Youtube Caddesi

Benim gibi merak edenler varsa:

2 Beğeni

Bugün de böyle olsun dedim

Türk YouTube kanalı izlemeyeli epey oldu, yabancı izlediklerim de epey bozdu derken karşıma şu kanal çıktı:
https://www.youtube.com/channel/UCO-_F5ZEUhy0oKrSa69DLMw

Muhtemelen bayağı geç keşfettim, “yeni salgın: kafe açmak” videosunu gördüm, epey de sardı. Diğer videolara bakmadım henüz ama, ylyl yapan kanallara kıyasla epey iyi. En azından şimdilik.

edit: Çöpmüş, sal xD

Her izlediğimde gülerim. :joy:

3 Beğeni

Ne zamandır bu kanaldan bir video paylaşmak istiyordum, bundan daha uygunu da olmazdı herhalde burası için. Youtube’da takip ettiğim onlarca kanal var belki ama içlerinde Cep Hikayeleri’nin verdiği keyfi veren çok azdır. Her bölümde farklı bir kişiyi karşılarına alıp 3-4 dakikada hikayesini anlattırıyorlar. Bütün videoları çok ama çok güzel, şiddetle tavsiye ederim.

“İnsan bir şey satacaksa kitap satmalı, bir şey alacaksa kitap almalı. Çünkü hiçbir nimet onun kadar kıymetli olmamıştır.”

6 Beğeni

Teknoseyir: Facebook ve Diğer Sosyal Medya Hesaplarımızı Kapatmalı Mıyız?

2 Beğeni

Şu kafadan istiyorum:

2 Beğeni

:heart_eyes:

DC-Marvel birlikteliğine farklı bir açılım getirilmiş :joy: Şirketlerin kulağına küpe olsun; crossover yapacaklarında illaki milleti birbirine kırdırmaya lüzum yok.

Batman Spiderman’le oturup, engin kahraman yoksul kahraman muhabbeti çevirsin. Superman Kaptan Amerika’yla idealistlik ve etkileri üzerine dertleşsin…

CinemaSins: en sevdiğiniz filmlerin bile acımasızca -ancak çoğu zaman haklı olarak- gömülmesini izlemek için.

Not: Sevdiğimden değil güncel olduğu için bu filmle ilgili olanı paylaştım :sweat_smile:.

The Big Bang Theory’nin 10. sezonunun 7. bölümünden bir sahne. Sheldon ve Leonard söyledikleri şeyin aralarında kalması için Klingonca konuşurlar. Amy ve Penny ise Ubbi Dubbi ile karşılık verirler.

3 Beğeni

Flood olacak ama…
Finaller gelip geçiyorken :joy::

Sarp Kürkçü’nün değerli katkısıyla Son Jedi ve Anlatı Dramasının 7 Basit Sorusu:

Filmi, Star Wars’ın mitselliğindeki eğitimin önemini, iyiye veya kötüye dönüşümü gibi ayrıntıları hiçe sayıp, Disney usulü “İnandığın her şey olabilirsin!” kolaycılığına dönüştürmesi sebebiyle olumsuzlamıştım. . Ama Sarp Kürkçü’nün ve altyazısını yaptığı videoda bahsi geçen ayrıntılarını takdir etmiştim. Evet, Rose benim için gereksiz bir karakter değildi; Finn’in kişisel yolculuğunu önemli bulmuştum; Rey’in arayışında karşısına çıkan gerçek, anlamsız bir ters köşe değildi, gibi gibi ayrıntıları beğemiştim. Beğenmediğim ayrıntılara girmeyim.

Hem sinema okuması hem de hikâye anlatımını kavramada yardımcı olacak, hoş bir rehber.

Sarp Kürkçü’ye, katkılarındn dolayı tekrar teşekkür etmeli.

1 Beğeni

Oğuzhan Uğur- Rönt-Pinç

2 Beğeni

Selâm forumdaşlar,

Bir YouTube kanalı açayım, içine de edebî videolar yükleyeyim diyerek bir kanal açtım. Şimdilik sadece aşağıdaki video var. Benzerleri de gelir umarım.

Videoda kullandığım dil, mâlûm anime sitelerindekine benzer, birebir çeviri değil. Kısa öykü çevirirken eseri ne kadar yorumluyorsam, bunu da o kadar yorumladım. Keyifli seyredile, kusurlar dillene :3

6 Beğeni

Hayırlı olsun Bayram. :smiley:

1 Beğeni

Teşekkür ederim Cem’ciğim, feno olurum belki xD

1 Beğeni