Yürek Burgusu: İnsan Ruhunun Derinliklerine Bir Yolculuk

(Yakışıklı) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/yurek-burgusu-insan-ruhunun-derinliklerine-bir-yolculuk/

Henry James’in psikolojik çözümlemeler üzerine temellendirdiği romanı "Yürek Burgusu"nu sizler için inceledik. (DEVAMI…)

(Can) #2

Birkaç gündür bu kitap hakkında düşünüyordum çok ilginç bir tesadüf oldu. Engin yayınlarından stage 5 veya 6 olarak alacaktım dil için ama korkunun yanında psikolojik analiz yapan bir kitap da olduğunu görünce emin olamadım biraz araştırdım ama tatmin edici bir şey bulamadım. bu yüzden almadım. İncelemeni o zaman okuyabilseydim bile sanırım almazdım. Her ne kadar psikolojik çözümlemeleri sevsem bile uzun sıkıcı paragraflara karşı fobim var. :smiley: Özellikle de basitleştirilmiş de olsa başka bir dilden okuyacaksam noooo thank you. :slight_smile: Gerçi Lord Jim de psikolojik çözümlemeymiş sanırım onu aldım. :smiley:

İnceleme her zaman ki gibi çok başarılı. Eline sağlık. Havada kalan şeyleri sevmiyorum. Yine de belki Türkçe olarak okunabilir bir ara. Kapak da gerçekten güzel sevdim sırf kapağı için alma isteği oluşuyor insanda. :slight_smile:

(fatih çetin) #3

Geçen aylarda okumuştum ve biraz beklentimin altında kalmıştı. Ben bir korku,gotik ve hayalet gibi ögeler beklerken biraz psikoloji içeriği olunca pek etkilemedi beni ama okunabilir bir kitap olarak düşünüyorum. İnceleme de güzel olmuş.