Youtube Caddesi

Ferhan Şensoy, Haldun Taner’den öğrendiği yazma disiplinini anlatıyor:

3 Beğeni

# J.R.R. Tolkien: Orta Dünya Üzerine (1968)

Altına da şunu iliştireyim, hızını alamayan devam eder:

5 Beğeni

gülmek isteyenlere…

Belki izlemişsinizdir, yine de koymak istedim. Ne zaman dinlesem etkilenirim. Güzel olan hiçbir şeyi ertelememek gerekir.

4 Beğeni

Ferhat Göçer şarkıcılığa nasıl başlamış? :smiley:

2 Beğeni

Barış Özcan’ın son videoları sadece izlenmek için yapılmış gibi bir izlenim bıraktı bana. İlk videoları daha hoştu…

1 Beğeni

En sevdiğim film sahnelerinden biri :wine_glass:

4 Beğeni

Bu sahneyi ben de çok severim. Ayrıca şeytanın avukatında da çok güzel oynuyor.

1 Beğeni
6 Beğeni

Kendisini tanımam etmem, Nilgün Bodur. Fenomenmiş sanırım, adını bugün duydum. Çok eleştirilmiş, yazdığı şeyler yüzünden. Yazdıklarını da bugün o eleştiriler de gördüm. Yazmış işte, alıcısı da çokmuş. Ben bunları okuyup iki saattir gülüyordum, yarıda kesildi.

AA -kendisi ÇOK NİTELİKLİ bir haber ajansı- böyle bir haber yapmış. Yazılan bu şeye de ‘edebiyat’ demiş, yetmemiş ‘nitelikli edebiyat’ demiş. Bunu bir tartışma konusu olarak da sunmuş :smiley: Bu tepkiyi Bodur’un yazdıklarına ya da alıcısına ya da bunu basan yayın evine karşı göstermiyorum. Kadın bayağı fenomenmiş zaten, eliyle peçeteye iki satır yazıp satışa çıkarsa istediği fiyattan yine satardı. İstihdam yaratmış en azından yayınevi ile anlaşıp. Bunun haber yapılmasına dahi kızmadım, haberin içeriği canımı sıktı sadece.

Bir de videoda şöyle bir şey de var: “Kitap artık okunan değil, satın alınan bir meta.”

1 Beğeni

Tarayıcıyla ilgili bir sıkıntı olabilir. Benim Chrome bir keresinde öyle bir sorun yaşatmıştı. Ben de yer imlerimi yedekledikten sonra silip tekrar kurmuştum; sorun giderilmişti.

Kurzgesagt-In a nutshell
Çok güzel bir youtube kanalı. Türkçe altyazılı olması da muazzam. Bir göz atın derim.
https://www.youtube.com/user/Kurzgesagt

2 Beğeni

Kendisini pek tanımıyordum ama üzücü. Allah rahmet eylesin.

Buraya da atayım. Çok güzel bir video. Tüyler diken oldu adeta.

1 Beğeni

Yazılımcı olmak isteyen arkadaşların piyasaya girmeden önce ve ne yapmaları gerektiği hakkında fikir sahibi olması açısından izlemeleri gereken bir kanal. Bu benim en sevdiğim dil örnek olarak bunu attım. Tavsiye ederim.

1 Beğeni

Tek katılmadığım nokta; insanların kendisinin geliştirmesini kitaplara bu kadar bağlayarak hata yaptığını düşünmem.