Zaman Çarkı

Perrin’in kokulara göre duygularının değişmesinden ziyade duygular değiştiğinde kokular farklılaşıyor. Koklama nasıl bir aşırı iyi rolcülük gerektiriyor anlamadım. Egwene’nin Amyrlin ifadesi zor da Rand’ın kral ifadesi çok mu kolay onun yanında.

Mtv yayınladığı Shannara dizisi gibi olmasında. Sanki o havayı aldım.

2 Beğeni

Allah korusun. Öyle olursa büyük hayal kırıklığı olur.

1 Beğeni

Tamam ikna oldum Rand rolü yapmak da zor.

2 Beğeni

Hadi ya Shannara da mı oynamış gerçekten :smile: bilmiyordum ama bu casti görünce aklıma direk Shannara’nın ergen oyuncuları gelmişti. Bilmiyorum ama benim umudum yok. Yarım kalacak bir dizi daha olacak gibi.

1 Beğeni

Zaman Çarkı’nı diziye uyarlamak için yola çıkıyorlarsa iyi bir şey yapmak zorundalar, bu seri gerçekten ciddi bir emeği hak ediyor zira.

6 Beğeni

Seri emeğinin karşılığının fazlasıyla alındığı okuyucu yorumlarına bakılarak anlaşılabilir.

Yalnız; kapitalizmin düşüncelere yerleşmiş olduğu, güzel olan her şeyi paraya dönüştürme amacı güden, güzel olan bir şeyi pazarlamak adına basitleştiren günümüz dünyasında; Zaman Çarkı dizisinin de popüler kültürün plastik ambalaj kokan anlayışı için harcanacağını düşünüyorum. Umalım da düşüncem yanlış çıksın.

2 Beğeni
  1. kitap da bitti. Yazarın kendi diliyle yazmış olduğu son kitap olması nedeniyle bir burukluk ve yeni bir soluğun geleceğinden ötürü bir heyecan oluşturdu. Kitapta bir sürü kırılma var ve yazarın bundan önce yapmış olduğu, karakterleri grileştirme meselesi bu kitapta da var. Bu şu anlık bir durum olsa da, beni en çok üzen şey 13. kitabın henüz baskısı olmaması. Olsaydı 12. kitabın başından kalkmamayı düşünüyordum. Bu kitapta Rand ile ilgili bir yer var. Tarihte bir olaydan alınmış gibi gözüküyor. Fark eden var mı bilmiyorum ama söylemeyeceğim. Eğer fark etmemişseniz tekrar okuyup o detayı yakalamanın zevkini yaşamanızı engellemek istemem.
1 Beğeni
  1. kitapta mı? Şu an yeniden okuyorum ve 11’e gelmeme henüz var. Şu an hatırlamıyorum ama okuyunca dikkat etmeye çalışacağım.

Kimin tarihinden tam olarak?

Büyük ipucu Hristiyanlık, Hz İsa.

1 Beğeni

Hatırlayamadım :thinking: Tarihi olayı bilmediğimden de olabilir.

O halde, gördüğüm referansı söyleyeyim. Son akşam yemeği. Hz İsa o yemekte birisinin onu öldüreceğini biliyormuş. Yemekte toplam 13 kişi var. 11. kitabın 18.bölümü, Ejdere Haberde odada 10 kişi var ve Loial için gelen 3 kişi bu sayıyı tamamlıyor. Burada Rand’ın şüphelendiği bir kişi var. Logain. Fakat sanırım bu kişi onun için bir sıkıntı oluşturmayacak. Ama odadaki başka birisi var ki… O bölümü tekrar okuyun derim.

3 Beğeni

Seriyi tamamlamamın üstünden çok uzun zaman geçti ben de merak ettim şimdi :blush:.

Tam olarak hangi bölüm acaba?

Internette denk geldim. Baya yaratici :smile:

11 Beğeni

11.kitabın 18. bölümü.

1 Beğeni

Son kitap ayrı güzel. Harika bir bölüm okudum az önce. Hala etkisindeyim. Rand Al-Thor’un Lews Therin’den daha güçlü olduğuna inanıyorum ki haklıyım bence. Bu arada Gawyn ne kadar sinir bozucu bir tip öyle… O kan yüzüklerini takmayacaktı.:confused:

2 Beğeni

Hangi bölüm olduğunu merak ettim şimdi, ki son kitap gerçekten apayrı. Aksiyonu ve duygusallığı öyle bir yerde ki her şey okuyucuya geçiyor.

1 Beğeni
  1. Bölümdeydi diye hatırlıyorum. Shai’tan, Rand’a eğer karanlık kazanırsa ne olacağına dair bir görüntü gösterdi. Bir ihtimal. Karanlık varlık o ihtimal gelecekte savaşı kazanıp çarkı kırmıştı. Tabi bir aldatmaca sadece. Aslında karanlık varlık kazansa öyle bile olmayacak biliyorum. :joy: Rand savaşın daha başlamadığını söyleyince o görüntü dağıldı. Ve Rand kendisi kazandığında ne olacağını gösterecekti. Rand ve Shai’tanlı bölümleri okumak çok ilgi çekici geldi bana. Bu arada ışık gerçekten hiç bir şey yapmıyor. Bir ejderi yollamış dünyaya sadece bu var.
2 Beğeni