Zaman Çarkı İçin Yayınlanan Yeni Görüntüler Mat Cauthon'un Lanetli Hançerini Tanıttı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/the-wheel-of-time-fragmani/

Amazon Prime Video’nun hazırladığı The Wheel of Time (Zaman Çarkı) dizisi için yeni bir kısa fragman yayınlandı. Tek bir sahne ve replikten oluşan video, serinin hayranlarını heyecanlandırmaya yetti bile. Görüntülerde, Barney Harris’in canlandırdığı Mat Cauthon’u kader değiştiren gizemli hançerini terk edilmiş şehir Shadar Logoth’tan alırken görüyoruz. Dizinin resmi Twitter hesabından paylaşılan video, senaryodan bir alıntıyla… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Hançer hoş olmuş. Soluk görüntüsü Shadar Logoth’un havasını yansıtmış.

Amazon Prime Video nasıl kotaracak bu işi çok merak ediyorum. Hem Yüzüklerin Efendisi’nin hem de Zaman Çarkı’nın dizisini yapıyorlar. Umarım HBO’nun yaptığı Game of Thrones gibi yüksek bütçeli ve büyük prodüksiyonlu yapımlar olur iki dizi de.

O kadar hacimli ve iddialı eserler ki bütçe ve prodüksiyon yetersiz olursa hayal kırıklığı yaratır kitabı okuyan kişilerde. İki yapım için de Game of Thrones ölçü yapılacak medya ve internet çevrelerinde. Umarım Game of Thrones’un önüne geçerler, o kadar şahane ve epik malzeme var ki ellerinde boşa harcanırsa çok yazık olur :confused:

3 Beğeni

Yüzüklerin Efendisi için 250–500 milyon dolar bütçe verildiği söyleniyor. Bazı haber sitelerinde de 5 sezon olacağı ve bütçesinin 1 milyar dolar olduğu söyleniyor. Zaman Çarkı ile ilgili bir bilgi bulamadım.

Prodüksiyon konusunda Yüzüklerin Efendisi ve
Zaman Çarkı GOT’tan çok daha iyi prodüksiyona sahiptir bence. Bütçe konusunda da bonkör davranır Amazon. İş artık tamamen oyuncu, senarist ve yönetmenlerde.

İki dizi çıktığında Prime Video ücretlendirme de nasıl bir değişiklik yapacak acaba :thinking: