Zaman Çarkı

Düzeltiyorum, tüm kastı açıklıyorlar sanırım. Şu ana kadar Perrin, Nynaeve ve Mat geldi.

Bu arada Rafe Judkins Perrin’i oynayan oyuncu için şöyle bir şey söylüyor.

Bir de oyuncuları açıklarken şu Işığın Anısı’ndaki paragraftan alıntılar yapmıyorlar mı, tüyler diken diken yarabbim!
Neyse, dizi güzel olur umarım, neredeyse trampetlerle oyuncu ilan ettikten sonra insanların ne bu diyeceği bir şeyle seyirci karşısına çıkmazlar umarım. Yüzüklerin Efendisi dizisindeki gibi bir güvencemiz olmasını çok isterdim.

5 Beğeni

Nynaeve hariç bence hiç fena değil. Fragmanlar gelmeden çok ses etmek istemiyorum. Umarım oyunculuklarıyla tüm şüpheleri alır götürürler. Bu arada Mat olmuş ya :smiley: Fırlama bit tip var aktörde.

1 Beğeni

Dizi çekimleri başlasın ve oradan fotoğraflar gelsin ancak öyle anlayabiliriz görüntü olarak içimize sinip sinmeyeceğini. Oyunculukları da anca dizi başladıktan sonra anlayabiliriz. Gerçi başlarda bunlardan çok bir şey beklemeye gerek yok. Asıl öykü ilerledikçe karakter gelişimine ayak uydurabilecekler mi onu görebiliriz.

SJW çağımızın olmazsa olmazlarından biri oldu maalesef, Zaman Çarkı’nda gerek olmamasına rağmen…
Yine de fragman çıkana kadar bir şey diyemem sanırım, senaryo konusundaki endişelerimiz yersiz çıksa keşke…
O değil de müzikleri kim yapacak acaba ya, Ramin Djavadi ya da Hans Zimmer demesinler kalpten giderim.

3 Beğeni

Perrin ve Nynaeve berbat. En kötülerini bulmak için uğraşmışlar sanırım. Mat’in suratında bir yaramazlık var, seçilen kişinin suratında da görülüyor bu ama bir kibir de var ve sıkıntılı duruyor. Üstelik çocuksuluktan mahrum bırakmışlar. Rand ise manken gibi duruyor, çok başarılı bulamadım. Keşke Egwene hariç hepsi tekrardan seçilse. (Moiraine de hariç.)

2 Beğeni

12, 13 ve 14. kitapları okuyan birisi şu soruma cevap verebilir mi acaba?

Mat ve Tuon sadece 14. kitapta mı karşılaşıyorlar? 12 ve 13. kitapta Mat gereksiz bir yer mi kaplıyor? Bir yediğim spoiler Thom ve bir arkadaşıyla kuleye gittiği ile ilgiliydi. O spoiler hariç bir şey duymadım ve vermezseniz sevinirim.

Hayır sadece 14 de değil.

Mat hariç hiçbiri iyi değil hadi birde Egwene kurtarır. Nynaeve ve Perrin zenci olmuş ki bununla neyi amaçladıklarını anlamadım. Kitaptaki beyaz bir karakteri niye beyaz yerine siyah koyarlar. Yani şimdi eşitçi mi oldular? Rand’i ise manken gibi bir adam canladıracak anlaşılan. Ne diyeyim umarım oyunculukları iyidir.

4 Beğeni

Perrin’i oynayacak aktörün acilen bir spor salonuna yazılıp kalınlaşması lazım. Perrin için çok ince görünüyor.

4 Beğeni

Political correctness. Amaçları bu. Kimse sjw’leri kızdırmak istemiyor bugünlerde. Yüzüklerin Efendisi’nde neden zenci yok diye ortalığı birbirine katan insanlar bunlar. Castingle ilgili Twitter’da Nynaeve ile ilgili beğenmedim şeklinde yorum yapanlara dahi saldırıyorlar şu an. Bu ana karakterlerden birini zenci yapmasalardı başlarına yıkarlardı herşeyi. Perrin ve Nynaeve’i kurban seçtiler. Soğudum herşeyden şu an. Favori karakterimi harcadılar resmen.

4 Beğeni

Kitapta siyahi karakterler zaten varken neden böyle bir şey yapmak zorunda olduklarını düşünüyorlar ki? Bu düpedüz aptallık.

4 Beğeni

Bir Kurt Kardeş’ci olarak seçimi inanılmaz güzel buldum. Nyneve’yi de aynı şekilde. Perrin’in birazcık vücut yaparsa olur bu iş :blush:

Keşke Jorden yaşasaydı. Amazon şuan Yüzüklerin Efendisi’nide çekiyor ama orada böyle birşey yapamazlar çünkü denetleyecek adamlar var. Jordan yaşasaydı böyle bir şeye izin vermezdi. Neyse umarım bu arkadaşların oyunculukları iyidir. Ayrıca yine umarım ki senaryoda büyük oynama olmaz. Örneğin feministler laf söylemesin diye Rand’i tek kızla ilişki kurdurtmazlar umarım. İşte o zaman serinin içine etmiş olurlar.

1 Beğeni

nynaeve-al-meara-232-normal

I meaaaaaaan. İkisi de sütten çıkmış ak kaşık kadar beyaz sayılmazlar.

Bu arada ben 11.kitabın sonlarındayım neredeyse. Sorumu 12, 13, 14 kitapları içinde mi yorumladınız?

9. kitaptan beri yakın olduklarını biliyorum fakat 11.kitapta ayrılıyorlar sanırım. Ondan sonra sadece 14. kitapta mı bir araya geliyorlar?

Rand’ın üç kızla olan ilişkisinin aynen dizide olup olmayacağı sorulmuştu twitterda. Rafe Judkins o şekilde olmayacak ama nasıl olacağını da söyleyemem demişti. Hayal kırıklığına uğratmak istemem ama 3. Dalga feministlerin bu işe el atmayacağım düşünmek naiflik olur.

1 Beğeni

Nynevie ve Rand’ı ve beğenmedim. Peri’nin siyahi olması o kadar saçma ki yorum yapamıyorum. Ve ayrıca ne demek Randín üçlü aşkını göstermeyecekler böyle bişey olamaz. Sırf tepkilerden kaçmak için çok çok önemli bir olayı değiştiremezler. Zaten hikaye de moairine’in gözünden anlatılacakmış. Sinirlendim. Bu diziye dair pek umudum kalmadı ve sinirlendim.

2 Beğeni

Nynaeve esmer bir karakter olarak tasvir ediliyor zaten. Bu zenci olduğu anlamına gelmiyor. Olay ten rengi değil zaten. Zaman çarkı evreninde ırklar, aksanlar, gelenekler vs. çoğu insanı bıktıracak kadar detaylı tasvir ediliyor. Andor halkının Avrupai bir görünüme ve aksana sahip olduğu belli. Evrende zenci, asyalı vb. Bir ton millet detaylı bir şekilde tasvir edilirken bunu yapmak neden? Ya da şöyle soralım bu aynı arkadaşlar Tuon karakteri için esmer bir avrupalı seçerler miydi? Tabii ki hayır. Siyah önemli karakterler siyah olarak kalır ama beyaz önemli karakterler değiştirilmek zorunda. Bunun sebebi de politik. Seçilen şahsın Nynaeve için mükemmel bir oyuncu olması değil bu besbelli. Benim üzüntüm politik sebeplerle kitaptaki belli karakteristik özelliklerin değişmesi. Ve bunun cast seçimi ile sınırlı kalmayacağı da belli.

7 Beğeni

:face_with_symbols_over_mouth:

Ölü doğmak. Bu dizi Zaman Çarkı değil.

7 Beğeni