Bihter Saatçi @B_Hotan ve fantastik romanı Mühür Kıran’ı listeye önereyim @Devrim_Bey :slight_smile:

8 Beğeni

@SoundOfSilence Merhaba İpek Hanım,

Bence kurgu ya da kurgu dışı diye bir ayrım yapmaya hiç gerek yok. Farklı dillerde eserler üretilmesi de ancak fazladan gurur verebilir :slight_smile: Önerileriniz varsa hiç çekinmeyin.

3 Beğeni

Merhaba Devrim Bey,

Türkçe öğrenen/öğrenmek isteyen Frankofonlar için Fransızca yazdığım bir Türkçe fiil çekimleri kitabım bulunuyor. 2019 yılında Fransa’da, INALCO yayınlarından çıktı; ancak başlığa uygun olup olmadığından emin değilim hâlâ :slight_smile: Bilgiler Fransızca olsa da aşağıya bağlantısını bırakayım. Öykü Seçkisi’ne elimden geldiğince yazıyorum ama karaladığım diğer öyküleri henüz bir araya getirip de bir kitap oluşturabilmiş değilim :slight_smile: O konuda şimdilik bu başlıkta toplanan kitapları okuyarak kendimi geliştirmeye çalışacağım.

Sevgiler,

5 Beğeni

Yazma maceramda çok önemli bir yer alan ve parçası olmaktan gurur duyduğum Kayıp Rıhtım ve Aylık Öykü Seçkisi’ne bana kattıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Listede yer almak da çok özel bir duygu umarım hep beraber bunu daha da uzatırız :smile::+1:

6 Beğeni