Zaman Çarkı İçinde Teknoloji

Okurken aklıma takılıp duruyordu. Tabii buna ihtiyaç olduğundan değil ama zaman çarkı içerisinde bir teknolojik gelişim yaşanmış olsaydı neler değişirdi sizce? Benden bir örnek olarak: Hacker Aes Sedailer.

Bildiğimiz kadarıyla bu zaten bir zamanlar yaşanmış. Noval söylüyordu bilmem ne dağlarında büyük metal çanak görmüş, asansörün, uçakların ve ateşli silahların hatta elektriğin olduğunu biliyoruz hatta bir yerde bilgisayarın iması yapılıyordu neresiydi unuttum Mogdein bildiğimiz kadarıyla bankacıymış ve zamanında zimmetine para geçirdiği için yargılanmış. :smiley:

2 Beğeni

Henüz 5 bittiği için oraları göremedim. Ama bu gibi bir dünyanın eskilerde gelişim göstermesi ve o zamandan olup şimdi yaşayanlara garip gelmemesi tuhaf geldi bana. Söylediklerim 5 kitap için geçerli. Yani Moghedienin bize belli ettiği kısım olsaydı hoş olabilirdi :smiley:

1 Beğeni

Çark bir döngü hâlinde örüyor yaşamları. Zaten belli noktada insanların Karanlık Varlığın var olduğunu unutmasının sebebi, kanımca teknolojik ilerlemenin çok ileri düzeye, refahın uç noktaları çıkmasından kaynaklanıyor. Rand’ın kütüphanecisinin bu hususta güzel açıklamaları var.

1 Beğeni
  1. Kitapta bununla ilgili ipuçları vardı sanırım.

jo arabası , uçan metal arılar gibi

Evet görmüştüm ama anlayamamıştım ne demek istediğini. Şimdi anladım, teşekkürler.