Zaman Çarkı Serisi Sinemaya Uyarlanıyor: The Wheel of Time Film Üçlemesi Yolda

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/zaman-carki-film-uclemesi/

image

Hayranlar heyecanla Amazon Prime’da yayınlanacak olan Zaman Çarkı dizisini bekliyorken şimdi de film üçlemesi haberi geldi. The Wheel of Time hem küçük ekranda hem de beyaz perdede hayranlarına çifte mutluluk yaşatmaya hazırlanıyor. The Hollywood Reporter’ın haberine göre hem ilk Thor filminin hem de X-Men: First Class’ın senaristi olarak karşımıza çıkan Zack Stentz, yeni bir senaryo… (DEVAMI…)

4 Beğeni

Bu iş sonunda Marvel multıverse olayına dönecek gibi.

Film için dizinin popülerlik durumunu bekleyeceklerdir. İnşallah dizi beklentileri karşılar da zaman çarkı evreni için pek çok film veya dizi projesi daha gerçekleşir

Efsaneler çağı ile ilgili olaylar hakkında çok kabataslak bilgiler biliyoruz. Bu yüzden yapacakları filmde senaryo yönünden oldukça serbest olacaklar.Benim endişemde bu rahatlık yüzünden seri ile hiç alakası olmayan saçma sapan bir kurgu yapmaları. En azından bir diziyi görseydik.

Lews Therin Telamon ve yoldaşların Shayol Ghul’e saldırısını gösterecek her yapım benim için kabuldur :smiley: Umarım hem dizi hem film tutar ve seriyi temel alan ama detaylı işlenmemiş birçok olayı görebiliriz. Seri inanılmaz bir potansiyel taşıyor.

Kanlı Karlar
Manetheren’in düşüşü
Malkier’in düşüşü
Raolin Karanlıkbelası
Jain Uzakgezgini
Işığın Evlatlarının kuruluşu ve yozlaşması
Aillerin yaprağın yolunu terk etmesi
Callondor-Dünyanın gözü’nün yaratılışı

Yukarıda saydıklarımın bazıları tek başına film/dizi yapmaya yeterli değil ama bunlar dışında birçok konuda film/dizi yapılabilir.

3 Beğeni

Tek dileğim kitabın aslına sadık kalmaları. Zaten sağolsun Jordan abimiz ırk ve cinsiyet eşitliği konusunda gayet ortalama bil yol izlemiş.

Ama, fantastik türünün belki de en iyi temsilcisi olan bir seriyi ona buna yaranacağız diye maymuna çevirilerse çok pis küfür ederim.

Daha dizisi çıkmadan böyle bir haber gelmesi biraz garip oldu ama zaman çarkı ile ilgili bir yapım olsun yeter :smiley: