Zack Snyder, Netflix'in Yeni İskandinav Mitolojisi Anime Serisinin Başına Geçti

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/zack-snyder-netflixi-iskandinav-mitolojisi-anime/Watchmen, Man of Steel, 300 gibi filmlerin yönetmeni Zack Snyder, Netflix’in İskandinav mitolojisi temalı yeni anime serisinin başına geçti. (DEVAMI…)

2 Beğeni

Anime mi, animasyon dizisi mi? Anime olduğuna dair bir ipucu göremedim. Animasyon demek daha doğru olur sanıyorum.

Şimdi kaynağa da baktım, yav koskoca Polygon da anime demiş. Neler oluyor -_- ? Stüdyo Japon bir firma mı? Çünkü öyle değil diye görüyorum.

İkisi de aynı anlama geldiği için çok da önemi olmadığını düşünüyorum. Anime kelimesi “Animasyon” kelimesinin Japon’ların kendi keyfine göre kısaltmalarından geliyor çünkü. Daha çok ekip Japon mu yoksa değil mi onu sorgulamak lazım. Cast açıklanır ileride. Ama muhtemelen Japon bir ekip değildir.

Insallah synder baskan bvs gıbı yapmaz.Goruntu olarak cok guzel olacagına emınım.Keske neıl gaıman ı da yapımcı olarak gorsek.

Ekip şimdilik Japon değilmiş gibi göründüğü için anime denmesini yanlış buluyorum. Adamların kendi kısaltması olmasından çok onların kültürüne entegre edilmiş de bir kelime olması değinmek istediğim nokta aslında. O nedenle seçilen kelimenin önemli olduğunu düşünüyorum.

Mesela anime deyince aklıma direkt Japon bir yapım geliyor, ama bu örnekte göründüğü kadarıyla bu yapım değil. Kültür farkı burada üzerinde durmak istediğim en büyük mesele. Kelimeler de burada bunu ifade ediyor bence.

Hani JL filminden sonra herhangi bir yapımda olmayacaktı. JL filmi kendi bıraktı, sonrada sosyal medya hesaplarından görüntüler paylaştı. Bu adama güvenmiyorum. Bu işi de yarıda bırakır bence. Ayrıca İskandinav Miti ile anime ne alaka ? Bununla birlikte; bana deli diyebilirsiniz;ama, herşeye rağmen bu adamın, efsane bir God Of War filmi yönetmesini istiyorum :smiley:

Kızı intihar ettiği için yarıda bıraktı JL’yi.

Biliyorum, DC yöneticileri çok üstüne düştüler bu konuda. Hatta filmi erteleyelim, gibi tekliflerde bulunmuşlar; ama kabul etmedi. Sonra da sosyal medya hesaplarından sanki kovulmuş gibi sitem dolu mesajlar, fotoğraflar paylaştı. Ona bir anlam veremedim.

Yalnız Zack’in görsel hikaye anlatımı tekniğine çok uygun bir tür olur animasyon. Ortaya şahane bir yapım çıkabilir eğer eli yüzü düzgün bir hikaye varsa ellerinde.

Baykuş Kralığı Efsanesi animasyonu gibi olur. Filmin yapımcısi Zack’di

Film çekeceğine animasyondan yürümesi daha iyi olur. Müthiş işler çıkabilir gerçekten.