Zaman Çarkı

(✌🏼) #735

Ben daha fazla uzatmak istemiyorum, bir kitabı okumak isteyen gider kütüphaneden alıp da okur baskısını da bekler eğer ahlakı elveriyorsa Pdf de korsan da okur.Çok açık yazacağım Pdf okumak hırsızlıktan farksızdır ama toplumda hırsızlık yapan insanlar yok mu? E var.

Onun için herkes kendi ahlakına göre davranır, söyleyeceklerim bu kadar.

(Hüseyin gök) #736

Yakında kitap fiyatları %100 arttarsa bunu hatırlatacam. Ayriyetten sanki bu siyede Herkes elit. Sanki film izlemek isteyen hergün sinamaya para veriyor, yemek yemek isteyen hergün lokantaya gidiyor, kitap okumak isteyen kitüphaneden çıkmıyor. Söylediğin şey başta yanlış bikere bu sitedekileri iyi takip edersen kitapları herkes en yasal şekilde elde ediyor lakin nadiren baskısı olmayan kitaplar için kitap okuma hevesi yüksek olan bu insanlar için pdf bir seçenek. İthaki yayınları yüzyılın en iyi bilimkurgu öykülerini ekitap basmadıda insanlarmı almadı.

(Can) #737

Başkasının emeğini yiyorsun mu dedin bana sen?

(Cankut Değerli) #738

Yasa maddesi yok, görüşlerinizi temellendireceğiniz herhangi nesnel bir veri yok. Bu da yukarıdakileri sadece sizin öznel görüşleriniz kılar.
Gerçekten, elektronik yayınlar konusunda araştırma yapmalı ve fikirlerinizi gözden geçirmelisiniz. Benim diyeceklerim bu kadar.

(Erdal) #739

Ne kadar ahlaklısın tebrik ederim.

Peki ben yayınevinin eylülde çıkacak sözüne güvenip 1-8 cilt arasını 6 hariç almışım. Sonra Ekim demiş, sonra yıl bitmeden demiş. Ocak gelmiş yayınevi hala basamamış daha da basılacağı şüpheli. Bu mudur ahlaklı olan. Benim 7 kitaba verdiğim neredeyse 300 liraya yazık değil mi? Ya da yayınevleri bize seri kitapları aldırıp devamlarını satmıyor diye basmayınca ahlaklı, bir kitabı epub okuyan ahlaksız…

(Umut K.) #740

Burada ahlak bekçiliği yapacağına fikir üret, fikir. İlk önce yukarıda sorduğuma cevap ver, sonra konuş. Söylediklerinin altında hiçbir temel yok. Hiçbir yorumlama yok. Sen okuduğun her şeyi olduğu gibi mi alıyorsun? İçine hiçbir fikir katmıyor musun? Ezber cümlelerinle değil, mantığınla konuş.
Eğer hukuk, ekonomi hakkında bir şeyler biliyorsan düzgünce karşılıklı konuşalım. Yoksa sus. Ve de içi boş, ezbere sözlerle insanlara ithamda bulunma.

(Selin gökçen) #741

Yok.Küçük bir ilçede yaşıyorum kütüphanede çok az kitap var.Zaman çarkı gibi bir kitabı bulmam imkansız.2.ele de o kadar para veremem.Yayınevi basmıyor seri yarım kalmış beş kitabı okudum daha ilerleyemiyorum.Sen burda pdf ahlaksızlık diyosun.Hı ahlakmış

(Cankut Değerli) #742

Bakınız Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu.

Ufacık bir Google aramasıyla çok rahatça bulunabiliyor, incelemenizi salık veririm.

((Eski Nick İBow) Emre) #743

Teşvik etmek olmasın diye çok söylemiyorum ama internetteki Zaman Çarkı epubları(Son Silahşörün düzenledikleri) kitap halinden daha iyi halde şu an. Ben şahsen bütün seriyi hazırlık yılında üniversite kütüphaneden okudum, epub hali de halen daha durur telefonda, okurum arada halen.
Baskısı bitmiş kitapların epublarını okumak konusunda hiç sıkıntı çekmiyorum şahsen. Kış Kralı da Kadıköy’de özel bir kütüphanede varmış galiba, bir gün üşenmez de üye olup elime geçirirsem bizzat kendim tarayıp epub haline getirip sunacağım millete.

(Ahmet Hakan) #744

Allah’a şükür bugün de hırsız olarak yaftalandık. Gün geçmiyor ki yeni bir yönümü daha keşfetmeyeyim :upside_down_face:

(Cankut Değerli) #745

Hiç sorma, insanın bilmediği yönlerini keşfetmesi ayrı bir eğlence oluyor doğrusu. :joy:

(Can) #746

Adam hırsız olarak suçluyor. Birini bu şekilde yaftalamakta hiçbir sorun yokmuş gibi. Sen kimsin lan bana hırsız diyeceksin. Böyle gerzek gerzek konuştular mı deli oluyorum.

(Mustafa Erdem) #747

Epub konusunda sıkıntı büyük. Yeni gelen vergilerden önce bile kitapların epubları bulunmuyordu. Yayınevinin yayınladıklarından bahsediyorum burda yanlış anlama olmasın. Örnek olarak Delidolu’nun Diskdünya serisini epub olarak satın almaya başladım ama bir yerden sonra çıkarmamaya başladılar. Sorduğumda ismini vermeyecegim bir satış sitesi satmamaya karar verdiklerinden ellerinde kalmış ve bu yüzden serinin devamını epub olarak satmıyorlar. Neden böyle bir karar alınmış anlam veremiyorum hala. Hal böyleyken benim gibi kitapları kindle üzerinden okumak isteyenlerin önü kesiliyor. Amazon bir şeyleri degistirir mi bilmiyorum.
İthaki içinde Dune serisinin ilk kitabı epub olarak var devamı yok. Yayınevi yetkilisine sorduğumda epub olarak başka bir firmanın hazırladığını kendileriyle alakası olmadığı söylemişti.

Not: Bir kaç sene önce epub furyasınında sırf ekitap okuyucu satışlarını arttırmak için bilerek yapıldığı ile ilgili komplo teorisi de var. Bu da bana mantıklı geliyor.

1. Not: İki sene önce Doğan Yayınevi avukatı epub hazırlayıp yayınlayan ekibin başındaki kişiye dava açtı ama hiç bir sonuç alamadı.

(Ufuk) #751

Sağlam güldüm. Bende yeni keşfettim :joy:

(orhan capas) #752

Ahlak bekcilerine selam olsun. Okumaya devam.

Eksik olan son kitabı da buldum :slightly_smiling_face:

En güzeli kokusunu hissederek okumak

(Umut Özak) #754

Ben de toplamak istiyorum da kapakların yenilenmesi durumu kesinleşirse yeni kapaklarla toplamak istiyorum, daha bekleyecem galiba :grinning:

Kapakların yenilenmesi kesin sanırım ama kaç yıl sonra çıkar belli olmaz .çok beklersin gibime geliyor

Bkm kitaptan baktım şimdi orada da satışta başlangıç kitabı

Hangi kitabın temininde sıkıntı var bilmiyorum ama aşağıdaki kitapların bandrolü alınmış. Bekelyen arkadaşlar vardır.