Zülfü Livaneli Kitapları

Satıcıya hem N11’den hem sitelerinden hem de Facebook’dan yazdım ama satıcı cevap vermedi.

Piyango ve şans oyunlarına en küçük bir ilgim yok ama kitap siparişi sonrası, kitap gelecek mi, nasıl bir baskı gelecek gerilimini yaşamaya başladım. :slight_smile: Şimdilik çok bulunmayacak bir baskı değil ama bilmediğim siteler, N11 satıcıları ve 2. el satan yerlerde bulabildim ister istemez bir gergin bekleyiş olacak. :slight_smile:

1 Beğeni

Zaten hepimizi sıkıntıya sokan bu bekleyişler değil mi.

1 Beğeni

Zülfü Livaneli normalde İnkilap Kitabevi’ne transfer oldu. Tam anlamadım. Bekleyip göreceğiz bakalım. Belki daha önce yayınevine teslim etti ise olabilir.

2 Beğeni

Bunlar galiba hikaye. Çocuk/genç hikayeleri. Sen yazdıktan sonra bakmıştım, İnkılap haberi çeşitli haber sitelerinde çıkmış. Yeni romanı da bu sene içinde İnkılap yayınlarından gelecek diye.

Daha önce yayınlanan hikayelerin derlemesi gibi mi olacak acaba?

DEX yayınlarından çıkan bu kitapların sayfa sayısı az ve çocuk - gençlik kategorisinde satışa çıkıyor. Bunun dışında benim de bir bilgim yok. DEX’ten çıkan kitaplarını almadım.

1 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni

1-2 ay önce nerede okuduğumu ya da dinlediğimi hatırlamıyorum ama yazar kitabın önceki baskılarında bazı mantık hataları (hata denilenleri yanlış hatırlamıyorsam) gibi hatalar olduğunu söylemişti, yeni baskıda bunları gidereceğiz demişti.

İnternet satış sayfalarında kitabın tanıtım yazısına baktıgımda,

yeni baskısı ve gözden geçirilmiş son haliyle

diyor. Ne gibi farklılıklar ya da değişiklikler olmuş bilmiyorum. İnkılap baskıları almayı düşünmüyordum ama bu nedenle bu baskıyı satın alıp, yeniden okuyacağım.

Yeni kitap

16. Bizi Sürükleyen Nehir

2 Beğeni

İnkılap Yayınevi tarafından çıkan son kitap. Yeni kitap değildir. Farklı Yayınevi baskısı.

2 Beğeni

Aslında bu kitap da “Konstantiye Oteli” kitabının yeni baskısı gibi “güncelleme aldı”. :slight_smile:

Livaneli her iki kitap da bazı değişiklikler veya geliştirmeler yaptı. Henüz bu baskıları okumadığım için tam olarak ne tür ekleme ya da değişiklik var söyleyemiyorum ama Doğan baskıları ile birebir aynı içerikli baskılar değil.

2 Beğeni

Son Ada kitabının finalini tekrar yazdı.

4 Beğeni

Bu haberi atlamışım. Kitaplarda da oyunlardaki gibi remastered furyası başlamaz umarım.

1 Beğeni

İyi ki İnkılap karton kapak baskıyı almamışım. :slight_smile:

İnkılap Doğan da bazı kitaplar sert kapak olduğu için yeni baskılarda tüm kitapları sert kapak basabilir diye bekliyordum.

Son Ada kitabının da Sert kapak baskısı yapılmış

2 Beğeni

İnkılap’tan “Son Ada’nın Çocukları” diye bir kitap da gözüküyor. Yukarda yer almamış.

Bir de"Konstantiniyye Oteli" etiketi 35TL iken ciltli hali etiket fiyatı 80 TL! Bu nasıl bir cilt farkı anlamadım

1 Beğeni

İnkilap kitapları yayınlamaya devam ediyor.

Yenilere devam

Bugün elime siparişim geçti.
Son Ada, Son Adanın Çocukları’nı satın almıştım. Boyları çok kötü, kitapları İnklap bence güzel basmamış. Kitapların boyu çok uzun. Kitaplığımda Doğan Kitap baskılarının olduğu rafa boy olarak sığmıyor :frowning:
Bakabilirsiniz.

4 Beğeni
1 Beğeni