Zack Snyder's Justice League İncelemesi: DC Sinematik Evreni'nin Beklediği Film

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/zack-snyders-justice-league-incelemesi/

Zack Snyder’s Justice League incelemesi yayında. Yönetmenin nihayetinde vizyonunu yansıtabildiği, aralıksız dört saatten oluşan film ile ilgili ilk değerlendirmelerimiz sizlerle. Zack Snyder’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, ek sahnelerle desteklediği Adalet Birliği nihayet HBO Max üzerinden yayınlandı. Hayranların aylardır beklediği, uğruna yıllardır mücadele verdiği yapımı da böylece izleyebildik. Peki bunca süredir oluşan beklenti için bu film yeterli… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Eski Justice Leauge’ i geçenlerde televizyonda izlemiştim ve eleştirilerin hepsini hak ediyordu. SnyderCut’ ı izleyenler keyfini çıkarsın. Ayrıca düzgün koşan bir Flash istiyorum. Tamam normal bakışta anlaşılmıyor ama özellikle ağır çekimde çok kötü duruyor. :smiley: (Taktı Flash’ a)

SelfishWearyDunlin-max-1mb

1 Beğeni

Filmdeki Flash’ı ben de sevmedim. Ben diziden dolayı filmdekini beğenemedim.

Koşma konusunda katılıyorum size.

1 Beğeni

Filmde üçüncü parçaya kadar geldim. Artık uyuma vakti.

Wonderwoman ile bir kinayem var.

Londra’daki sahnelerde kendimi müzikler sağ olsun Mardin’de hissettim. Okullar açılsın da artık gidelim.

1 Beğeni

Ben de son savaş sahnesi başlarken sabaha bırakayım artık dedim. Yanlış zamanlama mı olmuş ne? :sweat_smile: Neyse ki ilk filmi maalesef izlemiştim.

1 Beğeni

Ben sanırım artık süper kahraman filmlerini kaldıramıyorum. Beğenmedim yine bu filmi de. İlki zaten film de değil garip saçma sapan bir şeydi. Bu en azından film olmuş parçaları ayrı kabul etmezsek. Rastgele müzik, slow motion ile 4 saatlik filmin herhalde 1 saatini atlayarak izlemişimdir. Kaldıramadım hepsini… Öyle ki paragraf bütünlüğünü sağlayacak bağlaç bile koyamıyorum, rastgele yazıyorum yorumu. Beynim eridi filmde ondan sanırım.

1 Beğeni

Maalesef dört-beş senedir bu durum bende de var. Bir süre sonra süper kahraman temalı yapımların aynı hikayeyi farklı şekillerde evire çevire koyulduğunu gördükçe insan soğuyor. Watchmen çizgi romanı bu gibi tüm klişeleri kıran bir başyapıt fakat arkasından Watchmen’in özgünlüğünü sürdürecek çizgi roman yapımlarını sinemada göremedik.

2 Beğeni

Bazı mecralarda izlediğim en iyi filmdi diyenler var. Bu görüşe katılamıyorum ben. İlk filme göre daha iyi ama bu amazonlar her zaman tırt mı olur arkadaş? Wonder Woman daha oturaklı olmuş ama yine de karaktere uymayan bir sürü şey var. Bence Wonder Woman süper kahraman olmasaymış daha iyi olurmuş. Özellikle amazonların savaş sahneleri beni hiç tatmin etmedi. Baltayla ikiye bölünmeyen amazon atın altında kalıp acı çekiyor ve sonra ölüyor. Çok ucuz bir sahneydi.

Genel olarak eh işte diyorum ben filme. Devamı mutlaka olacak. Martian Manhunter karakteri de çok ilginç. Filmin bitiminde merak edip bir baktım. Çok fazla özelliği var. Nasıl işleyecekler acaba.

Gönlüm hep Marvel Sinematik Evreni’nden yana olsa da süper kahraman filmlerine asla hayır demem, diyemem. O yüzden bence DC için kurtarıcı bir adım olan bu filmi de, bugün ülke gündemi yüzünden kafam allak bullakken izledim ve çok iyi geldi. Tabii bir oturuşta bitmedi, birkaç kere mola verdim ama hiç sıkılmadım izlerken. Bu Justice League ise daha önce izlediğimiz neydi tam bilmiyorum. Gerçekten beklediğimize değmiş bence.

DC dizilerinin de bir bölümünü -ne yazık ki bitiremesem de- izlediğim için bazı karakterlere yabancılaştım -martian manhunter görünce aklıma supergirl geldi mesela-.
İlk versiyondan sonra devamı gelir mi acaba diye merakta kalmamıştım ama şimdi bu ayarda bir devamı olsun istiyorum.

Cyborg’u fazla abartmışlar. New52 evreniyle zaten bu kadar öne çıkmıştı ama tutunamamıştı yine. Bu filmde de abartı kaçıyor. Cidden tanrıların olduğu yerde bu adamı ağır kaçırmak bir başarı. Overpower’ın tanımı bu olsa gerek. Snyder de Cyborg yerine Martian Manhunter’ı istediğini ama patronları yüzünden onu filme koyduğunu söylemişti daha önce sanırım. Siyahı oyuncu kadrosundan girmiş olabilir…

Herkese hayranlık duyan Batman olmamış üzücü oldu. Değişir sanmıştım ama değişmedi. Dövüş sahnesi bekledim oda yoktu. Anca bu kadar değiştirebilmiş herhalde. Anında herkese kimliğini açıklamak mı dersin… Kapalı devre sisteme sızmasına izin verilen Cyborg mu dersin… Normalde Batman bunu bir kere yapıyor onda da Cyborg’a virüs bulaştırıyor böylece eğer bir gün Cyborg yanları durmayı bırakırsa onun fişi çekmeyi planlıyor…

Flash yapmayı becerememişler. Parmağının ucuyla camı kırıyor adam daha hızlanmadan ama hızlı bir şekilde koşarken ayağı basamağa takılıp düşüyor… Bu adam katı maddelerin içinden geçiyor koşarak normalde ve hasar vermiyor… Sapık gibi kızcağızı ilk önce izleyip öyle kurtarıyor… Anxiety bozukluğunu abartmışlar. Bu adam Superman dışında heykeli yapılan ve hatta yaşarken adına müze açılan tek karakter değil mi ya!?..

Aquaman güzeldi ama daha fazla görmek isterdim.

Wonder Woman çok tutarsız olmuş. Hadi Cyborg bunu başarabilirsin evet hadi koçum??? Yani cidden Cyborg kısımları göze çok batıyor. Görmek güzeldi ama 3. filmini bekliyorum.

Superman güzeldi daha fazla görmek isterdim. Umarım Man of Steel 2 çıkar.

Edit: Çoklu evrenlerden bahsettiler. Bu evrenden Wonder Woman ve Aquaman alıp yeni Batmanle birleştirebilirler. Siyahi süperman lafıda dolanıyor ortalıkda.( çizgi romanlarda var 4 - 5 yıldır 2. Evrende ama o evren yok olmuştu galiba…)

1 Beğeni

Koca bir zaman kaybı daha olmuş.