Zaman Çarkı

Kaldı ki bence cinsellik de çok çok azdı. Küfür bile yoktu neredeyse, çok çok nadirdi.

2 Beğeni

Cinsellik olayını değilde tepki almadan Rand’ın medeni hukuktaki halini nasıl anlatacaklar merak ediyorum.

Edit: Spoiler vermiştim onu düzelttim.

2 Beğeni

Ben bu mesajı atarken canlı yayın yapıyorlar, Zaman Çarkı kitaplarını Ingilizce olarak yorumluyor videoyu çeken kişi. Ve hiç fena değil bence, dilerseniz bakabilirsiniz.

1 Beğeni

Konuştukları sırada dudağına parlatıcı sürdü. İlginç bir arkadaşımız. :smiley:

Eh, videoyu görmeden izliyorum. Harbiden ilginçmiş yalnız. :joy:

1 Beğeni

Bunu Youtube’da gezerken gördüm, ses efektleriyle falan bayağı hoş olmuş.

3 Beğeni

Merhaba, forumdaki ilk mesajımı bu konuya yapmak istedim. Seriyle ilgili ufak bir eleştirim var. Seriyi bitirmemişler arkadaşlar okumasa iyi olur.

Serinin çok önemli bir karakteri olan Padan Fain’nin son kitaplarda pek yer almamasının, son kitapta ise birkaç sayfa ile geçiştirilmesini Brandon Sanderson’a bağlıyorum. Birkaç sayfadan daha fazla yeri hak ettiğini düşünüyorum. Daha destansı bir sonu olmalıydı. Siz ne düşünüyorsunuz?

Öncelikle hoşgeldiniz.

Özet

Aslında bu konu burada daha önce de konuşuldu.
Brandon Sanderson’un Fain’den pek hoşlanmadığı konusunda bir şeyler okumuştum, fakat buradaki asıl nokta, Robert Jordan’ın Padan Fain konusunda herhangi bir not bırakmamış olması.
Ayrıca, hatırlarsanız Fain’i en son Kılıçtan Taç kitabında görüyoruz, sonraki altı kitap boyunca doğru düzgü ne adı geçiyor ne de ortaya çıkıyor. Yani Jordan da Fain’i unutmuş gibi görünüyor. Hoş, son kitabı kendisi yazabilmiş olsaydı bu konuyu toparlayabilirdi ancak hikayesinin nasıl biteceği bilinmeyen bir karakter üzerine inisiyatif kullanmak zorunda kalmış Sanderson elinden geleni yapmış bence. Biraz hızlı olduğu doğrudur, ancak şartlar malumunuz…
Keza Işığın Anısı o kadar dolu bir kitaptı ki Fain konusu beni çok da rahatsız etmedi. Bu kadar kalabalık bir seride biraz da doğal kanımca.

1 Beğeni

Mesaj bana kalırsa spoiler içeriyor. Buğulasanız daha iyi olur.

Aslında olabildiğince üstü kapalı yazmaya çalışmıştım ama haklısınız.
Kutuladım mesajı, uyarınız için teşekkürler. :slight_smile:

Kışın Yüreği’nde Padan Fain var. Far Maddindg’de karşılaşıyorlar Rand ile.

Sst! Brandon abimize laf yok.

Özet

Cidden, ana yazari sallamisken bitiren adama kizmayiniz

1 Beğeni

Uzun zaman oldu okuyalı, hatırlamıyorum maalesef.

Özet

Yine de ilk kitaplardaki kadar etkisi yok kurguya, giderek etkisini kaybeden bir karakter bence kendisi. Evet, son kitaplarda Rand ve diğerlerinin önüne çok ciddi engeller koyabilirdi, bunu yapacak potansiyeli olduğunu kabul ediyorum ama Jordan da bu konuda herhangi bir hamlede bulunmadı.

Şuna çok güldüm

https://www.instagram.com/p/BtrW8FVH4ui/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=2us6wf5s42pb

5 Beğeni

b%C3%B6yle%20demeyeydi%20iyiydi

Ya ceviren Niran Elci yada editor trolledi emin degilim,

Lan’e hitap edilirken ismi genellikle cumlenin sonuna konulmus. Gramer nazisi degilim yanlis anlamayin Turkce yide her kuralina uygun kullanmam ama Lan in oldugu konusmalarda Lan in ismi ya basta yada sonda yazilmis olmasi dikkatimi cekti. Kasitli mi yapilan bir sey merak ediyorum.

1 Beğeni

Valla inandım ben.

Diğer hususta da şöyle bir şey var. Kitabı kardeşime okutturken şu cümlede: “Lan, beyaz kısrağın eyerini takarken…” kardeşim, “abi yazar beyaz kısrağa neden lan diyor?” demişti.

11 Beğeni
  1. Kitabı 8 ve 10 basılınca alıcam topluca. Hemen tükenmez di mi :joy:? Bir de onlar ne zaman çıkıyor bilgisi olan var mı ?
2 Beğeni

Zıpoylır yedik mi şimdi?

1. kitap ilknokta’da tükendi görünüyor, hemen al bence. Ya hata oldu ya da okuyucular saldırdı kitaplara.
1 Beğeni