Zaman Çarkı

İnanın çok fazla şey var. Düşünüp teker teker yazarsam çok uğraşmak zorunda kalırım ve çoğu sebebi de hatırlayamam muhtemelen.
Spoiler

Özet

Ancak özellikle Night King ile ilgili tatmin edici bilgi vermeden saçma sapan şekilde öldürmeleri ve Azor Ahai meselesini çöp etmeleri çok can sıkıcı oldu. O kadar walker arasından Arya havada uçup Night King’e saldırıyor, öyle mi? Gerçekten komedi. Night King’i bu kadar kolay öldürtüp çoğu şeyi yanıtsız bırakmaları beni çok ama çok rahatsız etti. Night King ile büyük savaş yapılacakken olayı “Night King’i, Dany’i zayıflatıp taht mücadelesinde zorlanmısına sebep olmak için kullanmak” gibi bir yere bağlamış olmaları… Ne yazsam az. :man_facepalming:

5 Beğeni

Bence Aryanın karakter gelişimi bu duruma mantık katıyor. Bence gece kralı bir dahaki bölümde bir şekilde işlenir. Yoksa dediğin çok doğru. Bende Branin ne işe yaradığını artik görmek ve tatmin olmak istiyorum. Çok cevapsız soru oldu ama genel olarak güzel bölüm oldu. Efkârlı Edde üzüldüm. Toroman yüzünden pisi pisine gitti.

Edit: Tekrar inceledikten ve kafa yorduktan sonra gerçekten çok ucuz bir bölüm olduğu kanısına vardım. Bir sürü sebep var gerçekten. Say say bitmez de yeri burasi değil.
O yüzden guncel puanım 2.7/10. 2,7 puanda emek için.

2 Beğeni

Dokuzuncu kitabın başlarındayım. 130’lu sayfalar. Ve Perrin beni sinir etmeye başladı. Adamın tek derdi Faile. :confused: Karısı esir düşmüş tamam anlıyorum ama başka hiç bir şey düşünmüyor. Diğer insanların hayatları umrunda bile değil sanki. Dünya mahvolabilir ama onun yanında Faile’si olsun yeter.

2 Beğeni

Serinin en zayıf kitabı benim için. Tekrar okurken de sıkıntıdan patlayarak okumuştum. Faile’den en baştan beri haz etmiyordum zaten ama Perrin’in ve onun hareketleri nedeniyle nefret etmeye başladım bu kitapta.

1 Beğeni

Perrin’i ilk kitaplarda sevmiştim. Ama sonra sevmediğim karakterlerden biri olmaya başladı. Faile katkısıyla.

2 Beğeni

Perrin benim de en sevdiğim karakterlerden biri ama Faile… Yine de gönül bu ota da b*ka da konabiliyor işte.

4 Beğeni

Faile iyidir yahu :smiley:

1 Beğeni

Yükleme: IMG_20190502_161306.jpg…
Arkadaşlar zaman çarkı 2.kitabı bugün elime ulaştı. Serinin ilk kitabı 2019 baskıydı ve bu kitaptan çevirmeni farklıydı. 2.kitapta alt tarafta sayfaların birleşme yerinde sıkıntı var gibi. Bu okurken etkiler mi ? 2 farklı çevirmenden okurken sıkıntı yaşar mıyım ? Bu arada gelen 2.kitap 2017 baskı.

Zaman Çarkı’nı Niran Elçi’den başka çeviren mi varmış?

Zaman Çarkı 2. kitabın çevirmeni bu.

Çevirilerin telif yıllarına bakarsanız, ikisi de 2003 yılına ait. Yani bir kitabı hem Niran Elçi hem de Gamze Sarı çevirmemiş, ikisi de farklı kitapları çevirmişler. Yani sıkıntı yaşasanız da yaşamasanız da alternatifiniz yok.

Düzenleme: Sanırım, Gamze Sarı seriden sadece bir kitap çevirmiş. Gerisi Niran Elçi çevirisi.

1 Beğeni

Tamamdır hocam.Benimkide böyle.2017 basım olmasınsan endişelendim.Birde ciltleri yapışmamış benim.Kopucak gibi duruyor

Attığım resim gelmedi mi ?

Hayır, baştan yüklemeyi deneyin.

1 Beğeni

1 Beğeni

Şimdi baktım, benim kitap da bu durumda. Diğer arkadaşlar da bence bir teyit etsinler, belki herkesin ki böyledir.

İlk kitap böyle değildi.Ciltler okurken kopar diye korkuyorum.O araya yapıştırıcı sürsem olur mu acaba ?

Bilemem, şimdi ne desem yalan olur. Yapıştırıcı da ne kadar etki eder, o da ayrı bir konu.

1 Beğeni

Çok ilginçmiş bu yahu, seriyi Türkçe okurken çeviri konusunda gözüme batan tek husus bir süre sonra Muhafızların Koruyuculara dönmüş oluşuydu. Ya da tam tersi de olabilir, emin değilim :smiley:

2 Beğeni

Ben daha ilk kitaptayım. Şimdilik Muhafız diyorlar.

1 Beğeni

Benimde böyleydi galiba akşam teyit ederim. Ben yarıladım 2.cilti herhangi bir sorun yok.

1 Beğeni