denixius

denixius

2010 ve 2013 yılları arasında çeşitli teknoloji ve video oyun içerikleri barındıran internet sitelerinde, video oyunu ve teknoloji yazarı olarak çalıştım. 2014 ve 2016 yılları arasında yine teknoloji ve video oyun içerikleri barındıran internet sitelerinde, genel yayın yönetmeni olarak yer aldım. Bu süreçte ekibinde bulunduğum her internet sitesi ve dergide ben de video oyunları ve teknoloji üzerine yazılar yazdım. 2013’te topluluk yöneticisi olarak çalışmaya başladığım bir video oyun ve mobil oyun şirketinde sırasıyla oyun görevlisi, sosyal medya uzmanı, müşteri destek uzmanı ve son olarak, şu an çalıştığım ödeme uzmanı pozisyonunda çalıştım.

İş dışında hayatım genel olarak kitap okuyarak, hikâyeler yazarak, video oyunları oynayarak ve sosyalleşerek geçiyor.

Fantastik ve bilim kurgu dünyaları her zaman ilgimi çekti. Bu yönde kendimi içerik yaratmak konusunda geliştirmeye çalıştım. Böylece ilk hikâyelerimi yazmaya başladım ve sonunda bir tanesi roman hâline geldi. Kendimi kartografi ile ilgili içerikler araştırarak da yazdığım bu hikâyelere ve romanıma detaylı haritalar oluşturdum.

Her boş zamanımda kısa hikâyeler yazıyorum ve bunları derinleştirip, daha detaylı ve ilgi çekici, insan hayatına ve insanlara dair olumlu, anlaşılır göndermeler içeren akıcı romanlar yazıyorum.

Şu an Luadun’Dal Efsanesi adlı romanım üzerinde çalışmaktayım. Luadun’Dal Efsanesi: Kayıp Şövalye adlı ilk eserim elektronik kitap olarak Google Play Kitaplar, Rakuten Kobo Store, idefix ve D&R’da yayımlandı.