Zaman Çarkı

(Cankut Değerli) #846

Aslında olabildiğince üstü kapalı yazmaya çalışmıştım ama haklısınız.
Kutuladım mesajı, uyarınız için teşekkürler. :slight_smile:

Kışın Yüreği’nde Padan Fain var. Far Maddindg’de karşılaşıyorlar Rand ile.

(orhan capas) #848

Sst! Brandon abimize laf yok.

Özet

Cidden, ana yazari sallamisken bitiren adama kizmayiniz

(Cankut Değerli) #849

Uzun zaman oldu okuyalı, hatırlamıyorum maalesef.

Özet

Yine de ilk kitaplardaki kadar etkisi yok kurguya, giderek etkisini kaybeden bir karakter bence kendisi. Evet, son kitaplarda Rand ve diğerlerinin önüne çok ciddi engeller koyabilirdi, bunu yapacak potansiyeli olduğunu kabul ediyorum ama Jordan da bu konuda herhangi bir hamlede bulunmadı.

(Hazal Çamur) #850

Şuna çok güldüm

(Can) #851

b%C3%B6yle%20demeyeydi%20iyiydi

Ya ceviren Niran Elci yada editor trolledi emin degilim,

Lan’e hitap edilirken ismi genellikle cumlenin sonuna konulmus. Gramer nazisi degilim yanlis anlamayin Turkce yide her kuralina uygun kullanmam ama Lan in oldugu konusmalarda Lan in ismi ya basta yada sonda yazilmis olmasi dikkatimi cekti. Kasitli mi yapilan bir sey merak ediyorum.

(Can) #853

Valla inandım ben.

Diğer hususta da şöyle bir şey var. Kitabı kardeşime okutturken şu cümlede: “Lan, beyaz kısrağın eyerini takarken…” kardeşim, “abi yazar beyaz kısrağa neden lan diyor?” demişti.

(Lanfear ) #854
  1. Kitabı 8 ve 10 basılınca alıcam topluca. Hemen tükenmez di mi :joy:? Bir de onlar ne zaman çıkıyor bilgisi olan var mı ?

(Emre ) #855

Zıpoylır yedik mi şimdi?

(Umut Özak) #856
  1. kitap ilknokta’da tükendi görünüyor, hemen al bence. Ya hata oldu ya da okuyucular saldırdı kitaplara.

(Lanfear ) #857

Şimdi baktım 8. de basılmış ama zaten ön siparişte şu an diğer sitelere daha düşmemiş. İlknoktadan almam. Daha siparişe açılmadan tükenmez diye umut ediyorum. 3. Kitap geçen seneki baskı galiba normal onun tükenmesi.

(Umut Özak) #858

Hayır, 2. gün once tükendi yazmıyordu. Bugün olmuş.

Ben dün kaos lordunu gördüm ilknoktada siparişe açılmış

(Umut Özak) #861
  1. kitap bugün fuara gelmiş, İlknokta’ya her an gelebilir. :smiley:

Set halinde satarlar mı acaba?

(Umut Özak) #863

Yeni Bahar’ın baskısı yok valla, ondan dolayi olmaz set satışı.

Bende şipariş etmeyi düşünürken 3.kitap stokta olmadığını fark ettim.Dedim bari basilana kadar kara kule serisine başliyim o kadar olumsuz yoruma rağmen merak ediyorum.Bu seferde onun son kitabı stokda yok, kitabı alıp devamını bulamamakta okuma motivasyonumu düşürüyor.Sanirim 6.kitap yenilendi yakında çıkar belki, bende set şeklinde almayı tercih ederim.

(stormblessed) #865

Bir çılgınlık yapıp seriye ikinci defa okumaya başladım :smiley: Okuyalı uzun zaman oldu. 2011’de başlayıp son kitap yayınlandığında bitirmiştim. Zaman zaman başlayıp başlayıp vazgeçtiğimden bu sefer Dünyanın Gözü’nü okumadım direkt Yeni Bahar’dan başlayıp Büyük Av’a geçtim :d Bütün karakterleri çok özlemişim eski dostlarla karşılaşmak gibi hissediyorum şu an :slight_smile: Ve çoğu ayrıntıyı unuttuğumdan tekrar ilk günkü gibi zevkle okuyorum :smiley: