Zaman Çarkı 2. Bölüm İncelemesi: Gölgenin Beklediği Yer

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: The Wheel of Time 2. Bölüm İncelemesi – Kayıp Rıhtım

image

The Wheel of Time 2. bölüm incelemesi sizlerle. Zaman Çarkı açılıştan sonra nasıl bir devam bölümüyle geldi? Yazımıza Zaman Çarkı dizisinin ikinci bölümünün ilkine göre daha oturaklı olduğunu söyleyerek başlayabiliriz. (1. bölüm ile ilgili hazırladığımız inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.) Genel olarak bölümün ilerleme hızı bir öncekiyle kıyaslandığında kesinlikle daha iyi kotarılmış. Karakterlerimizi biraz daha yakından… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Aes Sedai’lerin güce erişimini engelleyen bir bitki çayı vardı, işte onun keşfini Beyazpelerinlere yazdılar bence. Çok da iyi oldu güç dengelendi. Nynaeve’in keşiflerine kadar böyle gider. Ben beğendim.

Olabilir ancak el kesme olayı gereksiz kalıyor. İşkence için olsa sadece el kesmekle kalmazdı. Bence ufak bir lore değişikliği yaptılar. Aes Sedailer el temelli yönlendirme öğreniyordu(kitapta tam olarak böyle tanımlamıyor olabilir :p) ancak zorda olsa farklı türlü yönlendirebiliyorlardı, bunu sadece öğrenilenle sınırlamışlar muhtemelen.