Zindanımdan Bakakarken

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Zindanımdan Bakakarken – Aylık Öykü Seçkisi

image

Günlerdir bu odanın içindeyim. Yaz sıcağının en vahşi zamanı, klimanın dermanı kalmamış, ömrünü tamamlıyor. Sızdıran musluklardan beterim, şıpır şıpır damlatıyorum çenemden aşağı. Dokunduğum her yer gölleniyor. Eriyip suya dönmekten korkuyorum. Güneşi gören kardan adamlar gibi yok olmak, yazgımda var sanırım. Koltuktan kalkmaya erinerek başladı hapis hayatım. Eringenliğime, koltuğumda destek çıktı. “Boş ver kalkma. Ne gereği… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Sevgili @Sinan

İster bir çıkrık sesiyle uykuya dal, ister bir ejderha olup efsaneni paylaş ister en imkansız şekilde geriye kalan son atlı ol, tüm hikayelerinde karakterleri sadece yazmakla kalmıyorsun bir de o karakteri kendi suretinde bir daha yaratıp, hikayeni hem öznel hem sanki dışarıdan biri gibi anlatıyorsun.

Bu hikayeni okuduğumda aklıma çok uzun yılar önce okuduğum Sana Gül Bahçesi Vadetmedim, kitabı geldi. Kitabı okurken öyle bir korku hissetmiştim ki neredeyse yarım bırakıyordum. Ancak sonunda bitirdim ve ne zaman o kitap aklıma gelse yazarın da kesinlikle karakter gibi bir ruh hali içinde olduğunu aksi halde böyle bir kitap yazamayacağını düşünürüm. Ancak iyi hikaye yazımı da bu değil midir. Okuyucuya hissettirdiğinin gerçek olma ihtimali…

Bu kitapta beni korkutan unsur ise okuduklarım değildi, bir gün karakterin başına gelenlerin benim basıma da gelir mi korkusuydu. (okuduğumda gerçekten henüz hazır değilmişim demekki :slight_smile:

Senin öykünü okuduğumda da aynısını hissettim. Gerçekçi yazımı sayesinde böyle bir bataklığa asla batmak istemeyeceğimi düşündüm ve gerçekten iç karartıcıydı. Yazının uzunluğu ve yazarın verdiği hissiyatlar bu sebeple oldukça dozundaydı.

Eline ve düş gücüne sağlık
Sevgiler
Dipsiz

1 Beğeni

Merhaba @Dipsiz ,

Aklımdan geçenlerin ve hissettiklerimin birilerine ulaşmış olması düşüncesi beni gerçekten çok mutlu etti.:slight_smile:

Güzel yorumun için teşekkür ederim.

Selamlar.