“Yüzyılın En iyi Bilimkurgu Öyküleri” Bilimkurgu Klasikleri’ne Ekleniyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/yuzyilin-en-iyi-bilimkurgu-oykuleri-bilimkurgu-klasiklerine-ekleniyor/

Yirminci yüzyılda kaleme alınmış başyapıt vasıflı hikâyelerden oluşan “Yüzyılın En iyi Bilimkurgu Öyküleri” İthaki Yayınları Bilimkurgu Klasikleri dizisine otuzuncu kitap olarak katılıyor. (DEVAMI…)

5 Beğeni

Şampiyonlar ligi.

6 Beğeni

Beni en çok bu isimler heyecanlandırıyor. Daha fazla kıymeti bilinen yazarlar olmalıydılar.
Ve adını saymaya gerek olmayan başlıca ustaların yanında hiç tanımadıklarımı okumak da güzel olacak.

Umarım Scott Card güzel bir önsöz de yazmıştır, Ender dışında bir öyküsünü okuyabilmeyi çok isterdim…

1 Beğeni

Muhteşem bir haber. Bu kadar usta ismi bir araya getiren, bir eseri görmek çok sevindirici.

1 Beğeni

O kadar çok aşina olunan ve olunmayan yıldız isim var ki :heart_eyes: Disney isim haklarına sahip olsa Spekülatif Kurgucular Birliği diye evren kurar, üstüne film serisi yaptırırdı :laughing:

2 Beğeni

yine ithaki’nin dune gibi ayrı kapak ve seriden bağımsız basması gerekirken yapmadığı bir eser daha.

Gerçekten beklenen bir antoloji olmuş. Ancak kitap hakkında daha tafsilatlı (hangi hikayelerin olduğu vs…) bilgi verilebilirdi.Çünkü bu tip derlemelerde genellikle yazarların en önemli eserlerine pek yer vermeyip daha önemsiz hikayeler kitaba konuluyor.
Yine de çok güzel.

1 Beğeni

muhtemelen İTHAKİ 712 sayfalık kitabı yine ciltsiz ince kapak olarak basmıştır ki, elimizde okurken dağılıversin!

Dediğiniz şekilde bilgi vermek isterdim. Fakat öykülerin isimlerini kaynak metinin olduğu gibi vermek anlam karışıklığına sebebiyet verecekti (yani 26 öykünün isimlerinin ingilizce versiyonlarını yazsaydım haberin yarısı türkçe yarısı ingilizce olacaktı). Çevirisini yazsam o da eserde bulunan çeviri metniyle aynı olamayacağı da malumunuzdur. Yani vermek isterdim ama elimde yeteri bilgi yoktu. :baris:

3 Beğeni

teşekkür ederim. bu haliyle de heyacan verici bir eser.

1 Beğeni

Ciltli baskısı yapılsaydı keşke. Buna da şükür ne yapalım.

1 Beğeni

7 Beğeni

Şu isimlerin cezbediciliğine bakar mısınız? Neden bilim-kurguyu sevdiğimizin özeti gibi. Paylaşım için teşekkürler:)

3 Beğeni