Zaman Çarkı Dizisinde al'Lan Mandragoran'ı Canlandıracak Aktör Belli Oldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/zaman-carki-dizi-allan-mandragoran/

Amazon Prime’ın merakla beklenen epik fantezi türündeki Zaman Çarkı dizisinde al’Lan Mandragoran karakterini canlandıracak isim belli oldu! (DEVAMI…)

4 Beğeni

Vay!! Sert yüz hatları, iri kıyım bir vücut. İyi oturmuş. Hafif çıkık elmacık kemikleri ve bir Asyalı’ya benzeyen badem gözler. Nasıl da uygun: “Görev dağdan ağır, ölüm tüyden hafif.” Yüce mareşal Bashere onaylıyor. (Beni kimin canlandıracağını da merak etmiyor değilim hani :grinning:)

5 Beğeni

En sevdiğim karakterdir kendisi ve oyuncu seçimini o kadar başarılı buldum ki. Çok mutlu oldum bu tercihen dolayı :slight_smile:

Asyalıymış. Lan asyalılara her ne kadar benzemese de oyuncunun yüz ifadesindeki o sertlik, taştan oyulmuş bir suratı hatırlattı bana. :joy: 1-88 boyu var. Lan da çok uzun zaten.

Thom Merrilin de belli olsun artık ya.

1 Beğeni

Her köşeli yüzlü uzun boylu herifi alın al’lan mandragoran diye bize kakalayın ben şahsen beğenmedim dizinin oyuncu seçimini nerede beyaz ten nerede mavi göz küçük ayrıntılar önemlidir

Mavi göz konusunda çok haklısınız ama ben Sınırboyları’nda yaşayanları hafif çekik gözlü düşünmüştüm. O yüzden kafamdakine yakın bir görüntüyle karşılaştım.

1 Beğeni

Çekik gözlü olanlar Saldealılar. Onlar asyalı olmaya fazlasıyla uygunlar. Ama tabi neyin ne olacağı belli olmaz.

1 Beğeni

Shienarlılar da çekik gözlü değil miydi? Tabii yanlış hatırlıyor da olabilirim ama aklımda yıllardır öyle kalmış o yüzden Lan de gözümde böyle canlanıyordu. Elbette tamamen kişisel bir şey kimi nasıl hayal ettiğimiz :slight_smile:

Shienarlılar çekik gözlü değil diye biliyorum. Uno, Masema gibi Shienarlı karakterler öyle betimlenmedi…:thinking:(Yanılıyor da olabilirim tabiki​:joy:)

Ve haklısınız. Okurken, istediğimiz gibi hayal etmek en güzeli zaten. :slight_smile:

1 Beğeni

Shienarı bilmem de Saldealılar çekik gözlü. Faile ve Devram Bashere betimlemelerinde hep “tilted eyes” diye bahsediliyordu.

Shienarlılarda feci samuray ve Japon kültürü esintisi vardı, o yüzden ben onları da çekik gözlü olarak düşünüyordum, Çinliler ile Japonlar gibi. Tabi Malkierliler Shienarlılar ile aynı olacak diye bir şey yok.

Wheel of time Fandom kısmında bu resimler vardı. Tabii bunlar da kesin olarak onaylanmış değil fakat genel kanı bu yönde.
Lan

Shienar askeri. (Uno)

1 Beğeni