Yuval Noah Harari Kitapları

Yuval%20Noah%20Harari

BİYOGRAFİ

1976’da doğdu. 2002’de Oxford Üniversitesi’nde tarih doktorasını tamamladı. Şimdilerde Kudüs İbrani Üniversitesi’nde Beşeri Bilimler Fakültesi, Tarih Bölümü’nde dünya tarihi dersleri veriyor.

ÇIKAN KİTAPLARI

1. Hayvanlardan Tanrılara Sapiens (2016)
  2. Homo Deus Yarının Kısa Bir Tarihi (2016)
  3. 21 . Yüzyıl İçin 21 Ders (2018)

Hayvanlardan%20Tanr%C4%B1lara%20Sapiens Hayvanlardan%20Tanr%C4%B1lara%20Sapiens%20(Ciltli) Homo%20Deus%20Yar%C4%B1n%C4%B1n%20K%C4%B1sa%20Bir%20Tarihi Homo%20Deus%20Yar%C4%B1n%C4%B1n%20K%C4%B1sa%20Bir%20Tarihi%20(Ciltli)

İkinci kitaplar ciltli versiyonlarının kapakları

EN SON ÇIKAN

Y%C3%BCzy%C4%B1l%20%C4%B0%C3%A7in%2021%20Ders%20-

7 Beğeni

Yazarımızın yeni kitabı 21. Yüzyıl İçin 21 Ders kitabı 1 Eylül’de piyasada

21. Yüzyıl İçin 21 Ders (Babil)

21. Yüzyıl İçin 21 Ders (Kitapyurdu)

21. Yüzyıl İçin 21 Ders (İdefix)

21. Yüzyıl İçin 21 Ders (Eganba)

21. Yüzyıl İçin 21 Ders (D&R)

2 Beğeni

Bu yazarı fiziksel evrim değil de zihinsel evrimle ilgilenen, bilgisayar alanlarında kendini geliştirmeyi planlayan ve üretmeyi, başarmayı seven insanların okuması gerek. Kendisi çok iyi bir yol gösterici ve hikaye anlatıcıdır. Bilimsel verilerle konuları çok güzel irdelemiş. Tüfek, Mikrop ve Çelik’i beklerken bu kitapları bitirin. Özellikle “yapay zeka” alanında ilerlemek isteyen beni çok etkiledi. Daha okuyamadım malesef. ( Ee o zaman niye okumuş gibi yazıyorsun dingil dediğinizi duyar gibiyim.) Röportajlarını ve TEDx lerini dinledim. Kitap sıralamasında erteliyorum kendisini çünkü projelerle paralel ilerlemesini istiyorum.

1 Beğeni

Bilinen bir cok verinin suzgecten gecirilerek sadelestirilmis olarak son kullaniciya iletilmesidir.

1 Beğeni

Tarihçi-yazar Yuval Noah Harari, Türkiye İş Bankası’nın, Cumhuriyetimizin 100. yaşı vesilesiyle düzenlediği ‘Atatürk Vizyonuyla Gelecek Yüzyıla Bakış’ başlıklı uluslararası konferansta, 29 Eylül’de, Bedia Ceylan Güzelce’nin moderatörlüğünde ‘Gelecek Trendleri’ konulu bir konuşma yapacak.

Konferansta Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Bilsay Kuruç, Prof. Dr. Havva İşkan Işık, Prof. Dr. Burcu Özsoy, Doç. Dr. Doğan Çetinkaya, Prof. Dr. Çiğdem Gündüz Demir gibi tarihten arkeolojiye, yapay zekâdan bilime ve kültür-sanata çeşitli alanlarda ülkemizin önde gelen isimleri Atatürk vizyonundan yola çıkarak ihtisas alanlarında değerlendirmelerini paylaşacak.

3 Beğeni