Youtube Caddesi

(yunusemre) #191

(Emre ) #192

(galeme) #193

Zihnimizi nasıl boşaltacağız ki? Bir seneden fazladır işsizim. Yahu boşver ne işi oku kitabını keyfine bak moduna nasıl gireceğim?

(Emre ) #194

Ben de onun yollarını arıyorum şuan. Birçok şey denedim ama o kafa durgunluğu sanırım frekansla alakalı öyle bir anda denk geliyor. Mesela 1 aydır kitap okumamıştım. Sputnik Sevgilim’i bile 1 haftada bitirdim. Dune’ye başlar başlamaz beynim durgunluğa geçti sanırım. Baya tek seferde okudum bitti. Maalesef strese bakış açısıyla da önemli. Mesela meditasyon yapmaya çalışıyorum bir aydır beynimi boşaltmak için işe yarıyor mu dersen? Sırtım ağrımaya başlıyor 10-15 dakika sonra :Dd Yogaya başlamam lazımmış da artık yoga öğrenene kadar da bir 10 yıl felan geçer.

(Hiçliğin bekçisi…) #195

Kabul ederek olabilir belki. İçinde bulduğunuz durumu kabul edip elinizden gelen her şeyi yaparsınız ve gerisi için oturup beklersiniz. Süreci kabullenirseniz belki daha kolay olabilir. Kimsenin baskı yapmasına izin vermeyin. Kendinize de baskı yapmayın. Sürekli kaygı duyarak bir senenizi bu kaygıya feda ettiniz. Ne işe girebildiniz ne de kitap okuyabildiniz veya başka şeyler yapabildiniz keyif alarak. Yani kaygı içerisinde bir yılınızı kaybettiniz ve bu kaygı sizin bir yılınızı kaybetmenize engel olmadı. Bunu bana psikoloğum söylemişti zamanında. Siz elinizden geleni yaptığınıza emin olun. Bazen de elinizden gelecek bir şeyler varken sırf kişisel sebeplerle yapmadıklarınızı da kabul edin. Yapabilirseniz daha verimli zaman geçirebileceğinize inanıyorum.

(fatih çetin) #196

Askerliği de sayarsak 2 yıldır işsizim. Moralinizi bozmayın bence. Çalışın, bir yerlerden ekmek kapısı geleceğini düşünüyorum. Bir de okumaya vakti şöyle ayırıyorum. Sosyal medya (sadece youtube ve twitter var) kullanımını yaklaşık 1.5 saat azalttım. Bu saatlerde yaklaşık 60 sayfa okuyorum. Bu da ortalamada 400 sayfalık bir kitap 6-7 günde bitiyor. Fazlasına girmiyorum çünkü KPSS var :slight_smile:

(galeme) #197

Arkadaşlar çok ilginç bir tesadüf olacak fakat biraz önce iş buldum. :smiley: Bu mesajların üstüne denk gelmesi çok şaşırtıcı oldu. :smiley:

(Hiçliğin bekçisi…) #198

Gözün aydın oldun. Allah utandırmasın. :slight_smile:

(galeme) #199

Teşekkür ederim. Darısı tüm emek verenlerin başına.

(Emre ) #200

Hayırlı olsun. -Yapışkan arkadaş mode on- Forumdan herkese bir kitap ısmarlarsın artık. -off

(Mustafa Erdem) #201

Ve o günden beri galeme forumda hiiiiç görünmedi…

(Emre ) #202

Bunlar kimin ana-babası yada sülalesini oluşturan zincir parçaları acaba?

(Mustafa Erdem) #203

80 farklı şey yazmak istedim vazgectim. Yazık diyeyim sadece.

(galeme) #204

Herkese bütçem yetmeyebilir fakat sözüm olsun atamam tamamlandığı zaman ilk maaşımla sen ve @Agape ile @fatihcetin nickli arkadaşlara desteklerinizden ötürü birer kitap hediye ederim. :grin: :smirk:

(Hiçliğin bekçisi…) #205

Üstüme iyilik, sağlık… (Amin :joy:) Okumamış sayıyorum. :slight_smile: Efenim sizin iç huzurunuz olsun, işiniz daim ve hayalinizdeki gibi mutlu olun bana yeter. :blush:

(fatih çetin) #206

Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öykülerini isterim :slight_smile: Şaka bir yana sağlığınız, işiniz gücünüz yerinde olsun hocam.

(Mustafa Erdem) #208

(Emre ) #209

Konu çok iyi de video çok acemi değil mi?

(Mustafa Erdem) #210

Sen söyledikten sonra videoyu degiştirdim. :+1:

(Emre ) #211

Zıpoylır içerebilir.