Zülfü Livaneli Kitapları

Zülfü Livaneli

BİYOGRAFİSİ

Romanları 40 dilde yayımlanan Ömer Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. Ankara’da Maarif Koleji’nde okudu, Stock¬holm’de felsefe ve müzik eğitimi gördü. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Harvard ve Princeton gibi saygın üniversitelerde konferanslar ve dersler veren, romanları, fikirleri ve müziği ile dünya basınında övgülerle karşılanan bir sanatçı olan Livaneli, edebiyat, müzik ve sinema alanlarında 30’dan fazla ulusal ve uluslararası ödül sahibi. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Ati¬na, İzmir senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi. Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Bal¬kan Edebiyat Ödülü’ne hak kazandı. ABD’de Barnes & Noble Yeni Büyük Yazarların Keşfi Yarışması’nda finalist olarak ödül aldı. İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Armağanı’na layık görüldü. Kardeşimin Hikâyesi 2013’ün en çok okunan romanı oldu. ABD’de Missouri Üniversitesi, roman¬larını ders kitabı olarak okuttu. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı. 2016 yılında UNESCO elçiliğinden istifa etti.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konse¬yi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.
(Kaynak: Doğan Kitap)

ÇIKAN KİTAPLARI (Kitaplar Çıkış Sırasına Göre)

1. DOĞAN EGMONT YAYINLARI
  1. Atatürk’ün İzinde (2017)
  2. Son Ada’nın Çocukları (2017)
  3. Arkadaşıma Veda (2018)
  4. Şapka (2019)

1 2 3 4

2. DEX KİTAP
  1. Rüzgarlar Hep Gençtir (2019)

1

3. KARA KARGA YAYINLARI
  1. Elia İle Yolculuk (2017)

15

4. DOĞAN KİTAP
  1. Arafat’ta Bir Çocuk (1978)
  2. Orta Zekalılar Cenneti (1991)
  3. Engereğin Gözü (1996)
  4. Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm (2001)
  5. Mutluluk (2002)
  6. Leyla’nın Evi (2006)
  7. Sevdalım Hayat (2007)
  8. Son Ada (2008)
  9. Serenad (2011)
  10. Edebiyat Mutluluktur (2012)
  11. Kardeşimin Hikayesi (2013)
  12. Konstantiniyye Oteli (2015)
  13. Gözüyle Kartal Avlayan Yazar Yaşar Kemal (2016)
  14. Huzursuzluk (2017)
  15. Gölgeler (2018)
  16. Bizi Sürükleyen Nehir (2020)

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16

5. İNKİLAP KİTAPEVİ

1. Konstantiniyye Oteli
  2. Son Ada
  3. Son Adanın Çocukları
  4. Sevdalım Hayat
  5. Mutluluk
  6. Edebiyat Mutluluktur
  7. Orta Zekalılar Cenneti
  8. Bir Kedi Bir Adam Bir Ölüm
  9. Gözüyle Kartal Avlayan Yazar Yaşar Kemal
  10. Engereğin Gözü
  11. Balıkçı ve Oğlu
  12. Arafatta Bir Çocuk
  13. Leyla’nın Evi
  14. Kardeşimin Hikayesi
  15. Huzursuzluk
  16. Serenad
  17. Arkadaşıma Veda
  18. Kaplanın Sırtında

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16 17

EN SON ÇIKAN

18

Açtığım Tüm Konular

7 Beğeni

Yazarımızın yen kitabı Gölgeler ön siparişte.

Gölgeler Ön Sipariş (Karton Kapak)

Gölgeler Ön Sipariş (Ciltli)

Yeni kitap geliyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Yeni Kitap. Dex Yayınevi tarafından çıkıyor.

17

2 Beğeni

Belki tarzı biraz farklıdır ondan dex e kaydırmışlardır.

Hemşerim ne yazaa güzel yazar. Okuruz elbet :slight_smile:

1 Beğeni
1 Beğeni

Yeni değilmiş :slight_smile:
Sevdalım Hayat kitabındaki bir kısmın ayrılarak tekrar basımı şeklinde olacakmış. Yeni içerik bekleyenler için üzücü. Zaten Dex olmasında şüpheliydi :slight_smile:

1 Beğeni

Bu Dex benim için bitmişti. Bununla tam oldu. :rage::rage::rage:

1 Beğeni

“Zülfü Livaneli Sevdalım Hayat kitabında yer alan anılarını genç yürekler için bir kez daha kaleme aldı.”

Kitap tanıtımındaki bu kısmı yeni içerik olarak anlıyordum.

resim

3 Beğeni

Ooo en en sevdiğim hemşehrim yeni kitap mı yazmış?

2 Beğeni

Sanırım bugün yarın çıkar. Doğan kitap pek uzun tutmuyor arayı. :slight_smile:

1 Beğeni

Güzel güzel. Ben seviyorum valla. Pozitif ayrımcılık yapıyor da olabilirim

1 Beğeni

sapka

Şapka - Zülfü Livaneli

Uzun zaman önce, köyünde ailesiyle yaşayan siyah saçlı bir çocuk vardı. Fakat bir gün, babası daha iyi bir iş bulabilsin diye, sarı saçlıların çoğunlukta olduğu bir ülkeye taşınmak zorunda kaldı. Çocuk orada, kendini farklı ve yalnız hissetti çünkü hep onunla dalga geçiyorlardı. Belki de, siyah saçlarını bir şapkanın altına gizlerse, onu da oyunlarına çağırırlardı. Yıllar geçti, siyah saçlı çocuk büyüdü ve bir oğlu oldu. Oğlunun da, sınıfına yeni gelen arkadaşıyla dalga geçtiğini duydu. Ve başladı hikayesini anlatmaya… Oğlu, babasını dinledikçe, arkadaşını ne kadar kötü hissettirdiğini anladı. Ve arkadaşını mutlu etmek için bir plan yaptı.

Zülfü Livaneli bu kez, yuvalarından koparılan, göç etmek zorunda kalan çocukların arkadaşlarıyla el ele yürüyebilecekleri barış dolu bir gelecek için yazdı!..

4 Beğeni
2 Beğeni

Zülfü Livaneli 2020 yılından itibaren mevcut kitapları ve yayımlanacak kitapları ile İnkilap Kitabevi’nde.

2 Beğeni

Haydaaaa :slight_smile:

Serenad ciltli baskıyı yeniden alırım diye başkasına hediye ettim, şimdi ara ki Serenad bulasın.

1 Beğeni

Aynen çoğu sitede yok. İstersen kitap fuarında sorarım.

1 Beğeni

Bilindik sitelerde yok diye bir kaç aydır yeni baskı bekliyordum. Bu haber sonrası buldum bir yerde sipariş verdim, umarım sıkıntısız bir baskı gelir.

Eğer olmazsa bakabilirsen Cuma günü yazayım.

1 Beğeni

İyi bari. Yeni yılma milli piyango büyük çekiliş sonuçlarını bekler gibi beklersin şimdi kitabı. Amorti çıkmasında. :joy: :joy:

1 Beğeni