Zaman Çarkı Dizisi - Amazon Prime [Spoiler İçerir]

İlk iki kitap diye biliyorum ama kitaplardan farklı birçok bağlantı olucak dizide.Game of Thrones gibi tıpatıp aktarılmayacak.

Örnek olarak seri olarak çok önemli olan bazı karakterler yok bu sezon.

Valla ben kendini dizginlemeye çalışıyorum ama gene de hypelandım :grinning_face_with_smiling_eyes: Okurken hayal ettiklerimden farklı görseller çok olsa da beni şaşırtıp beğenimi kazananları daha çok galiba.

Bence de fena gözükmüyor ki yine belli bir kalitenin üstünde olur dizi o kesin ama Siuan’a yaptıkları hiç hoş olmamış.İkinci izleyişimde anladım onun Siuan olduğunu.

Tamam çeşitlilik olsun,azınlıklar daha fazla öne çıksın ama bari kitapta otuz kez mavi gözlü,kısa boylu,beyaz tenli olarak betimlenen karaktere böyle bir cast yapmasaydınız.

3 Beğeni

1 sezon için ilk iki kitap fazla ya, sanırım parça parça kullanılacak. Neyse bir an önce başlayıp ilk iki kitabı okuyayım ben.

Prequel kitabı var ama onu okumanızı önermem başlangıç olarak. Büyük ihtimal bu kitaptan başlayacak dizi.Onun dışında kitaptan baya hızlı ilerleyecek olaylar,4 bölüm birinci sezon 4 bölüm ikinci sezon.

Soluk ve trollocları çok beğendim. Harbiden insanı korkutan bir şekilde yapmışlar. Şehirlerde güzel gibi gözüküyor. Ama bazı karakterker çok eğreti duruyor. O yan karakter olarak duran aes seadiler hiç oturmuyor sahneye. Birde Siuan ve Nynaeve çok alakasız olması gerekenden. Perrin’de kitaptaki gibi değil. Örgü güzel gibi gözüküyor. Birkaç kere daha izleyip beğenip beğenmediğime karar vericeğim. Birde şu baltalı herif kim ya. Kitapta var mı bu adam yoksa kendileri mi eklediler?

4 Beğeni

Farklı çok fazla şey var.Saysak bitmez.Mesela herkesi geçtim Lan olmamış gerçekten.Adam suratsızın teki kitapta. Kitapları bence kenara bırakalım direk ben bıraktım.Yoksa dediğim gibi çok nokta buluruz çelişen.

2 Beğeni

Yüzüklerin Efendisi 3’lemesinde de çok farklı şeyler vardı hem oyuncu seçimi (çok değilse de vardı) hem de özellikle senaryo olarak. O nedenle hep kitaptan ayrı değerlendirdim. Bu dizide de aynısını yapacağım. İlk etapta bazı oyuncular kafamda oturmadı ama dizi içinde görelim bir oyunculuklarını ve tabi ki senaryoyu. Keşke Thom da olsaydı onu da merak ediyorum gitarla nasıl olacak.

Yüzüklerin Efendisi bu kadar değil ki ama burda başka bir boyut var.

*Bu arada 19 Kasım’da ilk üç bölüm yayınlanacak.Diğerleri haftalık olarak yayınlanacak.8 bölüm olacakmış ilk sezon.

Yüzüklerin efendisinde değiştirdi ama yalnızca gereken yerleri değiştirdi ve değiştirdiği yerleri kitaplara uygun şekilde doldurdu. Serinin ruhuna zarar vermedi Peter. Mesela burada Egwene ve Rand’in bu yakınlaşması serinin ruhuna kesinlikle aykırı. Ve daha fazla böyle sahne söyleyebilirim fragmanda. Bir de Thom ‘the weel keeps turning’ diyen adam değil mi?

2 Beğeni

Oy iki nehir oy

Lews Therin mi o?

Pruduction Design dan şüphe edenler utansın diyorr

Burada beni bi heyecanlandırdı niyeyse, belli ki beklediğimden çok daha fazla Tar Valon Sahnesi göreceğiz. Muhtemelen Moiraine back story olacak Tar Valon hep

Yılan yüzüklerinin sade olmaması ve Ajah Renklerinde mücevherler içermesi beni rahatsız eden ama kabul edilebilir bir değişiklik

Diğer ablalar çok göz doldurmasa da liandrin’in gazabından korkmayan olmamalı :smiley:

Muhafızlar genel anlamda göze zayıf, alanna mosvani iş yapar. Oy oy yönlendirmeli aksiyonlar :cry: az mı bekledik

Şşştt ayrıl abim olmaz o iş :smiley:

Logain kalkan dinlemem diyorr :smiley: İlk sezonun aksiyon eklemeleri logainin kaçıp kovalanmacalarından alacağız muhtemelen

Bu tasarımla biraz sorunum var, ama kabul edebilirim sanırım. Trollocları da genel olarak pek analiz edemedim. Ama nasıl olsa bol bol göreceğiz

Canım canım canım, ne güzel de yönlendirirmişsin sen :smiley: Şimdilik tatmin etti, yönlendirmenin de önü çok açık zaten daha çok gelişir.

Genel anlamda ben epey memnunum teaserdan ya, uyarlama olduğunu ve temel hitap kitlesinin eseri hiç okumayanlar da olacağını bilerek fazla fanlık yapmayıp çoğu değişiklikleri de kabul edilebilir buluyorum. Özellikle ilk video adına oğlanların rolünün az olması da güzel bir karar aslında.

4 Beğeni

Neden prequel önermezsiniz? İleriye dair spoiler mı barındırıyor yoksa kalitesiz mi?

Prequel’i Robert Jordan 10.kitaptan sonra yazdı ve seriye çok hoş göndermeler bulunduruyor.İlk prequel’i okursanız bir şeyler eksik kalır.Tabi Eye of the World’ün büyüsünü de çok büyük oranda bozar bence.

4 Beğeni

Tamamdır, ilk kitaptan başlıyorum o zaman. Diziye yetişirim umarım.

1 Beğeni

Genel olarak güzel olmuş, beğendim. Yüzüğü öpen adam bence Lews Therin. Delirdiği sahnesinin sonucu diye düşünüyorum. O zaman Ilyana ve Elan Morin Tedronai da gösterilecek herhalde. :smiley:

2 Beğeni

Fragmana bayıldım. Tek düşüncem 1. kitabın başındaki o açılış sahnesini görecek miyiz acaba?

3 Beğeni

Evet Hocam Dünyanın gözü ile başlamanızı öneririm ben de. Yeni baharı 7-10 arası bir aralıkta okuma önerileri vardı ama unuttum maalesef. Yayınevi baskısı ile yazılmış bir kitap o, kendi içinde güzel ama ilk önce de okunmasını tavsiye etmiyorum aynı nedenlerle.

1 Beğeni

Yenibahar zaten Moiraine’nin geçmişine ait, ilk onunla başlanırsa pek bir şey anlaşılmaz. Ben seriyi bitirince okumuştum.

3 Beğeni

O sahne zor bir sahne bence hocam, özellikle eseri okumamışların anlamaları ekstra zor olacağı için sezon içinde sonlara doğru bir bölümün açılış sahnesi gibi kullanabilirler belki de. Ama ilk bölümlerden görmeyiz diye düşünüyorum.

O kısmın dizide muhakkak olması lazım. Ben Ejder Dağının oluşumu, kırılışı görmemiz açısından elzem olduğunu düşünüyorum. Açılış sahnesinde Lews Therin Telamon olmadan bu iş olmaz diyorum ben.

1 Beğeni