Zaman Çarkı

Yeri olmadigi icin uzatmak istemiyorum ama dunya kurulumu ve karakter yapisi acisindan falan oldukca saglam oldugunu dusunuyorum. Bir sekilde senin zevkine hitap etmemis ama bunlari kendi basliginda uzun uzun konusmak daha mantikli.

Zaman carki ile karsilastirilabilecek seri benim icin hic yok zaten(simdilik). Ayni seviyeyi beklemek mantikli degil.

3 Beğeni

Fırtınaışığı Arşivi’ne başladınız mı? Bence en büyük aday karşılaştırmak için.

1 Beğeni

Bir şey soracağım bu Selene ne iş. Hiç ısınamadım ben ya altından bir şey çıkacak diye bekliyorum ama boşa mı bekliyorum anlamadım. Aydınlatır mısınız beni🤦

Arkadaş Cosmere’i direkt İngilizce okuyor, tereciye tere satıyorsun :grinning:

2 Beğeni

Aydınlatmasak daha iyi. :sweat_smile:
Aslında ilerledikçe onunla ilgili bazı şeyleri öngörebilmen gerek bence.

:zipper_mouth_face:
Tamam sustum. yazdığı mesajdan okumadığına yönelik izlenim aldım ve yanıldım. :sweat_smile:

Aklımda çok çok uçuk bir fikir var ama bakalım ne çıkacak.

Üçun kitabin bastan ortya kadar olan kisminin cok iyi olduğunu söylüyorlar.

Bu seride Shadowspawn ve Forsaken’dan daha çok nefret ettiğim bir şey varsa o da Nynaeve’in örgüsünü çekiştirmesi. Yeter be yeter! Bu nasıl karakter özelliği kardeşim, gözlerini silkip, omuzlarını devirse daha iyi be, bıktım yemin ediyorum. Onun dışında 3.kitap iyi gidiyor.

2 Beğeni

Seriyi bitirdiğinde Nynaeve istediği kadar saç örgüsünü çekiştirsin diyeceksin. Yaptıklarıyla tüm okuyucuların saygısını kazanacak. :wink:

3 Beğeni

Serinin en sıkıcı kısmı zaten aşırı tekrar kısmı. Ne zaman Lan’dan bahsedilse onun ne kadar sert bir yüz ifadesi olması, ne zaman Matten bahsetse kumarbaz ve dans etmeyi sevdiği, Nyeneave örgüsü zaten, Moirainein hep ifadesiz oluşu, Siuanin hep balıkçı köyden bahsetmesi, Tomdan ne zaman bahsetse çalı gibi kaş ve bıyıkları, Loialden ne zaman bahsetse kulak tüyleri vs vs.

2 Beğeni

Belki öyledir. Ama hiç para veresim yok.

Serinin tamamı mükemmel diyorlar. :grin:

1 Beğeni

Spoiler istersen veriyim. En sevdiğim şey spoiler vermek :smiling_imp:.

1 Beğeni
  1. Kitap kesinlikle mükemmel değil. 1.idare eder.
  1. Kitapda tanrı sayısı 4 e cıkıyor. Ve 4.5.6. Kitapda daha fazla tanrı varmış. Ama türkçeye çevirmeyecek sanırım.

Bende sırf bunun için İngilizce derslerine başladım :smile::smile:

Yanlis baslikta miyiz? Ne tanrisi?

2 Beğeni

Ne yalan söyleyeyim ver spoiler demek geliyor içimden. Ama acaba demeden de edemiyorum. Zaten kitaba devam etmek istemedim Rand’ın davranışlara çok gıcık oldum. Her paragrafta şöyle güzel böyle öpsem. Pufff yani kısaca.

Yani öpmesin mi? Sonuçta gencecik adam. Başı da bağlı sayılmaz henüz. :rofl:

2 Beğeni
  1. kitapta bitti ve Rand’ın hakkımı yeniliyor ne? Neden bütün dikkatler Yeniden Doğan Ejder üzerinde değil? Bariz bir hata gibi görüyorum bunu ben. Ve Mat’i daha çok sevmeye başlıyorum. Teslyn’in sözünü tutması için sabırsızlanıyorum.
1 Beğeni