Yüzüklerin Efendisi Anime Filmi Geliyor: The War of the Rohirrim

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/yuzuklerin-efendisi-anime-filmi-the-war-of-the-rohirrim/Ana üçlemeden 250 yıl öncesini anlatacak olan Yüzüklerin Efendisi anime filmi duyuruldu. New Line Cinema, The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim için çalışmaların başlatıldığını duyurdu. J.R.R. Tolkien imzalı Orta Dünya destanı, uzun zamandır fantastik edebiyat türünün temel unsurlarından biri olmaya ve beyaz perdede de etkileyici bir başarı olmayı sürdürüyor. Peter Jackson’ın… (DEVAMI…)

9 Beğeni

Kaliteli yapımlarla evrenin genişlemesi çok güzel olur. Anime tarzıyla izlemek de ilginç olacaktır.

4 Beğeni

Yüzüklerin Efendisi filmi çekilirken benim de orada bulunmam istendi. Film, gayet karanlık ve kasvetli ve de ruhsal bir boğulmuşluğun tuhaf bir ifadesi gibi göze batmaya devam ediyor. Oysa dünyaya ilk inen ve düzenleyen insan olan Venüs, Dünya’ya böylesi kötülüklerin, şeytanların, inançsızlığın ve zulmün hakim olacağını nereden bilebilirdi? İnsanoğlu, Venüs’ün güzelleştirdiklerini değil de ısrarla çirkinlikleri tercih ediyorsa; Dünya’ nın vay haline! Zaten filmde geçen meşhur yüzük, iç tarafında benim adımın başharfi bulunan özel olarak bana verilmek üzere yaptırılmış olan bir yüzüktü. Ben, bu film gibi birçok filme ve çizgi filme ilham kaynağı olmuş olan asil bir kızım. Ancak nankör Dünyalılar, benim iyiniyetimi ve benim için yaratılanları, tabii ki haketmiyor. Neyse ki, İlahi Adalet var da insanlara hadlerini bildiriyor. İlahi cezalarla yola gelmeyenleri de dehşetli bir cehennem bekliyor, olacak. Hiç mi vicdan, minnet, adalet duygusu kalmadı, Dünyalı istilacılarda! Bu ne sorumsuzluk ne kötü bir sona gidiştir, hayret! Dünyalılar, nasıl da şuursuz nasıl da günaha, yalanlara aç, böyle. Kötülüğe saygı ve ilgide; iyiliğe de umursamaz bir art niyette sınır tanımayan bu hainler, kendi sonlarını hazırlıyor.

4 Beğeni

Kenji Kamiyama ile sorunum olmasa da kendisi gerekli gereksiz CGI kullanmak konusunda geçmişte hayli eleştirilen ve bugünlerde Netflix’in Anime’lerinin çoğunda kullandığı tarzı ortaya ilk çıkartan kişi. Ben hedef kitlesinde olmadığım için açıp izleyeceğimi sanmıyorum ama en azından fikriniz oluşması için kendisinin Netflix’de yeralan Ultraman’ini veya Ghost in the Shell SAC 2045’ini izlemenizi öneririm, sonra fragman çıktığında abartılı tepkiler vermeyin.

Çok güzel bir gelişme. Özellikle Love Death & Robots izledikten sonra kendi kendime “animasyon teknolojisi bu kadar gelişti, normal filmlerden çok daha estetik bir çok açıdan. Neden fantastik eserlerin animasyonları çıkıyor?” diyorum kendi kendime.

Daha kim bilir neler neler gelecek. Christopher Tolkien’in vefatından sonra iyice açılacaklar diye düşünüyorum. Yakında fanların yıllardır beklediği Silmarillion için de bir şeyler duyurulabilir. Henüz tam olarak okuyamadım ancak şimdilik düşüncem 3-4 film halinde ele alacakları yönünde. Malumunuz Hobbit adlı eserden bile 3 film çıkarttılar…

Film 2d olacak

Bu arkadaş kim? Kaynak nedir?

Filmin yapımcılarından.