Youtube Caddesi

Bize böyle adamlar lazım :cry:

2 Beğeni
2 Beğeni

Ya şunu ilk izlediğimde de kahkaha attırmıştı, şimdi izlediğimde bile etkisinden azıcık bile kaybetmiyor. Çocuk ayrıca aşırı tatlı.

1 Beğeni

Nike’ın reklam için hazırlattığı bazı kısa filmler insana futbolu sevdirecek cinsten. Bilimkurgu ve fantastik ögelerden de biraz biraz faydalanıyorlar. Aşağıdaki kısa filmi birkaç dakikanızı ayırıp izlemenizi tavsiye ederim. Eskiden Türkçe altyazılı versiyonu da vardı ama şimdi bulamadım. Yine de mevzu anlaşılıyor. Kullandıkları beden değişimi temasını bazı fantastik filmlerde görmüştüm sanırsam.

Diğer ikisine de göz atmanızı tavsiye ederim.

3 Beğeni

Şans eseri bulduğum çok keyifli bir müzisyen… İstanbul’da sokaklarda çalmaya da gelecekmiş önümüzdeki ay. Mutluluk…

2 Beğeni

Harika yapmışlar. :smiley:

1 Beğeni

Eski Uzay Yolu hayranlarından kim kaldı ki?

1 Beğeni

Aaaa… Bizim Çınar :blush::heart: İstanbul’da yaşadığı/yaşadığım zamanlarda, yıllar yıllar önce görmüştüm en son. Demek ki takip ettiğim bir sitede, paylaşılan bir linkte karşıma çıkacakmış tekrar. Hayat tuhaf…

Bir iyimserlik, bir hafiflik gelmiş şarkı sözlerine ve çok da yakışmış. Ne iyi oldu da gördüm şimdi burada, paylaşım için teşekkürler.:relaxed: Ben de dinleyeyim bol bol.

1 Beğeni

Weird Fiction (Garip - Kurgu) sevdiğim şeyler.

China Mieville, sevdiğim bir yazar…

Perdido Sokağı İstasyonu , Şehir ve Şehir, Yara vs… Çok güzel garip-kurgu örnekleri.

Bu kitapları okurken tuhaflık akar. Mesela Perdido Sokağı İstasyonu’nu ele alalım. Baş karakterimizin sevgilisinin kafası böcek şeklindedir. Kitap bunların sevişmesini anlattığında içiniz bir tuhaf olur. Ana karakterlerden Yagharek’in bir kuşa tecavüzü yüzünden anayurdundan sürülmesi yada…Keza China Mieville’in bu tip tuhaf icatları kitaplarının da her köşesine sinmiştir. Okurken insanın içini enteresan bir duygu kaplar.

Gelelim bunları niye anlattığıma; Garip kurguya bulaşmayan içimizde bazı arkadaşlarımız olabilir. Bugün bir video izledim. Bana Weird- fiction olayını sonuna kadar yaşattı. Bu videoyu izledikten sonra kafanızda Garip kurguya olan yaklaşımınızı da belirleyebilirsiniz. Daha fazlası için bu tip kitaplara yönelebilirsiniz.

Videodan daha fazla tat almak isteyen arkadaşlar Çarşamba günü saat 20:00 itibariyle halihazırda overdose’da olabilirler.

Kısa bir bilimkurgu filmi izlemek isterseniz sizi şöyle alalım. Portal adlı bilgisayar oyununu belki biliyorsunuzdur. Onun kısa filmini yapmışlar. Finali de çok güzel olmuş. Film dediğin böyle olmalı. Az ve öz.

2 Beğeni

Tam bunun sözsüz hali de vardı diyecektim, ama onu farklı bir grup yapıyor sanırsam. Bu tip epik müziklere bayılırım, bu konuda da Two Steps from Hel’i öneririm.

Gerçi bundan daha güzel parçaları da var.

2 Beğeni

Daha dün bu şiiri paylaşmıştım.
Kuşanmış keyifle,
Yiğit bir şövalye,
Gün ışığında ve gölgede,
Bir şarkı söyleyerek,
Yol almıştı epeyce,
Arayarak Eldorado’yu.

Ama yaşlandı-
Bu korkusuz şövalye
Ve bir gölge düştü yüreğine
Bulamayınca hiçbir yer
Anımsatan Eldorado’yu.

Ve en sonunda
Gücü tükendiğinde,
Rastladı bir gezgin gölgeye-
‘Gölge’ dedi,
'Nerede olabilir-
Bu Eldorado denilen ülke? ’

‘Sür atını aydaki
Dağların üzerinden.
Aşağıya gölgeler vadisine,
Korkmadan sür’
Diye yanıtladı gölge, -
‘Arıyorsan eğer Eldorado’yu’
Edgar A. Poe

1 Beğeni

Two Steps from Hel in muazzam şarkıları var yalnız.

Evet, hikâye yazarken çok fena gaza getiriyorlar.

1 Beğeni

Bana da çizim yaparken o kadar iyi geliyor ki :star_struck:

Aslında ilerdeki en büyük hayalim o tip müzikler yapmak. Gerçekten bu tip müzikler, miksaj ve ses tasarımı cidden ilgimi çekiyor.

1 Beğeni

Seninle o projelere her zaman varım :star_struck:

Çok teşekkür ettim ve gururlandım. :slight_smile: Güzel projeler yaparız inşallah. :slight_smile:

1 Beğeni

Buna inancım tam :sparkles::crossed_swords::first_quarter_moon: :dragon:

1 Beğeni

Two Steps From Hell’i Türkiye’de seven tek kişi benim sanıyordum hayallerim suya düştü. :smiley: Özel değilmişim. Ben de telefonumdaki 15 tane kadar Two Steps From Hell şarkısını dinlerken (en sevdiğim Blackheart’tır) ulan ne kadar çok insan bunları dinlemeden yaşıyor ne şanslıyım diye kendimi avutuyordum. :smiley: (en güzel şeyleri kendime saklamak gibi bir kötülüğüm vardır, evet)

2 Beğeni