Zaman Döngüsü Temalı En İyi 10 Film

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/liste/zaman-dongusu-temali-en-iyi-10-film/

Zaman döngüsü temalı filmler bilimkurgu sinemasının olmazsa olmazı. Ana karakterini bir çeşit döngü içine hapseden bu anlayış, psikolojik açıdan da dikkate değer işler ortaya koyuyor. Peki time loop olarak da anılan zaman döngüsü temalı filmler arasında, en iyileri hangisi? Bir süre sonra artık bir “cehenneme” dönüşen zaman döngüsünden kurtulmaya çalışan karaktere odaklanan bu yapımlar, genellikle… (DEVAMI…)

7 Beğeni

Listeden 3 filmi izledim. Diğerlerini izlenecek diye not alıyorum.

İzlediklerim arasında Looper beğendiğim bir film.

Gelecekteki kendim ile aynı zamanda bir araya gelecek olsak ve ona mesaj gönderecek olsaydım en iyi iletişim yolu olarak yine kendimi kullanır aynı şeyi yapardım :slight_smile:

2 Beğeni

Source Code, 12 Maymun ve Edge Of Tomorrow izlediklerim. Üçü de güzeldi.

2 Beğeni

Edge of Tomorrow’u izlediğim zaman çok beğenmiştim. Hatta birkaç gün sonra bir daha izlemiştim. Uzaylı, savaş, time loop ve Emily Blunt :heart: ile muhteşem bir bilim kurgu şöleni. Tabi üstadı unutmamak lazım. Tom Cruise’un en sevdiğim iki filminden biridir. (Diğeri The Last Samurai)

Source Code da aynı tarzda ama daha küçük çapta bir kurtarma hikayesiydi. Oldukça sürükleyiciydi. Bu iki film de en beğendiğim filmler arasında yer alır.

Diğer filmleri izlemedim ama izleme listeme ekledim.

3 Beğeni

Bir tanesi hariç hepsini izlemişim.

Triangle harika bir filmdi. Tekrar izlendiğinde farketmediğiniz bambaşka şeylerş farkediyorsunuz ve sonunu anlamak için biraz detaylı düşünmeniz/araştırmanız gerekiyor.

Twelwe Monkeys’in bir de dizisi var. Ve kesinlikle harika nir zaman yolculuğu dizisiydi.

Yalnız bu listenin şöyle bir sorunı var, filmin Loop yani döngü olduğunu bildiğinizde filmin sonlrına ya da ortalarına doğru anlamanız gereken şeyleri en başınsan tahmin etmeye başlıyorsunuz. İsmini vermek bil spoiler açısından sıkıntılı bir durum. :sweat_smile: Yazının tamamını okumadan bunu bilmekte fayda var.

2 Beğeni

Benim aklıma gelenler de bunlar oldu ^-^

Run Lola Run (1998)
Stranger Than Fiction (2006)
Deja Vu (2006)
Before I Fall (2017)
Next (2007)
Premonition (2007)

2 Beğeni

Zamanda Aşk, Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları , Arrival filmleri de izlenebilir filmlerden.

1 Beğeni

Eğer bir listede predestinaton varsa diğer filmler kesin guzeldir :heart: listedeki birkaç filmi de izledim source cod ve bugün aslında dündü filmleri gibi ama şu ana kadar izlediğim hicbir film predestinaton kadar etkilemedi beni.

2 Beğeni

Tamamını izledim. Ama bence en güzeli listede olmayan bir film. Kurgu diğerlerinden farklı. Türkçeye "suç zamanı olarak çevirmişler adını. “Zaman Suçları” çok daha iyi olurdu.
Los cronocrimenes. https://g.co/kgs/a7GX6v

12 Monkeys’in dizisi de var ve gerçekten çok harika bir dizi öneririm.